Miega su blondinėmis, o veda brunetes

Merlin Monro savo peroksidu dažyta galvute pagimdė vieną iš stabiliausių paskutinio laikmečio mitų – vyrai, beje, kaip ir fortūna, pirmenybę teikia blondinėms. Bent jau pačiai Merlin sėkmė nusišypsojo tik tada, kai ji pakeitė savo tamsių plaukų spalvą.   

Nuo to laiko šimtai moterų karštligiškai šviesinasi plaukus, tikėdamos tokiu būdu užvaldyti vyrus, o ir patį likimą pasukti kita linkme. O natūralių šviesių plaukų savininkės iš aukšto žvilgčioja į savo tamsiaplaukes seses.

Nors vis tik  mitas apie nenuginčijamą blondinių patrauklumą kelia ir kai kurių abejonių. Jeigu taip yra iš tikrųjų, tai kodėl jau eilę metų visuose pasauliniuose grožio konkursuose laimi tamsiaplaukės gražuolės? Tad kiek tuose mituose apie blondines tiesos ir kiek pramanų?

Brunetės laisvesnio elgesio?

Iš pokalbių su vyrais apie blondines, jie jas apibūdina kaip labai švelnias ir pavergiančias savo moteriškumu. Nors daugelis nevengė  paminėti ir  permainingo blondinių charakterio. Tačiau, pasak tų pačių kalbintų vyrų, blondinės kur kas greičiau linkę taikytis ir esančios visiškai nekerštingos. Be to, dar manoma, kad blondinės yra labiau pažeidžiamos, mažiau praktiškos, tad jas norisi globoti, saugoti, puoselėti ir lepinti.   

Brunetės gi, daugumos stipriosios lyties atstovų  nuomone, yra stipresnio ir atšiauresnio charakterio, be to dar ir aikštingos. Tačiau, kaip tvirtina tie patys vyrai, tamsiaplaukės kur kas aistringesnės ir išradingesnės lovoje. Apskritai, daugumos nuomone, tamsiaplaukei priskiriamas stiprios, veiklios, pasitikinčios savimi ir fatališkos moters vaidmuo, kuri savarankiškai gali tvarkytis savo gyvenimą.  

Deje, nėra jokių mokslinių tyrimų, patvirtinanančių ar paneigiančių šią nuomonę.  

Tvirtinimas, kad blondinės mažiau praktiškos gyvenime, o brunetės tvirčiau stovi ant žemės, iš dalies teisingas. Tačiau baltapūkės damos švelniomis ir itin  moteriškomis vertinamos stereotipiškai. Pavyzdžiui, kiekvienas kirpėjas pasakys, kad net pačiupinėjus šviesų plauką, juntamas jo minkštumas, purumas, lengvumas. O juodi plaukai – kur kas kietesni, tiesesni, nepaklusnesni. Iš to sekant, priklausomai nuo plaukų spalvos, iš jų savininkių mes nesąmoningai tikimės atitinkamo elgesio, tuo pačiu ir jas įpareigodami atitinkamai elgtis.   

Blondinė, reiškia kvaila …

Vienas iš populiariausių stereotipų skelbia, kad visos šviesių plaukų savininkės nepasižymi aukštu intelektu. Apie tariamą blondinių bukumą sklando daugybė anekdotų. Tenka pripažinti, kad dauguma šviesiaplaukių dailiosios lyties atstovių iš tiesų kartais stulbina savo  kvailumu.

Prisimenu savo šviesiaplaukę kursiokę, kuri kalbėti galėjo tik apie du dalykus – drabužius ir kavalierius. Kai lietuvių kalbos ir literatūros dėstytojas kartą paprašė jos “kažką daryti su savo intelektine nekaltybe”,  ji dar ilgai piktinosi rūkomajame jai padarytu pasiūlymu ir pasididžiuodama aiškino kitiems, kad su savo nekaltybe ji atsisveikino ir be “kvailų šio gašlūno patarimų”. Žodį “intelektine” jos sąmonė tiesiog praignoravo.  


Mokslinių įrodymų apie silpnus blondinių  smegenis kol kas neegzistuoja. Negana to, amerikiečių mokslininkai, atlikę intelekto testą moterims, nustatė, kad aukščiausi įvertinimai atiteko … blondinėms ir brunetėms. Antroje vietoje liko šatenės. O mažiausiai išminties parodė raudonplaukės.  

Kai kurių mokslininkų nuomone, blondinės kvailelių šlovę pelnė dėl savo paradoksalaus mąstymo. Pasak specialistų, reikalas tame, kad blondinių, dėl hormoninių skirtumų, ryškiai išreikšta moteriška logika, kas ir atveda jas prie savito mąstymo būdo.    


Blondinės kur kas seksualesnės

Nežiūrint į nusistovėjusią nuomonę apie brunečių temperamentą, blondines vistiek daugelis laiko seksualesnėmis. Anglų mokslininkų atliktas eksperimentas dalinai patvirtina mitą apie šviesiaplaukių išskirtinį seksualumą.   

Pradžioje eksperimento dalyviams rodė blondinių ir brunečių nuotraukas ir video filmus. Daugumai vyrų labiau patiko brunetės. Po to į salę buvo pakviesta 80 skirtingos plaukų spalvos merginų. Ir štai čia net 85 procentai eksperimento dalyvių nubalsavo už blondines ir raudonplaukes.

