Mokomės iš savo klaidų

Bendraudami su vaikais mes pridarome klaidų. Blogiausia tai, kad jos turi pasekmes. Šį kartą pateikiame lentelę, kuri padės išvengti bent kai kurių iš jų.

Jeigu tu jauti Kaip į tavo pastabą reaguoja vaikas Ką jis savo elgesiu bando pasakyti Tikslas Kaip ištaisyti tokį elgesį Išmokyk savo vaiką
SUSIERZINIMĄ.

Nori priminti vaikui, kad esi užsiėmusi, ir įkalbėti jį netrukdyti tau, tačiau jis tavęs neklauso. Tu žaviesi „pavyzdingu vaiku“.
Sulaukęs tavo dėmesio, vaikas kurį laiką tau nebetrukdo. Su manimi bus skaitomasi tik tada, kai mane pastebės arba paprašys ką nors padaryti. Būti mylimu – tai naudotis dėmesiu. Dėmesys Nežiūrėk į akis ir nieko nesakyk. Tylėdama leisk suprasti, kad myli savo vaiką. Kai tik jis ims erzinti, imkis veiksmų. Patraukti dėmesį kitais būdais.
KURSTYMĄ.

Tai poreikis parodyti savo galią ir įtaką, tau metamas iššūkis – „Aš priversiu tave tai padaryti!“ „Tu manęs neįveiksi!"
Vaikas atkakliai laikosi savo, jis nori tapti padėties šeimininku.

Mane gerbs ir su manimi skaitysis tik tada, jeigu aš darysiu kam nors įtaką; jūs elgsitės taip, kaip noriu aš;
aš įrodysiu, kad manęs atsikratyti negalima.
Poveikis, įtaka Neįsakinėk, palik galimybę rinktis. Tai ne varžybos. Švelniai pažvelk į akis, nesivelk į ginčus, tačiau ir nenusileisk. Leisk vaikui būti savarankišku (proto ribose). Ieškoti kompromiso, tokio problemos sprendimo, kad patenkintos liktų abi pusės.
NUOSKAUDĄ, NUSIVYLIMĄ.

Nori „suvesti sąskaitas“, klausi: „Kaip tu galėjai taip su manimi pasielgti?“
Jis nori atsilyginti tuo pačiu. Bando sukelti priešiškumo jausmą. Tegul manęs nemyli, aš nieko negaliu padaryti, bet su manimi skaitysis tik tada, kai skriaudikas atsiims. Kerštas Neišliek savo apmaudo ant vaiko. Pasistenk pagerinti tarpusavio santykius, užmegzk draugišką ir šiltą kontaktą. Suvaldyti savo apmaudą, neišlieti jo ant kitų.
NEVILTĮ.

„Ką man daryti?“ Tau gaila savęs.
Nereaguoja niekaip. Jaučia, kad beviltiška bandyti kažką pakeisti, todėl išlieka pasyvus. Man niekas nepavyksta taip, kaip reikia, todėl iš viso nieko nedarysiu. Aš neturiu jokių gabumų, palikite mane ramybėje. Vengimas Neįkalbinėk vaiko ir nerodyk jam, kad tu jo gaili. Po truputį vesk jį sėkmės keliu. Rask tokią situaciją, kad vaikas pasijustų gabus, vertas. Baigti pradėtą darbą ir įveikti sunkumus, suvokti tikruosius savo sugebėjimus.

 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Ruta
2012-11-22 22:40
As sutinku su Renata.Ignoravimas tikrai netinka.Jei ignoruosi vaika nieto nepasieksi o pakenksi vaikui.Jau geriau vaiko neignoruot o paaiskinti kas gerai o kas blogai arba ieskoti kitu sprendimu
Renata
2012-01-18 11:46
Man pirmoji strategija atrodo abejotina. Kada ignoravimas davė ką nors gera?
Rita
2012-01-18 07:17
Trumpai ir aiškiai