Misija savaitgalis. Darome paukštelius

Galima sakyti, kad ant nosies žiema... Suaugusiesiems šis metų laikas gal ir nelabai malonus, tačiau vaikai jo nekantriai laukia. O kaip paaiškinti, kad sningti gali ne tik žiemą, bet ir rudenį?

Daugelis mamų mėgsta puošti namus medžių šakelėmis. Tačiau ar žinojote, kad jas galima pritaikyti ir kitaip? Pririškite vieną lapelį – galėsite sakyti, kad žiema ateis tada, kai jo nebebus. Kai lapelis „nukris“, šakelę padenkite netikru šerkšnu – baltu guašu arba PVA klijais ir manų kruopomis. Ir, žinoma, nepamirškite patupdyti ant jos žvirblio arba sniegenos. Juk pasidaryti mielą paukštelį visai nesunku!


Jam reikia: įvairių spalvų siūlų, žirklių, spalvoto popieriaus, kartono, klijų, flomasterių arba guašo.
Iš pradžių pasidarykite bumbulus (galvytę ir kūnelį). Kaip parodyta nuotraukose, iškirpkite du vienodus šablonus, uždėkite vieną ant kito ir tankiai apvyniokite pasirinktais siūlais (kokie jie bus – priklauso tik nuo jūsų fantazijos. Galima naudoti įvairius likučius). Kai privyniosite pakankamai, įkiškite žirkles tarp dviejų šablonų ir perkirpkite siūlus, tačiau laikykite ranka taip, kad jie neišsibarstytų. Tada per vidurį tvirtai suriškite – bumbulas baigtas! Tokiu pat būdu padarykite ir antrą – ilgą siūlo galą galima surišti su kito bumbulo galu, o po to dar paklijuoti ar prikabinti su adata ir siūlu, kad tvirčiau laikytųsi.

Beliko tik papuošti. Iš spalvoto popieriaus iškirpkite akytes, snapuką, sparnelius ir uodegytę, nupieškite plunksnas. Prilipinkite ir palikite išdžiūti. Paukštelis baigtas!

Ugdyti vaikų meilę gamtai reikėtų mažų dienų. Jeigu neturite galimybės dažnai išeiti pasivaikščioti, mokykite užuojautos ir supratimo namuose: darykite darbelius, pasakokite apie gyvūnėlių ir paukštelių gyvenimą žiemą, patiriamus sunkumus. Tai padės pagrindus toms vertybėms, kurias norėsite matyti ateityje, tačiau šios pamokos nebus nuobodžios nei jums, nei jūsų atžaloms.

» Rašyti komentarą