Patarimai, kaip užmigdyti vaiką

Kiekvienai mamytei anksčiau ar vėliau iškyla klausimas: kaip paguldyti vaiką miegoti, jeigu jis to nenori? Štai keli patarimai.

1. Iš pradžių reikia išsiaiškinti šio reiškinio priežastį, nes nenoras miegoti gali būti ir kaprizo, ir ligos požymis (o kur dar dygstantys dantukai, pilvo diegliukai, naktiniai košmarai ir kitos vaikučių bėdos...). Jeigu nemiga tapo reguliari, reikia pasikonsultuoti su gydytoju.

2. Mažą vaiką galima užmigdyti supant ant rankų arba lopšyje. Paprastai mažyliai greitai užmiega, jeigu jaučia savo mamą, jos kūno šilumą ir širdies plakimą. Šis migdymo būdas naudingas tiek vaikučio psichikai, tiek vestibuliniam aparatui.

Atžala greičiau užmigs, jei girdės monotoniškus garsus (tinka lopšinės ir tiesiog tylios melodijos). Taip pat galima gultis miegoti kartu – taip nušausite du zuikius vienu šūviu (užmigdysite mažylį ir pailsėsite pati). Tiesa, yra vienas trūkumas – tėvelis greičiausiai liks tuo nelabai patenkintas.


3. Vaikutis vakare greitai užmigs, jeigu per dieną daugiau žais ir judės gryname ore, bendraus su bendraamžiais, patirs naujų įspūdžių. Padeda ir šiltos vonios su raminamųjų žolelių nuoviru, šiltas pienas ir arbatos.

Svarbiausia nepersistengti, kad mažylis per daug neįsiaudrintų. Prieš miegą geriausia užsiimti tylia ir monotoniška veikla.

4. Paverskite pasiruošimą miegui džiaugsmingu ritualu. Tegul jis kasdien vyks tuo pačiu metu – vaikai gana lengvai prisitaiko prie naujo grafiko.

Nėra prasmės kartoti vaikui: „eisi miegoti po 10 minučių“, – jis nejaučia laiko taip, kaip mes. Apie artėjantį metą miegoti turi pranešti pažįstami ir kasdien pasikartojantys ženklai: pavyzdžiui, žaisliukų rinkimas, jų „migdymas“, šilto pieno gėrimas, dantukų valymas, pasakos sekimas, apsikabinimai su mylimu žaisliuku. Vaikui augant, prisidės vis daugiau elementų, tačiau pagrindiniai principai išliks nepakitę.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
raminta
2013-06-03 14:46
labas ka vis?