Kaip vaikui padėti išlaikyti pusiausvyrą?

Atrodo, dar užvakar mažylis mokėsi apsiversti ant šono, vakar – šliaužioti, o šiandien jau bando žengti pirmuosius žingsnius. Kaip jam padėti išlaikyti pusiausvyrą?

Kad už pusiausvyrą atsakingas vestibulinis aparatas veiktų nepriekaištingai, reikia treniruočių. Užsiimti tuo galima ne tik prieš vaikučiui pradedant vaikščioti, bet ir vėliau.

  • Kai išmokęs vaikščioti mažylis sukasi vienoje vietoje, nereikia jo stabdyti (net jeigu jums atrodo, kad vaikui apsisuks galva). Taip mažieji patys treniruoja savo vestibulinį aparatą, ir instinktyviai jaučia, kada laikas sustoti.
  • Dažniau užsukite su vaiku į pramogų centrus, kur galima pašokinėti ant batuto. Tai – labai gera priemonė, padedanti lavinti pusiausvyrą. Dėl šios priežasties nereikėtų drausti šokinėti ir namuose.
  • Sūpuoklės vaikų žaidimų aikštelėje taip pat stovi ne dėl grožio. Nepatingėkite pasupti savo atžalos – tai iktin geras vestibulinio aparato „treniruoklis“.
  • