Kas būdinga skirtingais metų laikais gimusiems vaikams?

Skirtingais metų laikais gimusiems vaikučiams būdingi skirtingi pomėgiai, polinkiai ir charakterio savybės. Kuo jie ypatingi?
 
Pavasarį gimę vaikai
 
Pavasarį gimę vaikučiai yra itin jautrūs ir subtilūs. Polinkis į tiksliuosius mokslus jiems – retenybė. Ypač pažeidžiami ir jautrūs tie, kurie gimė kovo mėnesį.
 
Kita vertus, gimusieji pavasarį labai orientuoti į sėkmę ir karjerą, labai stengiasi, kad pasiektų savo užsibrėžtus tikslus. Bet jie gali pasirinkti ir ne savo kelią, nes ne jų jėgoms pasverti visus galimus įvykių eigos variantus.
 
Tokius žmones labiausiai traukia humanitariniai dalykai, taip pat kultūra ir menas. Čia jie jaučiasi kaip žuvis vandenyje, jų saviraiška gali pasiekti didžiausias aukštumas. Tačiau lazda visada turi du galus: jeigu planai ir svajonės neišsipildo, gali apnikti didžiausios depresijos.
 
Dėl šių priežasčių pavasarį gimusių vaikučių tėveliai turėtų nuo pat ankstyvos vaikystės pabrėžti atžalos individualumą ir jokiu būdu nekelti griežtų ir konkrečių tikslų, orientuoti į dvasinį vystymąsi ir nepabrėžti būtinybės bet kokia kaina siekto finansinės gerovės.
 
Na, o kalbant apie sveikatą, manoma, kad pavasarį gimusiems mažyliams reikėtų pastiprinti imuninę sistemą ir papildomai pasirūpinti odos, plaukų, dantų ir nagų sveikata.
 
Vasarą gimę vaikai
 
Tokiems vaikučiams taip pat būdinga subtili siela, tačiau jie kur kas labiau linkę į viešą veiklą. Jie – dosnūs ir altruistiški, nuolat nuoširdžiai ir negailėdami jėgų stengiasi padėti greta esantiems žmonėms, visai nesirūpindami savo nauda.
 
Pastebėtina tai, kad labai dažnai vasarą gimusios mergaitės parodo didelį pasiaukojimą dėl savo artimųjų, jeigu tik to reikalauja susiklosčiusios aplinkybės. Ir tai visai ne vadinamasis „aukos sindromas“ – esmė ta, kad vasarą gimusios mergaitės užaugusios sugeba taip giliai įsijausti į artimųjų problemas, jog būna pasirengusios pasidalinti su jais viskuo, ką turi brangiausio.
 
Panašiomis savybėmis pasižymi ir vasarą gimę berniukai, tačiau jiems daug svarbiau, kad jų unikalios savybės ir dorybės būtų pripažintos viešai.

 
Kalbant apskritai – gimusieji vasarą nemėgsta rutinos. Jiems daug mieliau ieško naujų įspūdžių, todėl „vasaros vaikai“ užaugę neretai tampa keliautojais, atradėjais ir mokslininkais. Jų sveikata tėveliams paprastai nekelia jokių ypatingų rūpesčių.
 
Rudenį gimę vaikai
 
Šiuo metų laiku gimę vaikučiai yra labai dosnūs, turi nemažai pomėgių ir talentų, yra geranoriški ir kilniadvasiai. Paprastai jie, kaip ir suaugusieji, be didelio vargo tampa bet kokios kompanijos sielomis. Jie nepaprastai optimistiški, pasižymi geru humoro jausmu ir lengvai sugeba išspręsti bet kokius konfliktus – tiesa, tokius, kurie neliečia jų pačių.
 
Konfliktuodami patys, rudenį gimę vaikučiai gali būti nepaprastai įžeidūs ir nepakantūs. Bet, reikia pripažinti, tol, kol oponentas neparodys noro taikytis ir eilinį kartą peržiūrėti konflikto priežastis. Tokiais atvejais į pirmą planą iškyla geriausios „rudeninukų“ diplomatinės savybės.
 
Rudenį gimusius vaikus dažniausiai persekioja traumos ir įvairios peršalimo ligos. Ir stebėtis dėl to nereikia – juk šie vaikai labai smalsūs ir drąsūs: jie visada būna tarp pirmųjų, norinčių patikrinti didelės balos gylį, neįveikiamos tvoros aukštį ar seno ąžuolo savybes.
 
Nenuostabu, kad tokie vaikai neretai grįžta namo su guzu ar mėlyne, dažnai pasitempia ar apsinuodija. Šie vaikai pirmieji stengiasi išbandyti ir nepažįstamus skonius, todėl tėvai turi būti pasirengę bet kurią akimirką suteikti pagalbą savo drąsiam vaikui.
 
Žiemą gimę vaikai
 
Žiemą gimę vaikučiai paprastai išsiskiria stipria sveikata ir dvasios tvirtybe. Daugiau rūpesčių kelia nebent alerginės ligos – joms mažiausiai atsparūs tie, kurie gimė vasario mėnesį.
 
Gimusieji pačiu šalčiausiu metų laiku nesibaimina gyvenimo sunkumų. Jie labai atkaklūs ir gerai žino, ko nori – bėda tik ta, kad kartais tai balansuoja ant netaktiškumo ribos. Tačiau toks elgesys reiškia ne kietaširdiškumą – tai veikiau sąžiningumo ir atvirumo ženklas.
 
Žiemos vaikai labai dažnai turi polinkį į tiksliuosius mokslus (bet tikslumą jie mėgsta ir kasdieniame gyvenime: stengiasi niekur nevėluoti, nesunkiai įsimena skaičius ir datas, gali smarkiai susierzinti, jeigu kas nors iš aplinkinių ne toks punktualus).
 
Užaugę žiemos vaikai dažnai tampa buhalteriais, ekonomistais ir teisininkais, tačiau jiems nesvetimos ir su kūryba susijusios profesijos.

» Rašyti komentarą