Kokią įtaką abortas daro sekančiam nėštumui?

Anot statistikos, kasmet pasaulyje atliekama maždaug 45 mln. abortų, t.y. maždaug 4% visų skirtingo amžiaus grupių moterų pasirenka dirbtinį nėštumo nutraukimą. Dauguma abortą pasidariusių moterų teigia nežinojusios visų galimų šios procedūros pasekmių, o jos – praktiškai neišvengiamos.

Net ir tuo atveju, jei abortas atliekamas pačioje geriausioje klinikoje, o moterį prižiūri kvalifikuoti ir patyrę specialistai, galime drąsiai teigti, kad abortas niekuomet nėra 100% saugi procedūra. Komplikacijos gali prasidėti pačios procedūros metu, pasireikšti po jos, o neretai – tik po ilgo laiko, kuomet moteris nusprendžia susilaukti vaikelio.

Abortas – tai sunki biologinė trauma, sukelianti rimtas pasekmes. Štai keletas ne itin džiugiai nuteikiančių galimų komplikacijų: endokrininių liaukų sutrikimai, gimdos kaklelio ir gimdos sužalojimai, gimdos sienelių perforacija, stiprus kraujavimas, menstruacinio ciklo sutrikimai, antrinis nevaisingumas ir t.t. Labai dažnai abortas neigiamai paveikia moters vaisingumą ir gebėjimą išnešioti užsimezgusią gyvybę:

 

  • Sunkesnė sekančio nėštumo eiga
  • Padidėja persileidimo tikimybė
  • Padidėja priešlaikinio gimdymo tikimybė
  • Padidėja priešlaikinio vaisiaus dangalų plyšimo rizika
  • Padidėja placentos prisitvirtinimo ir atsiskyrimo anomalijų tikimybė
  • Galimas visiškas nevaisingumas

 

Galimi persileidimai. Priežastys skirtingos ir kartu labai susiję. Vienas iš rimčiausių nepalankių faktorių yra dirbtinas nėštumo nutraukimas (dėl gimdos kaklelio traumos aborto atlikimo metu).

Rezus - konfliktas. Kuomet moteris pastoja, o jos rezus faktorius yra neigiamas, organizmas pradeda gaminti antikūnius. Nepaisant to, kad atliekamas abortas, antikūniai niekur nedingsta. Sekančio nėštumo metu, jei vaisius turi teigiamą rezus faktorių, antikūniai ir vėl gaminasi. Tai reiškia, kad antikūniai kaupiasi ir pražūtingai veikia vaisiaus organizmą. Kuo daugiau antikūnių, tuo rimtesnį neigiamą poveikį jie turės vaisiui.     

Priešlaikinis vaisiaus apvalkalo plyšimas. Pirmą kartą gimdančioms, anksčiau dariusioms abortą moterims priešlaikinis vaisiaus vandenų nutekėjimas įvyksta 2 kartus dažniau, nei pirmą kartą gimdančioms be medicininės intervencijos.     

Silpna gimdymo veikla. Labai dažnai būna susijusi su ankstyvu vaisiaus apvalkalo plyšimu. Sąrėmiai pasidaro trumpi, reti, silpni, o po to mažai efektyvūs, dėl ko gimdymas  užsitęsia ar net komplikuojasi. Viena iš silpnos gimdymo veiklos priežasčių – gimdos kaklelio deformacija, įvykusi dėl aborto.

Patologinė placentos padėtis gimdoje. Placentos priaugimas. Vaisiaus padėtis (įsitvirtinimas apatinėje gimdos dalyje šalia vidinių žiočių) paprastai sukelia  gimdos kraujavimą nėštumo pabaigoje ar tiesiog gimdymo metu, o tai savo ruožtu kelia didelį pavojų tiek motinai, tiek vaisiui. Faktai byloja, kad ši patologija yra aborto pasekmė, kuomet moterys patiria stiprų gimdos uždegimą.  

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Lilija
2020-09-27 09:16
Didziausia nesamone prirasyta, kad dideles tikimybes but nevaisinga, vezio issivystimas ir t.t.
Viskas priklauso nuo genetikos ir imunines sistemos, o del aborto as tik uz, jei vaikas nebus gerai aprupintas ar augs be tevo, ar tevai alkoholikai kokie,arba pagimdo ir galiausiai palieka langelyje. Fu. nes paskiau uzauga agresyvus ir pikti ant pasaulio,banditai, vaikui reik ir demesio is abieju pusiu pinigu, gyvenamos vietos, ir tikrai ne pas tevus gyvent, nes paskiau tik pykstasi visi skiriasi ir vaikai vieni lieka dazniausiai be tevo,tai atsakomybe ir ne zaislas tas vaikas.
O nesamones prirasytos, nes draugei jau 27 metai, negali pastoti, gyvenime neturejo abortu, negerus tu escapeliu, veda sveika gyvenimo buda ir nieko! O kita drauge nuo 17 buvo pastojus, pasidare aborta karta, dabar jai 26 ir pagimde vaikeli. Ir neserga, ir su sveikata viskas gerai. O sovietinio mastymo zmones kurie pries "udyma" -aborta, tai juokinga, kai gimdoje nieks neissivystes ir nori gimdyt prastomis salygomis, cia tas pats kas vyras atlieka duse akta ir tuos milijonus vaiku nuprausia tai iki 2av nieko cia blogo.
Tiesiog naudokites apsaugom, kad nereiktu paskiau gailetis ar varyt sau stresa kaip bus, jei jau pastojai bent pagalvok ar tu tam pasiruosus su savo vyru. Turi turet savo nuomuone o ne kitu. Ne vyro ir ne tevu, mociuciu. O savo!
jolka
2018-11-13 05:59
čia labai sureišminta ir išpūstas burbulas del tu abortų . Gal toms kurios nori vaikų tas koks negyvas ar nebesivysto ir buna blogai. o siaip kai nenori tai savijauta puiki po jo ir gana meluoti kad visoms blogai kažkas būna. nieko nebūna atsikratai streso sukėlėjo ir toliau plauki iprasta vaga. daug kam kils klausimų kaip jei nenori pastoji , bet kartais vyrai kartais paistengia kaip ir moterys apgaudamos kad saugosi , o paskui sako apniežtėjau. truma kai nenori to neštumas ne abortas.
klaida
2018-04-29 00:56
Nedarykit aborto, nes tai palieka ilgam žymę sieloj, pirmom dienom norėjosi ir pačiai galą pasidaryt, nes neturėjau su kuo nei pasitart dėl nėštumo, nei kam pasiguost po nutraukimo. Jei neturit artimų žmonių, yra pagalbos telefonai kreipkitės, kalbėkit, kad paskui dūšios neslėgtų kaltė ir kiti skaudūs jausmai
inga
2015-12-08 23:47
Pilve vis kazkas sukruta, menesines tik teplioja, nestumo tastas neigiamas, kas tai ar gali buti jog laukiuos.?
Dziaste
2015-11-27 17:07
Turiu 2 vaikus ir turejau viena aborta. nebuvo sunku