Kokie yra choleriško temperamento vaikai?

Koks yra cholerikas? Jei choleriško temperamento žmogų reikėtų apibūdinti vienu žodžiu, greičiausiai tai būtų žodelis „AŠ“. Cholerikai iš prigimties pasitikinčios savimi ir ryžtingos asmenybės. Netgi fizinė jų išvaizda, t.y. kūno sudėjimas, stovėsena ir netgi eisena spinduliuoja nesustabdomą galią. Jie turi savo nuomonę, sugeba ją apginti ir negali pakęsti neteisybės. Jie dirba ryžtingai ir atkakliai, todėl tai, kas vyksta ne pagal jų planą – gali juos gerokai suerzinti.

Iš pažiūros choleriko savybės yra puikios, tačiau tik tuo atveju, jei šio temperamento atstovas per didelį pasitikėjimą savo jėgomis netampa vadinamuoju „AŠ“ arba kitais žodžiais tariant paprasčiausiu egoistu. Įgimta lyderystė cholerikus neretai paverčia nepakenčiamais pasipūtėliais.

Kaip ugdyti choleriką? Su šio temperamento vaikais kartais būna labai sunku: jie nuo mažens pasitiki savimi, žino, kad gali padaryti daugiau nei kiti, todėl neretai rodo savo kaprizus, dramatiškai reaguoja į jiems nepatinkančias ar nepalankias situacijas, o kartais pasiunta tiesiog dėl nieko. Ir vis dėl to, nelengvai išgyvenę nesėkmes, jie vėl sukaupia ryžtą ir imasi naujų darbų.


Ugdant choleriką nevalia bandyti nuslopinti jo energijos neigiamais atsiliepimais, tarkim sakant, kad jis elgiasi kaip laukinis. Geriausia pamoka cholerikui – tai atsidurti šalia kito tokio paties temperamento žmogaus. Tokiu atveju jis pradeda pastebėti šalia esančiojo neigiamas savybes ir laikui bėgant pasidaro išvadas, kas yra gerai, o kas – ne.

Reikia suprasti vieną dalyką – įgimtos ugnelės neužgesinsi, todėl vietoj energijos slopinimo reikėtų pasirūpinti tokia vaiko veikla, kuri atimtų pakankamai jėgų – tiek fizinių, tiek protinių. Cholerikas su mielu noru imasi naujų užduočių, todėl tinkamai tuo pasinaudojus, iš įgimto jo aktyvumo galima išspausti labai daug naudos. Svarbiausia – nesistengti jo suvaržyti.

Teigiamos choleriko savybės:

  • Užsispyrimas ir noras pasiekti tikslą
  • Teisingumas ir gebėjimas apginti save bei kitus
  • Atsakomybės jausmas


Neigiamos choleriko savybės:

  • Neprognozuojami arba sunkiai tvardomi pykčio priepuoliai
  • Perdėtas pasitikėjimas savimi ir egoizmas
  • Nemokėjimas atsipalaiduoti ir užsimiršti
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Cholerikė
2011-11-22 14:29
Visi vaikai jaučiasi suaugę, ypač paauglystėje Niekur nedingsi.
Nesutinku
2011-11-22 11:36
Du cholerikai - gyva bėda. Nemanau, kad vienam iš kito yra ko išmokti.
Mamytė
2011-11-21 20:19
Pati užauginau tokio charakterio dukrą, o dabar padedu jai auginti mažąją jos kopiją. Dabar jau gerai žinau, kokių klaidų negalima daryti. Ant tokio vaiko negalima rėkti, jam nereikia nurodinėti ir jo versti, nes tokie metodai sukelia didelį pasipriešinimą. Teisingai pastebėjo Inesa. Su cholerikais vaikais reikia kalbėtis kaip su suaugusiais, nes jie iš tiesų jaučiasi suaugę ir galintys savarankiškai priimti sprendimus.
Tu
2011-11-21 19:23
Lina, jei choleriką teisingai auklėsi, atsakomybės jam tikrai netrūks. O jei nusileisi jo užsispyrimui ir norui daryti tą, ko jis pats nori, tai žinoma kad užaugs egoistas, žiūrintis tik savo nosies.
Lina
2011-11-21 19:11
Nenorėčiau sutikti, kad atsakomybės jausmas yra cholerikų stiprusis bruožas. Jie gal ir energingi bei atkaklūs, bet labiau linkę į asmeninę naudą, todėl net ir pažadėję kažką kitam žmogui labai ramiai gali neišpildyti pažado, nes nuspręs kad turi svarbesnių darbų.