Keisti, nevykę ir net žalingi patarimai, kurių anksčiau laikėsi nėščiosios

Kiekvienos būsimosios mamytės užduotis – pasirūpinti savo sveikata ir laime tuos nelengvus 9 laukimo mėnesius. Ir šiandien nėra lengva atsirinkti, kokių patarimų verta klausytis, o kokių – ne. Ką jau kalbėti apie senesnius laikus – žvelgiant iš šių dienų perspektyvos, jie neretai būdavo ne tik kvaili ir nevykę, bet kartais – net ir žalingi.
 
Ko negalima valgyti? Ir anksčiau, ir dabar nėščiosioms buvo patartina vengti produktų, kurie galėtų pakenkti mažyliui. Tik štai suvokimas, kas yra „kenksminga“, smarkiai pasikeitė. Pavyzdžiui, XV amžiuje nėščiosioms buvo griežtai draudžiama valgyti triušio galvą, nes buvo manoma, kad vaikas gims su defektu (kiškio lūpa), arba, pavyzdžiui, drausta valgyti minkštą sūrį (manyta, kad priešingu atveju berniuko lytiniai organai bus maži), aštrų maistą (kad vaikas neapaktų).
 
Ką valgyti? Viduramžiais nėščiosioms buvo rekomenduojama valgyti „šiltą, sausą maistą“ (kad ir ką tai reikštų...), užsigeriant dideliu kiekiu raudono vyno. Suomiai rekomenduodavo nėščiosios valgyti šokoladą, kad vaikas būtų laimingas. Kalbant apie keistus nėščiosios įgeidžius – manyta, kad tai formuoja vaiko skonį (kokius produktus jis mėgs ateityje).
 
Apie ką galvoti? Viktorijos laikų gydytojai tikėjo, kad nėščios moters mintys perduodamos vaikui. Kitaip tariant, vaiko charakteris priklauso nuo nėščiosios patiriamų jausmų, išgyvenimų, emocijų. Tai reiškia, kad tylios ir laimingos mamos turėjo susilaukti ramių ir laimingų vaikų.
 
Nėščiosios turi nešioti korsetus! Seniau nėščiajai nebuvo nieko blogiau, negu atrodyti nėščiai. Šią problemą rūbų gamintojai pasiūlė išspręsti nešiojant standžius korsetus. Buvo manoma, kad tai padeda palaikyti mažylį „tinkamoje padėtyje“, tik štai nėščiosioms tokie korsetai kliudė ne tik sėdėti ar valgyti, bet ir tiesiog kvėpuoti.

 
Jokio sekso nėštumo metu! Nebent jūs norite susilaukti iškrypėlio. Lytinius santykius buvo patariama atidėti tiek dėl vaiko, tiek dėl mamytės gerovės, nes tėčio ir mamos „žaidimai“ būtinai reiškė, kad tai formuos ir vaiko charakterį, jo polinkius.
 
Nėščiosios turi sėdėti namie! Kam eiti į lauką, jei galima sėdėti namuose ir užsiimti rankdarbiais? 1950-aisiais nėščiosioms buvo patariama vengti aktyvumo. Eiti miegoti vėlai, būti tvankiose patalpose, išgyventi emociškai – visa tai buvo laikoma itin kenksmingais veiksniais. Siūlyta skaityti knygas, klausytis radijo, užsiimti rankdarbiais ir „turiningai bendrauti“. Tik įdomu, su kuo...
 
Reikia sekti nėščiųjų madas! Kai korsetai pagaliau išėjo iš mados ir moterys vėl galėjo laisvai kvėpuoti, rūbų gamintojai pasirūpino, kad nėščiosios rengtųsi „įdomiau“ ir „madingiau“. Tikslai XX amžiaus viduryje išliko tie patys – kaip galima ilgiau nuslėpti nėštumą. Būsimosioms mamytėms rekomenduota dėvėti laisvai krintančius rūbus, kurie paslėptų augantį pilvuką – nors tai buvo akivaizdus priminimas visam pasauliui, kad moteris (o siaube!) turėjo lytinių santykių. Tad geriausia nėščiosioms vis dėlto likti namuose. Toliau nuo pagundos...
 
Rūkykite cigaretes! Sunku patikėti, bet iki antrosios XX amžiaus pusės gydytojai netgi skatino moteris rūkyti kai kurių firmų cigaretes, tikindami, kad jos „sveikesnės“, negu visos kitos. Kai kurie gydytojai netgi teigė, kad rūkančios moterys yra ramesnės, o tai turėjo būti į naudą vaikui.
 
Nepamirškite pasirūpinti savo vyru! Artėjant laikui gimdyti, tiek anksčiau, tiek dabar pagrindinis rūpestis – sėkmingai pagimdyti ir greičiau atsigauti po gimdymo. Tačiau 1972-aisiais prieš keliaujant į gimdymo namus buvo rekomenduojama nepamiršti pasirūpinti savo vyru, kad kol moters nebus namuose, antrajai pusei nepritrūktų švarių rūbų ir maisto atsargų.

» Rašyti komentarą