Kuo pakeisti dirbtinius kvapus buityje?

Galima drąsiai teigti, kad šiuolaikinių žmonių gyvenimas yra labai kvapnus - pabundame saldžiai kvepiančiuose pataluose, rytą pradedame nuo dušo su aromatingu prausikliu, velkamės skalbiklio gaiva praturtintus drabužius, o papusryčiavę indus plauname pušimis dvelkiančiu plovikliu... Ar kada susimąstėte, kokios medžiagos kasdien kutena mūsų nosis?

Kosmetikos ir valymo priemonėse galima aptikti eilę dirbtinių kvapiklių, Danijos Aplinkos apsaugos agentūros Informacijos centro duomenimis net 26 iš jų gali sukelti alergiją! Verta paminėti ir konservavimui naudojamus parabenus, kurie gali ne tik sukelti alergines reakcijas, bet ir pažeisti endorfinų veiklą bei padidinti vėžio atsiradimo riziką. Alergiją ir astmą taip pat sukelia ir fosfatai, optiniai balikliai bei dažikliai.

Diena be dirbtinių kvapų

Lietuvos Alergijos ir Astmos Asociacija kartu su saugių ir ekologiškų valymo bei kosmetikos
priemonių ženklu „Neutral“ rugsėjo 21-ąją skelbia Diena be dirbtinių kvapų. Jos metu visuomenė kviečiama susimąstyti apie savo buitį ir rinktis natūralesnes, saugesnes, sveikatą tausojančias kosmetikos ir valymo priemones.

Žmonės skatinami rinktis kitą kelią ir bent vieną dieną atidžiau stebėti namuose jau esančių ir perkamų kosmetikos ir valymo priemonių etiketes, išmokti jas skaityti ir atpažinti kenksmingas, alergiją, astmą ir kitus susirgimus galinčias sukelti medžiagas.

Natūralūs kvapai mūsų buityje

Pirkėjai turi suprasti, kad rinkdamiesi bekvapes, sertifikuotas, odai, aplinkai ir sveikatai nekenksmingas kosmetikos ir valymo priemones jie tikrai neprivalo atsisakyti aromantingos kasdienybės. Juk natūralūs eteriniai aliejai, smilkalai, galiausiai, gėlės ir vaisiai suteikdavo kvapo buičiai ir buvo asmens higienos dalimi jau tūkstančius metų! Siūlome racionaliau rinktis kosmetiką ir valymo priemones, o savo kasdienybę kvėpinti gamtos dovanomis.

Kvepiantys maišeliai. Stiprų kvapą turinčias prieskonines žoles ir kvapius augalus (rozmarinas, levanda, apynių spurgai, mėta...) sudžiovinkite tamsioje, šiltoje vietoje. Pasmulkinkite ir sumeskite į natūralaus audinio maišiukus, juos užsiūkite arba tvirtai suriškite. Maišiukus galite įsiūti į pagalvės vidų, dėti juos į spintą, pasikabinti namuose.Kvapnus kūno šveitiklis. Keletą šaukštų kavos tirščių sumaišykite su šaukštu medaus ir lašeliu eterinio aliejaus ar citrinos sultimis. Šiuo šveitikliu trinkite kūną po prausimosi - oda ne tik gaiviai kvepės, bet ir bus stangresnė, skaistesnė.

Kvapikliai namams ir skalbimui. Puodelį sodos sumaišykite su vandeniu iki košės konsistencijos, įlašinkite 10 lašų patinkančio eterinio aliejaus (galite sumaišyti keletą aliejų). Košelę sudėkite į silikoninę formelę ledukams ar saldainiams ir palikite sausoje vietoje dviems dienoms. Kvapikliams išdžiūvus išimkite juos iš formos ir dėkite į patalynės dėžes, drabužių spintą, paslėpkite vonios kambaryje, prie klozeto. Kvapas susilpnėja po mėnesio, tuomet tereikia kvapiklį sutrupinti ir mesti į skalbyklės būgną - jūsų skalbiniai gaiviai kvepės.Natūralus oro gaiviklis. Pusantro puodelio vandens sumaišykite su puodeliu acto, išlašinkite 10-15 lašų eterinio aliejaus (rinkitės gaivius, citrusų, mėtos kvapus). Supilkite į buteliuką su purškikliu (galite naudoti gėlėms skirtus purkštukus). Pakratykite. Naudokite, kaip įprastą oro gaiviklį.  

Kvapiklis su žvakėmis. Į negilias taures įberkite kavos pupelių, palaužytų cinamono lazdelių, anyžiaus žvaigždelių, lauro lapų, džiovintų citrusinių vaisių žievių, džiovintų prieskoninių žolių, o į jų centrą įstatykite žvakes (būtų saugiau, jei žvakutes papildomai įstatytumėte į žvakides). Žvakių skleidžiama šiluma padės atsiskleisti nuostabiems aromatams.  


 

» Rašyti komentarą