Kodėl knarkia vaikas?

Jeigu tavo vaikutis knarkia, tikriausiai esi sunerimusi, tau kyla klausimas: kaip vertinti šį reiškinį? Ar tai yra normalu, ar vis dėlto yra kokios nors ligos požymis?


Iš pradžių reikėtų kurį laiką stebėti mažylį ir pamėginti išsiaiškinti knarkimo priežastį. Gali pasikviesti ir gydytoją, kad jis patvirtintų arba paneigtų tavo įtarimus – jis kvalifikuotai įvertins vaiko būklę ir patars, ką daryti toliau, kad knarkimas išnyktų.

Vaikai gali knarkti dėl daugelio priežasčių. Štai kelios iš jų:

  • Peršalimas. Dažniausiai vaikučiai ima knarkti dėl... paprasčiausio peršalimo. Dėl jo užsikemša nosis, ir, savaime suprantama, pasunkėja kvėpavimas per nosiaryklę, tad miego metu vaikutis ima knarkti ir gąsdinti mamytę. Kai išnyksta knarkimo priežastis (vaikas pasveiksta), knarkti nustojama, mažylis miega ramiai.
  • Adenoidai. Vaikų tonzilės gali išaugti ir nebeatlikti savo pagrindinės (t. y. apsauginės) funkcijos. Tokiu atveju kvėpavimas taip pat tampa sunkesnis, nosis būna užgulta, gali atsirasti knarkimas ir kosulys. Ši liga verčia vaikutį kvėpuoti burna, o miego metu leisti garsą, panašų į kriuksėjimą. Kaip ją gydyti, pasakys otorinolaringologas (ausų, nosies ir gerklės ligų gydytojas). Jis gali išrašyti vaistų arba skirti operaciją.
  • Alergija. Apsunkinti kvėpavimą naktį gali ir alerginė reakcija į kokį nors dirgiklį. Patinimas nosiaryklėje kliudo laisvai kvėpuoti pro nosį ir verčia išsižioti. Šiuo atveju teks pasikonsultuoti su alergologu, nustatyti alergeną ir jį pašalinti.
  • Nosiaryklės struktūra. Dėl knarkimo gali būti kalta įgimta nosiaryklės struktūros patologija (nosies pertvara, minkštasis gomurys ir pan.). Vieno mėnesio amžiaus vaikutis sunkiai kvėpuoja ir blogai miega, dažnai nubunda, o miego metu knarkčioja. Šią problemą dažniausiai tenka spręsti chirurginiu būdu.
  • Apnėja. Šis staigaus kvėpavimo sustojimo sindromas pasireiškia netolygiu kvėpavimu ir knarkimu. Jeigu vaikučiui du mėnesiai, jis miego metu krūpteli ir staigiai įkvepia oro, tai jau pakankama priežastis kreiptis į gydytoją. Pediatras padės tau išrinkti tinkamas priemones, padėsiančias įveikti šią problemą: tai gali būti mankšta, stiprinamasis arba gydomasis gerklų masažas arba medikamentiniai preparatai.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Virginija mano vardas
2022-01-28 13:36
Mano dukra kartais miegodama knarke ir būna giliai įkvėpė ir vėl aknarke kodel