Kokie yra flegmatiško temperamento vaikai?

Koks yra flegmatikas? Jei flegmatiško temperamento žmogų reikėtų apibūdinti vienu žodžiu, greičiausiai tai būtų žodelis „LĖTUMAS“. Flegmatikai iš prigimties ramūs, lėti, nenervuoti žmonės. Jie niekur neskuba ne dėl to, kad nesugeba veikti greitai, tačiau dėl to, kad skubėti iš tiesų nėra kur. Jie be galo kantrūs, todėl gali dirbti itin kruopščius darbus ir puikiai sutaria su kitais žmonėmis. Tai tikros choleriškų asmenybių priešingybės.

Flegmatiško temperamento asmenybėms nesunku prisitaikyti prie įvairiausių situacijų, mat jie, priešingai nei cholerikai, o tam tikrais atvejais ir sangvinikai, nepanikuoja ir niekur nesiskubina. Kitaip tariant, bet kurioje situacijoje galioja taisyklė: prieš tai pagalvok, kaip reikia daryti, o tik tuomet imkis paties darbo. Perdėta flegmatikų ramybė neretai išmuša iš vėžių kitų temperamentų atstovus, tačiau iš kitos pusės žvelgiant, bendravimas su flegmatiška asmenybe gali duoti nemažai naudos, ypatingai gyvenant šiuolaikiniu tempu, kuomet visi bėga ir nieko nespėja.


Kaip ugdyti flegmatiką? Vaikystėje flegmatiko temperamentą išduoda ne tik elgesys, bet net ir žvilgsnis. Jis gali ramiausiai stebėti net ir didžiausią katastrofą, nes tuo metu jam reikia ramiai pagalvoti apie tai, kas vyksta. Todėl nenuostabu, kad mokykloje, darželyje ar kieme flegmatiško temperamento vaikas dažniau būna vienas, nei su grupe žmonių.

Kai kurie žmonės, susidūrę su flegmatiku, palaiko jį paprasčiausiu tinginiu. Labai negerai, jei tokią nuomonę susidaro pedagogai ar netgi tėvai, mat verčiamas kažką daryti flegmatikas dar labiau sulėtėja. Pagrindinis flegmatiškos prigimties pavojus slypi tame, kad įgimtas lėtumas palaipsniui gali virsti visišku pasyvumu. Todėl tokį vaiką nuo mažens reikia pratinti kažką veikti. Norime pabrėžti: reikia pratinti veikti, o ne versti tai daryti. Geriausias užsiėmimas flegmatikui – kažką konstruoti. Tokie darbai puikiai tiks įgimtam flegmatiko kruopštumui, kantrybei ir pastovumui.

Teigiamos flegmatiko savybės:

  • Labai kruopštus, kantrus ir pastovus
  • Sugeba išlaikyti ramybę net ir kritinėse situacijose
  • Visiškai neagresyvus ir linkęs padėti kitiems

Neigiamos flegmatiko savybės:

  • Nemėgsta ir nesiima aktyvios veiklos
  • Pasyviai reaguoja į aplinką
  • Neracionaliai vertina permainas ir aplinkinius
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Viola
2011-11-23 21:53
Mano Skaistė flegmatiško būdo. Neįsivaizduoju iš ko paveldėjo charakterį, nes nei aš, nei vyras, nei artimiausiu giminaičiai tokiu lėtumu tikrai nepasižymim. Vyras kartais net per dantį patraukia, esą gal nuo paštininko vaikas (mūsų paštininkas labai jau lėtapėdis)
NINA
2011-11-23 15:47
Esu, visai tiketina kad vaiko charakteris priklauso nuo mamos elgesio nestumo metu. Juk vaikas viska jaucia, todel normalu, kad priprates buti ramiai jis ir gims ramus, o priprates prie nuolatinio judejimo gims aktyvus ir pats nores judeti kuo daugiau
Saule S.
2011-11-23 12:24
Man asmeniškai labai sunku bendrauti su flegmatiškais žmonėmis. Tas jų lėtumas ir ramumas kur kas labiau išmuša iš vėžių nei kitų žmonių panikavimas.
Lena
2011-11-23 11:40
Visiškai su jumis sutinku. Jiems labai sudėtinga pritapti, jie dažnai tampa patyčių objektu. O ir suaugę turbūt dėl to turi nemažai problemų - charakterio juk taip lengvai nepakeisi.
Esu
2011-11-23 11:39
Kažkokiam žurnale skaičiau įdomų straipsnį apie tai, kad vaiko charakteris priklauso nuo mamos elgesio nėštumo metu. Jei mama buvo labai aktyvi, tai gims cholerikas, jei elgėsi įprastai, tai sangvininkas ir t.t. Papasakojau apie straipsnį savo mamai, ir jinai visiškai su tuo sutiko. Anot jos, kai laukėsi mano sesės, tai visur skubėdavo (sese ir yra tokia skubanti lekianti) o kai laukesi manes, gyveno aktyvu gyvenima, bet rasdavo laiko ir poilsiui (tokia esu ir as).