Mokslininkai tokį nuomonių nepastovumą aiškino feromonų, specifinės medžiagos, išsiskiriančios per odos poras, poveikiu. Būtent feromonai, kurių kvapas užsifiksuoja nesąmoningai, traukia įsimylėjėlius vieną prie kito. Tai va, pasirodė, kad natūralios blondinės ir raudonplaukės feromono išskiria šešis kartus daugiau nei brunetės. Ko gero, būtent dėl to ir gimė mitas apie tai, kad “džentelmenai renkasi blondines”.   

Miega su blondinėmis, o veda brunetes

Vis dėl to, kaip parodė apklausos, tie patys džentelmenai rimtiems santykiams su blondinėmis nenori įsipareigoti, kitaip tariant, turėti meilužę – blondinę – taip,  o štai prie altoriaus vesti – geriau brunetę.  

Britų kompanijos atliktų tyrimų duomenimis, apie 40 procentų apklaustųjų pareiškė, kad norėtų užmegzti romaniuką su blondine, 22 procentai būtų nieko prieš intrigėlę su raudonplauke. Sukti romaniuką su brunete norėtų tik 13 procentų, o su šatene – apskritai dvigubai mažiau. O kai kalba pasisuko apie oficialų santykių įteisinimą, 30 procentų pageidavo, kad  žmona būtų brunetė, 27 procentai likimą susieti norėjo su šatene ir tik 15 procentų pasisakė už blondinę. Panašios nuomonės, kaip pasirodė, laikosi ir vokiečių bei rusų vyrai.

Psichologai tai grindžia tuo, kad brunetės sudaro rimtesnės ir patikimesnės moters įvaizdį. O genetikai mano, kad noras šeimą kurti su brunete vyrams duotas iš gamtos.  Reikalas tame, kad blondinės laikomos silpnesnių genų nešiotojomis, o brunetės – kur kas stipresnių, tad ir palikuonys brunečių turėtų gimti kur kas stipresni. Todėl stipriosios lyties atstovai nesąmoningai siekia kurti šeimą su tamsiaplaukėmis moterimis.

Tad ką gi vis tik renkasi vyrai?

Pasak tų pačių mokslininkų, brunetės arčiau širdies tiems vyrams, kurie įpratę gyventi pagal griežtos logikos sistemą. Tie, kurie daugiau vadovaujasi intuicija, 65 procentų atvejų renkasi natūralias blondines. Įdomu tai, kad grynai vyriškoje aplinkoje (kariuomenėje, vyrų zonoje) žavi moteris beveik visada įsivaizduojama tik šviesiaplaukė.   

Tačiau galutinai nuspręsti, kokios moterys kokiems vyrams patinka, nėra lengva, nes realus gyvenimas retai kada telpa į griežtus rėmus. Sakoma, kad Džonas Lenonas reikalavo, kad jo pirma žmona persidažytų plaukus į blondinę. Tačiau, kai ji tai padarė, jis įsimylėjo juodaplaukę Joko Oną, kurią ir vedę.

… Taigi svarbiausia šioje dvikovoje tarp blondinių ir brunečių yra išlikti pačiai savimi. Ir tuomet iš šios kovos tu išeisi nugalėtoja, nepriklausomai nuo savo plaukų spalvos.    

Ar žinai?

Jei tikėtume antropologais, šviesiaplaukis žmogus pasaulyje atsirado tik ledynmečio laikotarpio pabaigoje kaip retos mutacijos išdava. O artėjant prie 2202 metų, pasak vokiečių mokslininkų, blondinai visai išnyks nuo Žemės paviršiaus. Vien per paskutinius 50 metų blondinų ir blondinių sumažėjo nuo 49 iki 14 procentų nuo bendro planetos gyventojų skaičiaus.
 
Priežasčių tam yra keletas. Pirmiausia, kad gimtų blondinas vaikas, abu tėvai turi būti šviesiaplaukiai, nes brunetams visada gimsta tamsiaplaukiai vaikai. Tačiau per paskutiniuosius penkiasdešimt metų išaugo tarptautinių ir mišrių rasių santuokų skaičius. Be to, šalyse, kur dominuoja tamsiaplaukiai, gyventoju vis daugėja, o štai europiečiai – vokiečiai, skandinavai, rusai, “blondiniško geno” nešiotojai, vis dažniau apsiriboja vienu vaiku. Paskutinis šviesiaplaukis žmogus, pasak mokslininkų, gims Suomijoje, kur pagal statistiką gyvena daugiausiai šviesiaplaukių žmonių, skaičiuojant vienam gyventojui.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Eli
2012-09-27 10:56
O as briunete pabuvau palaukiau kol ves, ir persidaziau i blondine.... ot tai surprais buvo... ::DDD
ViXxa
2012-08-31 16:52
Mokslinių įrodymų apie silpnus blondinių smegenis kol kas neegzistuoja. Negana to, amerikiečių mokslininkai, atlikę intelekto testą moterims, nustatė, kad aukščiausi įvertinimai atiteko … blondinėms ir brunetėms. Antroje vietoje liko šatenės. O mažiausiai išminties parodė raudonplaukės.
to ėėė
2012-08-01 16:07
nes jos nelabai kam patinka
ėėė
2012-07-31 12:16
O kodėl apie raudonplaukes nieko?
.
2012-07-26 16:06
Aušra, taip, nes patikėk, kad taip tikrai dažnai būna.
Šis straipsnis gan tikslus, bet esmė tame, jog jei įsimylį brunetę, o visada patikdavo blondinė, tai nereiškia jog tai blogai, čia viskas priklauso ne nuo skonio ir ne jokių statistikų, o nuo meilės.