Paprastos idėjos svetainės sienų dekoravimui

Svetainės dekoravimas daugeliui atrodo sunkiu uždaviniu, tačiau dizaineriai ir dekoratoriai teigia, kad nėra ko nerimauti ir siūlo keletą paprastų ir efektingai atrodančių idėjų.

Svetainės kambario sienas galima dekoruoti labai įvairiai, priklausomai nuo jūsų norų ir bendro kambario stiliaus. Norint pakeisti svetainės interjerą, visai nebūtina daryti remonto. Pakaks keleto naujų detalių ir kambarys atrodys kardinaliai skirtingai. Sienų dekoravimui siūlome kelias paprastas idėjas.

Papuoškite sienas paveikslais arba įrėmintais plakatais. Paveikslai labiau tiks solidesniam interjerui, o rėminti plakatai – modernesniam. Kartais ryškiems pokyčiams pakanka vos vieno paveikslo, o kai kuriais atvejais prireikia kelių – viskas priklauso nuo kambario erdvės padalinimo ir pačių paveikslų. Paveikslus kabinti reikėtų ant vienspalvės sienos, tuomet jie labiau derės prie bendro kambario interjero. Didelius paveikslus reikia kabinti šiek tiek aukščiau akių lygio ir taip, kad jie būtų šiek tiek “atitraukti” nuo sienos (tarp viršutinės paveikslo dalies ir sienos turi likti tarpelis, o apatinė dalis turi remtis į sieną). Mažus paveikslus reikia kabinti akių aukštyje ir prispaustus prie sienos.

Tapybą galima pakeisti ir nuotraukomis ar net rankomis rašytų atviručių rinkiniu. Kad nuotraukos derėtų – reikėtų jas sugrupuoti. Pavyzdžiui, galima vienodai įrėminti, galima rinktis tiesiog tos pačios tematikos, tarkim tik nespalvotas, arba galima suklijuoti ant vienspalvės drobės ar kitos medžiagos, kad po nuotraukomis būtų toks pats fonas.

Tikriausiai ne itin dažnai tenka pamatyti veidrodį svetainėje, ar ne? Tačiau jis gali tapti puikia dekoro dalimi. Tereikia išrinkti jam tinkamą vietą: šviesos atspindys nuo veidrodžio turi kristi ant tamsiausio kambario ploto. Be to, dizaineriai nepataria kabinti veidrodžių tiesiai priešais langus arba duris. Šiais laikais galima įsigyti labai įdomiai atrodančių veidrodinių lipdukų, kurie tikrai paįvairins svetainės interjerą.

Dar viena puiki ir naudinga dekoravimo idėja – tai lentynėlės, kuriose galima susidėti smulkius daiktus. Itin gražiai atrodo lentynėlės su neryškiu apšvietimu. Dizaineriai siūlo lentynėlių neperkrauti ir rekomenduoja papuošti jas keliais ryškesniais daiktais, kurių spalvos derėtų su kitais svetainės akcentais, pavyzdžiui, pagalvėlėmis.

Jaukumo svetainei suteiks sieniniai šviestuvai. Dizaineriai siūlo rinktis tokias, kurių apšvietimą galim būtų reguliuoti. Pavyzdžiui, šviestuvai, kurie turi į viršų ir į apačią nukreiptas lemputes gali būti puikus pasirinkimas: uždegsite viršutines – kambarys atrodys kaip dieną, nes šviesa atsispindės nuo lubų, uždegsite apatines – blanki šviesa suteiks romantikos. Kitas variantas – maži šviestuvėliai, skirti apšviesti paveikslus.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Justina
2012-09-26 10:04
As dar cia daug ideju radau - http/interjeroidejos.com