Kodėl vyrai bijo frazės „Aš nėščia“?

Vienas būsimąsias mamytes džiugina, kitas – erzina tai, kad aplinkiniai stengiasi apsupti jas rūpesčiu, dėmesiu ir globa. Tačiau tik nedaugelis susimąsto, ką savo antrosios pusės nėštumo periodu išgyvena vyras. Būsimajam tėčiui gali būti taip pat sunku.

Palyginti neseniai mokslininkai pradėjo kalbėti apie tai, kad partnerės nėštumo metu vyro organizme taip pat vyksta hormoniniai pokyčiai. Žinomi ir tokie atvejai, kad stiprioji lytis priauga svorio (tiek pat, kiek ir nėščia žmona), kad kai kuriems atstovams pasireiškia įvairių negalavimų, netgi visi toksikozės požymiai.

Žinoma, toli gražu ne kiekvienas būsimasis tėtukas išgyvena ką nors panašaus (ir gerai), tačiau emocinių išgyvenimų netrūksta ir jam.

Būsimųjų tėčių, besirengiančių naujam savo statusui, apklausos atskleidžia, kad dauguma stipriosios lyties atstovų bijo ne fizinių sunkumų ir ilgų bemiegių naktų, o to, kad antroji pusė skirs daug mažiau dėmesio savo vyrui. Tik nedidelė dalis apklaustųjų atsakė, kad jaudinasi dėl žmonos sveikatos arba baiminasi, kad nepavyks būti geru tėčiu.

Sužinojęs apie moters padėtį, vyras turi pamėginti išspręsti galybę psichologinių problemų, neretai tampa savo paties proto įkaitu. Tad kodėl gi bijoma išgirsti „aš nėščia“?

„Ar patempsiu?“

Paprastai šį klausimą sau užduoda dauguma vyrų – tiek tie, kurie dar tik laukia pirmagimio, tiek tie, kuriems bent kartelį jau nusišypsojo laimė tapti tėveliu. Juos graužia baimė, kad pačių artimiausių žmonių nesugebės aprūpinti materialiai, kad šeima neprasimaitins. Vyras priverstas skaičiuoti kone kiekvieną centą. Situacija atrodo dar keblesnė, jeigu šeima paėmusi paskolą arba sprendžia, ką daryti su gyvenamuoju plotu.

„Jaunystė praėjo?“

Gal tau tai pasirodys juokinga, tačiau daugelis vyrų linkę galvoti, kad įpėdinio gimimas reiškia, jog jaunystė praėjo, kad kažkas dingo visiems laikams. Dabar jiems reikės auklėti atžalas, leisti jas į mokyklą, stebėti, kaip jos auga ir išeiti į pensiją.

„O kaip gi seksas?“


Nemaža dalis vyrų bijo paliesti savo nėščią antrąją pusę, nes mano, kad tai gali pakenkti jų mažyliui. Kita vertus, visiškas lytinių santykių atsisakymas gana neigiamai veikia sutuoktinių tarpusavio santykius.

Aptarti intymaus gyvenimo nėštumo metu ypatybes geriausia su gydytoju, kuris pasakys, kokiomis dienomis nuo sekso geriau susilaikyti, o kada galima (ir netgi reikia) užsiimti juo savo malonumui.

„O jeigu ji manęs nebemylės?“

Tai turbūt labiausiai paplitusi būsimųjų tėvelių baimė. Vyras nenori likti pašaliniu, nereikalingu, kai tik gims mažylis. Stiprioji lytis dažniausiai baiminasi, kad žmona labiau mylės vaiką, o ne savo antrąją pusę, kad vyras bus nustumtas į antrą planą. Žinoma, kai moteris susilaukia atžalos, ji nebegali skirti vyrui tiek meilės ir švelnumo, kaip anksčiau, tačiau po truputį viskas turėtų grįžti į savo vėžes. Bent jau taip tikina psichologai.

„Aš baiminuosi dėl žmonos sveikatos!“

Nėštumas ir gimdymas – sudėtingas procesas. Daugeliui vyrų tai tampa tikru išbandymu. Baimė netekti mylimo žmogaus verčia bijoti ir gimdymo. Iš tiesų tereikia paaiškinti vyrui, kaip toli pažengusi medicina, ir kad bet kokio pavojaus galima išvengti. Tikėtina, kad tai vyrą šiek tiek nusiramins. Jeigu kartu nueisite pas gydytoją, jeigu antroji pusė galės su juo pabendrauti, jeigu gimdymo metu vyras bus šalia tavęs – jis jaus, kad situacija iš tiesų kontroliuojama.

Beje, daugeliui dailiosios lyties atstovių smalsu, ką jaučia vyrai, kai jos gimdo, pavyzdžiui, ar jie junta šį momentą per atstumą. Gal todėl dabar madinga gimdyti kartu. Vis dėlto tenka pastebėti, kad didesnė vyrų dalis tiesiog paniškai bijo gimdymo. Jeigu tavo išrinktasis yra būtent toks, neverta jo spausti, nes nieko gera iš to neišeis. Daugiau jis gali iš viso nebenorėti vaikų, jeigu pamatys, kaip tu kenti.

