Kodėl nereikėtų gimdyti

Anksčiau ar vėliau kiekvienas žmogus pradeda mąstyti apie tai, ko norėtų pasiekti šiame gyvenime, kad gal atėjo metas ieškoti antros pusės, kurti šeimą ir susilaukti vaikų. Juk mažylio gimimas – tikriausiai pats svarbiausias gyvenimo etapas. Jeigu vienos poros iš tiesų nori susilaukti vaikučio ir tapti tėveliais, daro viską, kas įmanoma, kad svajonė pagaliau taptų realybe, kai kurios įvardina netgi labai keistų priežasčių, kodėl reikia kurti šeimą ir turėti vaikų. Ar tau įdomu, kokios tos priežastys? Specialiai tau parinkome 10 pačių neįprasčiausių pasiteisinimų.

Pirma priežastis: vaikas išgelbės šeimą

Apmaudu, bet taip nebūna netgi meksikietiškuose serialuose. Moterys, kurios trokšte trokšta, kad nėštumo testas parodytų teigiamą rezultatą, dažniausiai gyvena šeimoje, turinčioje rimtų problemų. Jos naiviai tikisi, kad kūdikio gimimas padės išlaikyti greta taip mylimą vyrą.

Deja, jeigu šeimos pamatas kliba, vaikučio gimimui tai ne pats tinkamiausias metas. Kūdikis nėra šeimos gelbėjimosi ratas. Anksčiau ar vėliau tokie santykiai vis tiek nutrūks. Neverta tikėtis, kad mažylis atliks tą misiją, kurios nesugebėjai atlikti tu pati.

Antra priežastis: įrodyti mamai, kad jau nesi vaikas

O dabar pagalvok logiškai: ar tai tikrai gera priežastis susilaukti mažylio? Tai klaidinga logika – juk jeigu santykiai su mama buvo nelabai kokie dar prieš vaikučio gimimą, naivu tikėtis, kad po to jie taps geresni – gali būti ir dar blogiau. Mama ne tik nenustos tavęs laikyti nebrendyla, bet gal greičiausiai dar ir norės aprūpinti ir globoti tavo vaiką, ir pasiteisins tuo, kad tu su savo, kaip motinos, pareigomis nesusidoroji, nes pati dar esi vaikas. Visų pirma reikėtų pasistengti pagerinti tarpusavio santykius, o tik tada planuoti šeimos pagausėjimą – antraip mažylis taps sudėtingo konflikto įkaitu.

Trečia priežastis: atėjo laikas (tinkamas amžius)

„O, tau jau 25 (26, 27…), o tu vis dar neturi vaikų?“ Jeigu dar neteko girdėti nieko panašaus, greičiausiai esi labai vieniša ir atsiskyrusi, nebendrauji nei su mama, nei su močiute, nei su bendradarbėmis ar kaimynėmis, neturi draugių. Juk visa moteriškoji giminė mėgsta pabrėžti apie biologinį laikroduką, kuris nenumaldomai tiksi, pagąsdinti, kad po 30 metų gimdyti labai rizikinga tiek mamos, tiek mažylio sveikatai. Jeigu pasiduosi aplinkinių spaudimui, tikėtina, kad rasi tinkamą kandidatūrą ir pagimdysi vien tam, kad nepraleistum paskutinės galimybės. O ar tikrai verta jų klausyti?

Ketvirta priežastis: pavydas, kad draugė jau pagimdė

Moteris tokiu atveju galvoja: „Reikia gi... Ji pastojo, pagimdė, ir visi aplinkui ją šokinėja. O kuo aš blogesnė? Ir aš noriu!“

Ką gi, dailiosios lyties atstovės noras būti dėmesio centre yra visiškai suprantamas, tačiau reikia suprasti ir tai, kad mažylio gimimas taip pat reiškia, jog ant tavo pečių guls ir didžiulė atsakomybė, nauji darbai – tu negalėsi nei pasiimti atostogų, nei „išeiti iš darbo“.

Penkta priežastis: noras rengti vaikutį

Dažniausiai apie tai mąsto būsimosios mamytės, svajojančios apie dukrelę. Psichologai tikriausiai pasakytų, kad vaikystėje jos neprisižaidė su lėlėmis.


Kita vertus, pati priežastis gal ir nėra tokia jau bloga – juk kiekviena mama nori išeiti pasivaikščioti su į princesę panašia mergyte, kad aplinkiniai gėrėtųsi ir sakytų: „Koks žavus vaikutis!“ Tačiau reikia suprasti, kad kol vaikutis paaugs iki tokio amžiaus, tau teks praleisti daugybę bemiegių naktų, keisti vystyklus, linksminti mažylį ir su juo užsiimti, raminti, jeigu kankina diegliukai arba kalasi dantukai, ir panašiai.

