Kodėl reikėtų gimdyti nеsulaukus 30?

Mūsų laikais dailiosios lyties atstovės atkakliai siekia karjeros aukštumų. Jeigu reikia – aukoja netgi šeimyninę laimę, ir gimdo jau po 30. Vėlyva motinystė turi savų privalumų ir trūkumų. Šį kartą pakalbėsime apie tai, kodėl vis dėlto mama geriau tapti anksčiau.

Gimdyti geriausia nuo 18 iki 22 metų. Taip sutvarkė pati Gamta, todėl medikai nepaliaujamai skambina pavojaus varpais: šiuolaikinės moterys nukelia motinystę maždaug 10 metų vėliau. Ar šis nerimas pagrįstas?

Kaip numatyta Gamtos

Moteris yra „užprogramuota“ taip, kad saugiausia gimdyti būtų nuo 18 iki 20 metų. Tikroji moters prigimtis pasireiškia ne lytinio brendimo laikotarpiu, o tada kai su priešinga lytimi užmezgami rimti santykiai, kai išnešiojamas, pagimdomas ir išmaitinamas mažylis.

Vyresnėms būsimosioms mamytėms didesnė rimtų komplikacijų nėštumo metu tikimybė: dėl to nukenčia ir pačios moterys, ir jų atžalos. Sulaukus keturiasdešimties, daug dažniau įvyksta persileidimas, gimdymo metu galimi įvairūs nesklandumai. Žinoma, būna ir išimčių, tačiau niekada negalima žinoti, kad pasiseks ir tau.

Kita vertus, netgi pastoti po 30 yra gana sunku. Neretai nėštumas būna negimdinis, mažylis gimsta per anksti, turėdamas įvairių defektų ar netgi negyvas.


Priežastys

Britų mokslininkai atliko tyrimus ir paskaičiavo, kad vidutiniškai kiekviena dailiosios lyties atstovė gimsta turėdama 300 000 potencialių kiaušialąsčių. Šios atsargos vis mažėja. Sulaukus 30 metų, jų lieka tik 13 %, o po 40 – vos 3 %.

Specialistams pavyko surinkti ir išanalizuoti 325 įvairaus amžiaus moterų iš JAV, Didžiosios Britanijos ir Europos duomenis. Buvo įvertinti potencialių kiaušialąsčių rezervai. Ši informacija panaudota kuriant grafiką, rodantį, kaip kinta moters vaisingumas senstant. Tyrimas mūsų dienomis padeda nustatyti ankstyvą menopauzę, sergančiosioms vėžiu suteikia galimybę iš anksto užšaldyti savo kiaušialąstes.

Specialistų teigimu, jeigu tik yra bent menkiausia galimybė susilaukti vaikučio anksčiau, nereikia to atidėlioti vėlesniam laikui.

Ką daryti, jeigu tau jau per 30

Ką daryti moteriai, kuri jau sulaukė tokio amžiaus, atžalų neturi, tačiau labai nori jų susilaukti? Nereikia skubėti nusiminti. Gimdymas – tai natūralus fiziologinis procesas, o tu greičiausiai galėsi jį įveikti ir pelnytai didžiuotis savimi.

Nėštumui tokiu atveju reikia labai rimtai pasiruošti:

  • Išsigydyk lėtines ligas ir uždegimus;
  • Pasistenk, kad nestreikuotų žarnyno veikla;
  • Pasirūpink dantų būkle (nėštumo metu vizito pas stomatologą greičiausiai teks atsisakyti);
  • Vartok specialius vitaminų papildus;
  • Atsisakyk žalingų įpročių;
  • Pasiruošk gimdymui tiek fiziškai, tiek psichologiškai.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
laima
2014-04-30 15:26
Net labai nesutikciau del ankstyvo gimdymo.18-20metu dar daznas pats nesuauges,tai kas tuos vaikus augins, seneliai? Problemos vyresniame amziuje kyla del gyvenimo budo, vartojamu kontraceptiku. Jei gyvenate sveikai, be zalingu iprociu, tai nemanau, kad kyla daug problemu del nestumo. Kiek pastebejau tai daugiausiai problemu del pastojimo vyresniame amziuje kyla del kontraceptiku vartojimo.
neringa
2014-04-30 14:11
istekejau 16 ir labai dziaugiuosi kad esame jauna seima,sunus per visa galva jau uzauges didesnis nors jam tik 14bet sutampa ir poziuris ir nuomones,muzika,as uztai kad mamom reikia tapti kuo jaunesnem
veve
2014-04-27 23:58
gimdyti 18-22?? tai kur mokslai, darbas, isigytas bustas??? kur vaikucius deti savo teveliams ant sprando ir gyventi vieno kambario bute dviem seimom?? besmegeniu ir degredu svaiciojimai
rimvydas
2013-03-28 15:10
zmona pirma pasigimde 19 antra 20.dabar turim du berniukus abu eina i mokykla.Smagu buti jaunais teveliais.subrandinsim stipre seima nuo jaunu dienu!!!

Greta.
2013-03-28 13:46
Man 19 ir už poros mėnesiu nešiosiu savo mažyle ant ranku. ) Esu labai laiminga būdama jauna mama, juk kaip gražu jauna šeimyna, su vyru sakėm kai vaikutis paaugs eisim i šokius visi.