„Aš – tėvas!“

Pagaliau jis tapo tėčiu. Kiekvienas su šia mintimi apsipranta skirtingai, kiekvienas savaip bando įsijausti į naują rolę: vieni tuoj pat apverčia namus aukštyn kojom, tvarkosi ir ruošiasi naujo šeimos nario atvykimui, kiti su palengvėjimu atsikvepia, stačia galva pasineria į darbą, o dar kiti – vis švenčia su draugais ir pažymi šį svarbų įvykį.

Neretai vyro reakcija naujai iškeptą mamytę gąsdina ar netgi skaudina. Nereikia kelti scenų – pakalbėk su antrąja puse. Paaiškink, kad tu supranti vyro džiaugsmą, tačiau tau reikia palaikymo šiuo nelengvu gyvenimo periodu.

Tėčiai yra labai švelnūs, bet to tenka mokytis. Pasidalink savo našta, darbais su antrąja puse. Jeigu vyras bando išsisukti nuo savo, kaip tėvo, pareigų, reikėtų logiškai jam paaiškinti, kodėl jis neteisus. Kiekvienam stereotipiškam pasiaiškinimui galima duoti atkirtį. Pavyzdžiui:

  • „Prižiūrėti vaiką yra moters pareiga, vyras turi išlaikyti šeimą“. Žinoma, nereikia kardinaliai keisti vyro įsitikinimų. Tiesiog pasakyk, kad vakare valanda bendravimo su mažyliu niekam nepakenks. Tuo metu tu galėsi pailsėti, pasigražinti, o tai pradžiugins ir vyrą. Paklausk, kas jam maloniau: ar matyti tave užguitą ir pavargusią, be makiažo ir sutaršytais plaukais, ar gundančią ir patrauklią? Jeigu jis renkasi antrą variantą, tegul neburba, kai prašai šiek tiek pabūti su vaiku. Kitaip tu visiškai neturėsi laiko sau.
  • „Vaikutis toks trapus... O jeigu aš kažką sulaužysiu?“ Paaiškink, kad tu bijai nė kiek ne mažiau, tačiau būtinai pabrėžk, kad pasitiki savo vyru. Juk iš tavo rankų maudynių metu vaikutis gali išslysti, o vyro rankos – stiprios ir patikimos.
  • „Tu visą laiką tvirtini, kad viską darau ne taip, tai dabar žinokis“. O tai jau tikra klaida, kurią daro daugelis moterų. Kartais mes tikrai per daug kritikuojame antrąją pusę, o po to stebimės, kodėl vyras nenori padėti. Pamiršk pajuokas ir priekaištus, dažniau pagirk ir padrąsink savo vyrą.

Atmink, kad vaikutis yra jūsų abiejų. Nereikia perimti despotės ir tironės vaidmens, pavydinčios atžalos tėvui. Būk pakanti vyrui, ir jis būtinai atsakys savo palaikymu, meile ir švelnumu.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
eureka
2018-09-10 12:53
esu is vyresnio amziaus bet su saules spinduleliu laukime..aisku manasis dar menesi bande suvokt kas cia vyksta,bet vis delto laimingiausias tetukas-juk tai pirmas jam nors man tik antras...po teisybej niekad nemaciau vyro tokio laimingo kaip manasis...
Mig.
2014-03-07 11:06
Kai aną mėnesį parodžiau testą su dviem II, tai testą numetė į stalčių. Panika jį apėmė pamažu, nors jam tuoj 37 m., ir pirmą kartą taptų tėčiu... Pradėjo šypsotis kai atėjo mėnesinės. Dabar jau pradeda tikrai norėt leliuko..., bet nesigauna...
E.
2013-01-22 18:02
Mazylio neplanavom, o kai suzinojau kad laukiuos man buvo daug didesnis sokas nei jam, jis apskritai nesuregavo, sako gerai, kai nuvaziavom pas gyditoja ir pamate savo vaikeli, akys blizgejo kaip nezinau kas lauktis nuostabu...
Sonata
2012-11-13 13:17
Mes planavome, bet vis kažkaip nesitikėjo, kad kas išeis, kai sužinojau vyras buvo darbe, tai pranešiau telefonu... Kai pasakiau pasakė tik tiek :- Tai puiku....be jokios nuostabos, bet po kelių sekundžiu perskambino sako: ką??? sakau: - turėsim mžyli tai grįždamas namo užsuko į parduotuve parvežė tiek skanumynu, kelias dienas valgėm... ir jem nebuvo jokio streso bei panikos, labai normaliai susitvarkė viriokas su šia žinia
Ieva
2012-11-13 12:42
mes planavom vaika,tad kai viena vakara gryzus iteikiau jam mazus batukus,liko begalo patenkintas ir dziaugesi kartu jokios panikos,baimes ar soko jam nebuvo