Mitai apie vaikų peršalimus

Su vaikų peršalimu yra susidūrusi tikrai kiekviena mama. Pirmiausia tokiu atveju, žinoma, kreipiamės į gydytojus, kurie nustato priežastis ir skiria tinkamą gydymą, tačiau neretai savo bėdelėmis pasidaliname ir su draugėmis ar artimaisiais, kurie, kaip taisyklė, visuomet viską žino ir yra pasirengę pasidalinti patarimais. Deja, tie patarimai ne visuomet būna teisingi ar bent jau ne visai tinkantys konkrečiai tavo atvejui. Taigi šį kartą norėtume aptarti kelis su vaikų peršalimu susijusius mitus.

Peršalimą ir gripą reikia gydyti antibiotikais

Daugumą peršalimo ligų (tame tarpe ir gripą) sukelia virusai. Virusų gydymas antibiotikais yra beprasmis, nes antibiotikai kovoja ne su virusais, o su bakterijomis. Taigi prieš imantis gydymo pirmiausia reikia išsiaiškinti, kas buvo ligos sukėlėjas. Jei tai virusai – padėti gali antivirusiniai preparatai, jei bakterijos – tuomet gydytojas išrašys antibiotikų.

Jei pradeda kilti temperatūra – ją reikia nedelsiant “numušti”

Medikai pataria temperatūrą “numušinėti” tik tuomet, kai ji pakyla virš 38 ar net 38,5 laipsnių. Pakilusi temperatūra leidžia suprasti, kad organizmas savarankiškai kovoja su liga: esant aukštesnei temperatūrai virusai nusilpsta, o  imuninės ląstelės aktyviau juos atakuoja. Jei vaikas serga nesunkia ūmine kvėpavimo takų liga, tuomet 38 laipsnių temperatūra gali laikytis 2-3 dienas. Jei temperatūra pakyla virš 38.5 laipsnių arba seniau, esant aukštai temperatūrai, vaikui prasidėdavo priepuoliai – reikėtų nedelsiant duoti vaistų, mažinančių karščiavimą, o kūną patariama sudrėkinti kambario temperatūros vandeniu.

Kuo daugiau vitaminų – tuo mažesnė tikimybė susirgti

Vitaminai stiprina imuninę sistemą, tačiau jie yra bejėgiai prieš virusus. Kalbant apie vitaminus reikėtų vadovautis principu “Kas per daug – tas nesveika”. Ne viena mamytė stengiasi savo vaikui duoti kuo daugiau vitamino C, nes nuo senų laikų įsitvirtinusi nuomonė, jog vitaminas C – geriausia apsauga nuo virusų ir bakterijų. Taip, jis iš tiesų padeda, tačiau nuo to, kad vaikui duosi per dideles dozes – geriau tikrai nebus. Be to, nuo per didelio kiekio vaikui gali prasidėti alergija.

Gripas, peršalimas, ūminės kvėpavimo ligos ir t.t. - visa tai ta pati liga, tik skirtingais pavadinimais


Ūmi kvėpavimo takų virusinė infekcija ir ūmi kvėpavimo takų liga – tai terminai, apibūdinantys įvairius peršalimus, kuriuos sukelia įvairūs mikroorganizmai. O štai gripas – atskira liga, kurią sukelia konkretus virusas - Myxovirus influenza.

Arbata su medumi arba avietėmis ir česnakas padeda išvengti peršalimų

Įvairios liaudiškos priemonės nepadeda apsisaugoti nuo virusų, tačiau jos turi prieš uždegiminį ir imunitetą stiprinantį poveikį. Tačiau nepersistenkite: liaudies medicinoje pamėgtas būdas svogūnų sultis lašinti į nosį – visiškai netinka vaikams, kurių nosies gleivinė yra plona ir jautri.

Sergant gripu reikėtų mažiau valgyti ir daugiau gerti

Kad gerti reikia daugiau – tikra tiesa, o štai dėl valgymo negalime sutikti. Sergant nereikėtų organizmo apkrauti sunkiu, riebiu, keptu maistu, tačiau valgyti – būtina, juk priešingu atveju organizmas neturės pakankamai jėgų, kad kovotų su liga. Sergančiam vaikui geriausiai duoti valgyti virtos žuvies ar liesos mėsos, sriubų, varškės, daržovių ir vaisių. Reikėtų pasirūpinti ir pakankamu baltymu kiekiu, gaunamu iš pieno produktų.

Sloga – visiškai nekenksminga liga

Kiekviena mama savo vaikui stengiasi duoti kuo mažiau vaistų, nes kaip žinia, vaistai ne tik gydo, bet ir kenkia. Dėl šios priežasties sloga dažniausiai kurį laiką negydoma, tikintis, kad praeis savaime. Tačiau tai sukelia daugybę nepatogumų: sunku kvėpuoti, neįmanoma jausti kvapų... O kūdikiams dar blogiau, juk valgant jų burnytė būna užimta, taigi jie iš viso negali kvėpuoti.

Kad sloga greičiau praeitų, reikėtų reguliariai daryti nosies praplovimus, na ir žinoma, pasikonsultuoti su gydytoju, kuris išrašys tinkamus vaistus. Nepamirškite, kad laukimas kartais gali sukelti didesnių problemų, nei gydymasis vaistais.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
To Raminta
2015-02-28 19:28
O kaip vartojamas tas oscillococcinum profilaktiškai?
Sigita
2015-02-28 19:18
Pritariu Ramintai. Tie oscillococcinum žirniukai - geras dalykas. Kai tik pamatau, kad mažoji kažkokia neaiški pasidarė - akys blizga, "liūlys" pradeda varvėti, kosuliukas atsiranda,iškarto duodu po dozę kas pora valandų, ir taip kokius 4-5 kartus. Jei dar ir kitą dieną jaučiasi kažkas - dar po dozę ryte ir vakare. Gelbėjamės taip jau antra žiema.
Raminta
2014-11-30 22:38
Slogai - taip, pats geriausias dalykas jūros vandenukas. Svogūno net sau nedrįstu lašinti. Sirgimai mums visada tampa nevalgadieniais, ir sunku ką nors įsiūlyti, džiaugiuosi tik tuom, kad bent jau geria noriai. Dažniausiai prie virusinių infekcijų homeopatinius vaisus naudojam, Oscillococcinum, galvoju reikės bandyti ir profilaktiškai duoti, šiemet pradėjom darželį. Skaičiau forumuose, kad mamoms visai neblogi rezultatai taip vartojant, galvoju ir mums reikės bandyti, gal labiau ligų išvengsim.
Ilona
2012-04-18 13:59
Su tuo mažiau valgyti ir daugiau gerti - gal kiek perlenkta lazda. Kiekviena mama turbūt žino, kad mažieji ligoniukai tampa nevalgūs
Angelina
2012-04-18 09:42
su ta sloga tai vienos bėdos... Mano sūnus jau ne mažytis, visas paauglys. Ir prasidėjo sinusitas.