Tėtis gali viską

Apie tai, kaip savo nėštumą priima ir vertina būsimoji mamytė, medžiagos daugiau nei pakankamai. O ką tuo metu jaučia jos antroji pusė? Juk vyro gyvenime greitai taip pat bus tiek daug visokiausių permainų... Kaip jis ruošiasi tėvystei, kaip supranta savo naująjį vaidmenį? Kaip pagelbėti žmonai ir kaip ją palaikyti? Daugelis moterų skundžiasi, kad vyrai nė piršto nepajudina, kad padėtų buityje ar auklėtų vaiką, o po to dėl visko suverčia kaltę joms.

Tapti tėvu yra lengva. Būti juo – sunku, tačiau įmanoma. Paprastai vis dar laikomasi nuomonės, kad pagrindinė ir vienintelė vyro užduotis – aprūpinti šeimą. Būti tėvu niekas nemoko. Jeigu padėsi jam suvokti, kad jis reikalingas ir kitose srityse, tikėtina, kad greitai namuose mažylių krykštaus dar daugiau.

Štai į ką norėtųsi atkreipti tiek tavo, tiek jo dėmesį.

Žmona dirba namuose. Taip, vaiko priežiūra ir auklėjimas, namų tvarkymas, lakstymas po parduotuves ir valgio gaminimas taip pat yra darbas, ir greičiausiai dar sunkesnis nei tas, kurį dirba jos vyras. Pamėgink suskaičiuoti, kiek visa tai užtrunka, ir pamatysi, kad moters darbo diena yra daug ilgesnė. Jeigu vyras pats nesusipranta tau pagelbėti, paprašyk jo, kad pakeistų vaiko sauskelnes, pamaitintų mažylį, perrengtų jį ar paguldytų miegoti. Tada turėsi bent truputį daugiau laiko poilsiui arba kitai veiklai, o vaiko ir tėvo ryšiai taps glaudesni.

Mama geriausiai žino, ko reikia jos vaikui, tačiau tai nereiškia, kad vyras neturi stengtis ar turėti savo nuomonės. Tu tikriausiai gali pasakyti, kaip dabar jaučiasi tavo sūnelis ar dukrytė, kaip reikia aprengti vaikutį, kada laikas eiti pas gydytoją, bet leisk, kad kai ką nuspręstų ir tavo antroji pusė. Gal, kaip ir pataria vyras, kai kada iš tikrųjų geriau paklausyti patyrusios močiutės, o ne trenktis į miesto galą su mažuoju ligoniuku ant rankų? Gal ir jis nori nupirkti mažyliui kažką gražaus, pagal savo skonį? Šiaip ar taip, esate jauni tėveliai, ir turite vienas kitam padėti, vienas kitu pasitikėti.


Maudymas. Net ir visai mažytį vaikutį maudyti vienai yra nelabai patogu, o kai jis paauga ir pasunkėja – tuo labiau. Pamėgink į šią veiklą įtraukti ir savo vyrą – taip ir lengviau, ir smagiau. Greičiausiai pamatysi ne tik vaikučio, bet ir tėvelio šypseną.

Bendravimas. Specialistai paskaičiavo, kad vyrai bendravimui su vaiku sugaišta tik 40 sekundžių per dieną. Jeigu jis išeina tada, kai vaikas dar miega, o grįžta, kai šis jau guli lovytėje, tiek laiko skiriama per visą savaitę. Darbo vyras nemes (kas gi kitas išlaikys šeimą?), tačiau turėtum skatinti jį kuo daugiau bendrauti su mažyliu, kad galiausiai nenutiktų kaip tame anekdote: „Mielasis, paimk sūnų iš darželio, jis tave pats atpažins.“ Vaikui per dieną reikėtų pabendrauti su tėčiu bent pusvalandį, kad jaustųsi saugus.

Žaidimai. Taip, mamytė yra ir auklėtoja, ir mokytoja, ir žaidimų draugė, tačiau yra žaidimų, kuriuos vaikučiui būtų geriau žaisti su tėveliu. Tikriausiai supranti, kad moteris neturi kilnoti didelių sunkumų, o vaikutis juk greitai auga, todėl kilnoti, sukti ir mėtyti į viršų daugiau kaip 5 kilogramus sveriančią atžalą geriau būtų tėveliui. Žinoma, būtų labai gerai, jeigu jis pažaistų su mažyliu ir kitus žaidimus, dažniau su juo kalbėtųsi.

Pasivaikščiojimai. Jeigu neturite tokios tradicijos, savaitgaliais, kai vyrui nereikia į darbą, išeikite visi drauge pasivaikščioti. Tau ir tavo antrajai pusei tai bus puiki galimybė pailsėti ir pabendrauti, o mažyliui – pakvėpuoti grynu oru ir pamatyti ką nors nauja, įdomaus. Galima juos kartais išleisti ir vienus, tačiau visiems tikriausiai būtų smagiau. Paversk tai pramoga ir pasisemk iš jos visa, ką tik įstengi.

Vyras gali pabūti su vaiku. Nebijok, kad jis nesugebės pasirūpinti mažyliu. Jeigu reikia, parodyk, kas ir kaip, ir eik tvarkyti savo reikalų. Gal jis nebus idealus, gal jam kažkas iš pradžių nesiseks, tačiau nepabandę niekada to taip ir nesužinosit, neturėsit galimybės ko nors pakeisti.

Tėtis ir mama yra svarbiausi vaiko autoritetai, todėl labai svarbu, kad jis matytų juos abu. Tėveliais ne gimstama, o tampama, tada teisinimasis, kad vyras ko nors nemoka, tėra išsisukinėjimas. Nors manoma, kad berniukas kopijuoja tėvelį, o mergaitė – mamytę, taip būna ne visada. Elkitės taip, kokio elgesio tikitės ir iš mažylio, rodykite jam pavyzdį nuo pirmųjų jo gyvenimo dienų.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Rugile
2014-07-13 18:06
Tikrai,Lina,ne visos taip isivaizduoja. As savo vyrui medali uzkabinciau jei jis bent pirsta pajudintu. Deja,viska darau viena,o jis didvyris jauciasi,nes jis DIRBA.
Lina
2012-04-13 13:39
Paprasčiausiai mamos tikrai dažniausiai įsivaizduoja, kad gali absoliučiai viską, ir vyro pagalba joms nereikalinga jos pačios atstumia ir neleidžia nieko daryti, o po to pyksta
Jurga
2012-04-13 11:36
Pavydžiu jums, Sima. Manasis yra seno kirpimo. prieš vestuves dar kažką darė, o dabar visai apsileido
Sima
2012-04-12 22:00
Pas mus namuose visi lygūs. Ir vienodai prie vaiko keliamės, ir valgyti paeiliui darome, ir namus tvarkome. Nei vyras, nei aš neturime išskirtinių teisių. Abu turim tas pačias pareigas