Vyro vaikai iš kitos santuokos

Tie puritoniški laikai, kuomet antroji ar trečioji santuoka buvo nesuvokiamas dalykas, seniai užmiršti. Šiais laikais, kurdamas šeimą, vyras gali turėti vieną ar net kelis vaikus. Ir ne toks jau retas atvejis, kai būtent ši aplinkybė tampa kliūtimi laimingų santykių kūrimui naujoje šeimoje. Tai kaip vis tik reikėtų bendrauti su vaikais iš vyro pirmos santuokos?    

Nesutarimų priežastys paprastai būna dvi – arba vyras savo vaikui iš pirmos santuokos pradeda rodyti per daug dėmesio, arba jo nerodo visai. Ir viena, ir kita yra kraštutinumai, kuriuos galbūt sukėlė tavo sutuoktinio naujas statusas, tavo pačios elgesys ar net buvusios sutuoktinės ar vaiko elgesys.  

Tačiau jei į susidariusią situaciją reaguosi išmintingai, tau pavyks pasiekti harmoniją sudėtinguose ir painiuose santykiuose.    

Atmink, kad kurdama naują šeimą, negali reikalauti iš sutuoktinio, kad jis, versdamas naują savo gyvenimo puslapį, visiškai pamirštų buvusius santykius. Vaikai nekalti, net jei tu ir manai, kad tai tavo potencialios varžovės atžalos. Pažvelk į situaciją iš kitos pusės – tavo vyras pasirinko tave, nutraukdamas santykius su buvusiąja, o tai reiškia, kad jei jis jau ryžosi tokiam žingsniui, tai tu esi jam brangi. Būtent todėl buvusios žmonos negalima laikyti savo varžove, ji tėra jų bendrų vaikų motina.   


Vaikui ir toliau norisi tėvo dėmesio, nežiūrint to, kad jis nebemyli jo mamos. Juk tėvų skyrybos vaikui sukelia didžiulį stresą. Neverta daryti vyrui psichologinio spaudimo dėl jo noro susitikinėti su vaiku, tai tik nuteiks jį prieš tave pačią. Niekas neverčia tavęs mylėti vyro vaiką taip, kaip mylėtum savąjį, tačiau šioje situacijoje yra būtinas supratimas ir santykių nekritikavimas.   

Neretai kyla ir bendravimo su vaiku sunkumų, ypač jei ne dėl savo kaltės jis tampa nesutarimų pagrindu. Netinkamas elgesys, grubumas, noras pakenkti tėčiui ar jo naujajai žmonai – visa tai tampa jo apsaugine reakcija į susiklosčiusias aplinkybes, ypatingai, jei vaikas jau būna sulaukęs  paaugliško amžiaus. Vyras tokioje situacijoje kaltę prieš savo atžalą užglaistyti dažniausiai bando pataikaudamas jam ar lepindamas įvairiomis brangiomis dovanomis. Arba priešingai - pats  nusiteikia agresyviai prieš vaiką ir buvusią žmoną. Norint šią situaciją ištaisyti, tavo vyrui tereikia nedingti iš savo vaikų gyvenimo ir skirti jiems pakankamai dėmesio. Tarpusavio santykiai, paremti pasitikėjimu ir pokalbiais, o ne agresija – tai ir yra tos priemonės, kuriomis kuriama harmonija.  

Būtų labai gerai, jeigu vyras paaiškintų vaikui savo išėjimo iš namų priežastį ir tai darytų nesigilindamas į smulkmenas ir nesidrabstydamas purvais, kas neretai pasitaiko tarp besiskiriančių sutuoktinių. Be to, vaikas turi suprasti, kad tėtis mylės jį, kaip ir anksčiau.  

Ir net tuo atveju, jei vyro vaiko agresyvus elgesys nukreiptas tik į tave, pasistenk nekelti savo vyrui tokių sąlygų, kokių nenorėtum, kad keltų tau. Duok laiko, kad vyras paaiškintų savo vaikui, jog tu nesi bloga ir nereikia tavęs neapkęsti vien už tai, kad tu tapai jo žmona. Pati, savo ruožtu, taip pat pasistenk gerinti santykius su juo, nesistengdama atstoti jam mamos ar draugės. Atmink, kad tu vis tik esi jam svetimas žmogus ir jis neturi jokio pagrindo tave mylėti. Pakaks to, jei tarp jūsų bus tarpusavio supratimas ir pagarba.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Ineta
2019-12-08 22:35
Sveiki , gyvenu su vyru kuris turi 20 metu dukteri ji gyvena atskirai turi savo šeima ,o iš kitos santuokos turi 11 metu dukra kuri eina i viena klase su mano vaiku .šiuo metu laukiames bendro vaikelio. Nežinau kas man pasidare ar pavydas koks ar aš nemoku priimti jo vaiku .savo emocijas slepiu tampa liudna situacijos neaiskinu jam nes geda .jam 42 man 32 metai.galbut as nedabrendusi.kol mes vieni lyg viskas ir gersi bet kai tik ateina jo dukra, mane apima nekokie jausmai.
Inga
2019-07-15 15:50
As esu dveju vaiku mama ir susiradau drauga kuris turi sunu as negaliu prijimti jo vaika man toks neisaukletas laukinis grubus tesiok nemielas vaikas nepatinka kai ima mano vaiku daiktus atsiveda ji visada kekviena savaite jis pasijama savo vaika mane tai erzina kai negalim skirti laiko mudviem ir koks gincas bekiltu visada susigincojam del vaiku su mano vikais visada elgiasi kitaip nei lad su savo daug mastau ir neisivaizduoju ka daryt ar nytraukti santikius ir suziedutuves ar kesti toliau
Alina
2017-10-01 19:24
Reikia,gerai lb viską apgalvoti,isipainiojant į tokius santykius..Gaila,bet iš patirties sakau jūsų bendras vaikas ir jūs pati tebūsite tik antraeilis objektas..Atsuktų kas laiką atgal niekad gyvenime nesirinkčiau vyro su vaiku (ypač jei esi pati dar be vaikų)..
Nika
2015-10-21 01:10
Aš visada galvodavau , kad aš esu labai bloga. Kad aš negaliu savo draugo vaiko priimti. Jis man pasipiršo ir aš atsakiau taip o kai jo buvusi žmona man pradėjo rašinėti ir mane tesiog išmušė iš vėžių ir aš pradėjau galvojiti ka daryti kas bus jei mes vaikuti turėsim. Aš nenoriu ,kad mūsų vaikelis jam būtų antraeilis. Aš savo sužadėtini labai myliu , bet jau antra savaite save kankinu su klausimu ,,Ar man tikrai to reikia" ,, Ar verta" nebežinau ka daryti....
inga
2015-08-16 18:53
Maniskis tai net miega su savo vaiku .per atostogas .iseiginrs dienas sunku tvardytis ir sipsotis