Šešta priežastis: noras įveikti savo egoizmą

Jeigu esi įpratusi gauti viską, ko nori, mažylio gimimas neabejotinai apvers tavo pasaulį aukštyn kojomis. Jau ne tu, o jis taps svarbiausiu asmeniu, kuriam reikės daugiausiai dėmesio ir laiko.

Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad ši egoizmo gydymo priemonė gali būti neveiksminga. Tokios moterys dažnai puola į pogimdybinę depresiją. Tikėtina, kad būsi pavargusi, turėsi problemų dėl figūros, ir vėl norėsi būti tokia, kaip anksčiau, ta, kuri galėjo sau leisti absoliučiai viską. Tačiau taip tęsis tik iki tol, kol alkanas mažylis vėl pradės verkti, norėdamas pieno. Kitaip tariant, kai kurioms moterims ši priemonė gali pasiteisinti – juk po pusės metų daugelis pamiršta savo egoizmą.

Septinta priežastis: meilės paieškos

Vaikas iš tikrųjų gali būti tas, kuris mylės tave besąlygiškai. Daugeliui mažylių mama atrodo pati gražiausia, protingiausia ir apskritai – pati geriausia. Ir vaikutis tikrai nesidairys į kitas mamas.

Bet, kad ir kaip bebūtų liūdna, šią priežastį dažniausiai įvardina merginos ir moterys, kurios jau ne kartą nusivylė vyrais ir netgi nustojo jais tikėti.

Aštunta priežastis: noras tapti gera mama

Tokią priežastį dažniausiai įvardina perfekcionistės, kurioms netgi mažylio gimimas tėra būdas kam nors įrodyti, jog ir šioje srityje jos nepralenkiamos. Tokios mamos analizuoja daugybę vaiko vystymosi metodikų ir paverčia mažylį priemone, padėsiančia pasiekti savo tikslų.

Devinta priežastis: giminės pratęsimas

Vaikutis dar nespėjo gimti, o jam jau patikėta svarbi misija – tapti giminės pratęseju, galbūt netgi tęsti šeimos tradiciją ar kokią nors profesiją. Tačiau ar būsimosios mamos, taip motyvuojančios savo norą susilaukti mažylio, susimąsto apie tai, kad vaikas gali panorėti pasukti kitu keliu?

Dešimta priežastis: palikti savo pėdsaką šiame gyvenime

Tai labai liūdna priežastis – juk taip dažniausiai svarsto tos merginos ir moterys, kurios ko nesitiki nors pasiekti. Jos įsivaizduoja, kad tik motinystė šiame gyvenime gali kažką reikšti, o juk yra ir kitų būdų. Ar taip save nuvertinančios mamos gali ką nors duoti mažyliui?

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Asta
2013-03-25 13:10
nemanau kad zmogus parases si straipsni yra ligonis. nieks nesako , kad nereiktu niekada gimdyti, bet ir nera kur skubet, kai jau turesi tvirta pamata po kojomis, seima, namus ir manysi jog esi pasiruosus tai ir gimdyk!!! nes kiek yra tokiu K..vu kur pagimdo siaip ir palieka ar dar blogiau... tai kam to reikia?! manau vaikai turi jaustis mylimi ir laukti toje seimoje kurioje gime, o ne del kai kuriu priezasciu isvardintu siame straipsnyje
PPPPP
2013-03-25 07:23
po saves galiam galima palikti ne tik vaika...pazekit i Adamkus.neturi vaiku,nesuka galvos ir uzsiima labdaringa veikla.as vaiku neturesiu,nes nenoriu,kad jis kentetu visa sita s....ir paskui mirtu.teiskit kiek norit,bet tai yra tiesa,gyvenimas nera lengvas ir niekada nebus.....
Ela
2012-11-22 19:39
Koks kvailas straipsnis, su be galo kvailom isvadom po kiekvienos priezasties
ass
2012-10-10 15:07
pastebejimai yra teisingi. daugelis tinka ir man.
Sena mama
2012-10-04 17:43
Labai nedaug moteru apdovanotos isskirtiniais talentais ir sugebejimais isgarseti taip,kad butu prisimenamos bent kelis desimtmecius. Zymiai daugiau isgarseja per savo vaikus. Todel 10-oji priezastis nera kvaila ir nereiksminga.