Nėštumo simptomai

Doriana_s / sxc.hu nuotr.

Kiekviena moteris yra individuali, todėl nenuostabu, kad ir nėštumo simptomai kiekvienai gali pasireikšti skirtingai. Vienos moterys pirmuosius organizmo pokyčius pajunta jau pirmosios pastojimo savaitės metu, kitoms tenka luktelėti kelias savaites, o yra ir tokių, kurios visai nepajaučia jokių pasikeitimų, o gal tiesiog neatkreipia į juos dėmesio?

Kaip jau minėjome, nėštumo simptomų būna pačių įvairiausių, todėl šį kartą dėmesį skirsime tik dažniausiai pasitaikantiems.

Menstruacinio ciklo pakitimai

Pirmasis ir dažniausiai pasitaikantis nėštumo požymis – tai menstruacijų išnykimas. Esant normaliam nėštumui šio simptomo neišvengia nei viena moteris. Tiesa, kai kurioms moterims pasirodo negausus kraujavimas, tačiau jo nereikėtų painioti su įprastomis mėnesinėmis.

Implantacinis kraujavimas

Kiaušinėliui prisitvirtinus prie gimdos sienelės, kai kurios moterys ima negausiai kraujuoti. Tai - implantacinis kraujavimas – vienas iš pirminių nėštumo požymių. Jei kraujavimas negausus ir neskausmingas, nerimauti nėra ko. Žinoma, atsargumas niekuomet netrukdo, todėl jei nerimauji, nebijok kreiptis į savo gydytoją, kuris atliks tyrimus ir išsiaiškins kraujavimo priežastį.

Dar viena kraujavimo priežastis gali būti hormonų svyravimai, todėl įprastu mėnesinių laiku gali pasirodyti šiek tiek kraujo.  Toks negausus kraujavimas reguliariai pasirodo 2-3 mėnesius ir labiau primena tepimą, nei tikras mėnesines. Kadangi įprasta manyti, jog pirmasis nėštumo simptomas – tai mėnesinių išnykimas, kai kurios moterys dar kelis mėnesius nesupranta, jog laukiasi vaikelio.

Krūtinės patinimas ir jautrumas


Patinusi ir jautresnė krūtinė – itin dažnas simptomas, pasireiškiantis beveik visoms moterims. Pirmuosius tokius simptomus dauguma pajunta jau 1-2 nėštumo savaitės metu. Krūtinė ne tik padidėja, tačiau taip pat tampa kur kas jautresnė prisilietimams, neretai krūtinės srityje jaučiamas nemalonus tempimas ir skausmas. Tiesa, tokius pačius simptomus kai kurios moterys jaučia ir mėnesinių metu, todėl patinusi ir skausminga krūtinė ne visuomet leidžia iš karto suprasti, kad tai – nėštumas.

Nuovargis ir galvos skausmai

Mieguistumas, bendras orgaznizmo išsekimas arba tiesiog nuovargis – taip pat pirminis nėštumo požymis, į kurį dauguma moterų tiesiog neatkreipia dėmesio. Kai kurioms nėščiosioms pasireiškia gilesni simptomai: jos tampa apatiškos aplinkai, nenori nieko daryti, niekuo nesidomi. Kadangi ankstyvojo nėštumo periodu kardinaliai keičiasi moters organizmo būklė, siaučiantys hormonai neretai sukelia ne tik nuovargį ir mieguistumą, bet ir galvos skausmus.

Rytinis pykinimas

Šis gana dažnas simptomas įprastai pasireiškia 2-8 savaitės po pastojimo. Kai kurios laimingosios išvengia pykinimo, tačiau yra ir tokių, kurioms tenka kentėti viso nėštumo metu.

Nugaros skausmai

Skausmas nugaros srityje taip pat yra vienas iš nėštumo požymių, dažniausiai pasireiškiantis jau ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu. Tiesa, kai kurios moterys nedidelį skausmą jaučia ir įprastų mėnesinių metu. Tačiau jei manai, kad vis dėl to pastojai, į šį simptomą verta atkreipti dėmesį.

Padidėjusi temperatūra

Jei temperatūra pakilo iki 37 laipsnių ar šiek tiek daugiau, tai gali būti vienas iš požymių, kad laukiesi vaikelio. Žinoma, pakilusi temperatūra gali būti ir paprasčiausios ligos požymis, tačiau jei pastebėjai ir kitus nėštumui būdingus simptomus, o temperatūra nuolatos pakilusi,  siūlome negaišti ir pasidaryti nėštumo testą arba nuvykti pas savo gydytoją.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Greta
2020-03-16 14:39
Nesergu jau mėnesį laiko ar galimas dalykas kad laukiuosi?
Luka
2018-10-05 19:09
Sveiki. Mano draugė jau 2 mėnesius neserga menesynėmis turėjo lytinių santikiu su draugu . Tikrinosi neštumo tėsta ,bet rodė neigiama , o pas daktarus nenori važiuoti. Jei galit greičiau atrašykit..
Snieguole
2018-07-23 11:13
Sveiki ar yra normalu kad per mėnesį sergi mėnesinėm 3kartus ir yra labai dideli skausmai pilvo sritije tiesiog net nusislapinti negali labai skauda
Rūta
2018-06-30 04:37
Labas as jiau su savo antra puse gyvenu jiau 3metus o vaikelio nera ka reikia daryt patarkite....
Laura
2017-10-04 10:30
Sveiki, su vaikinu turėjau nesaugu lytini akta per vaisingas dieneles, tačiau vaikinas nenuleido o tik kelis sykius kaip sakant įkišo ir ištrauke. Dabar susirgau menesinemis anskciau nei turejau ir kraujavimas negausus, esu dar jauna ir vaikelio tikrai nenoriu, kaip manot ar galiu buti nescia?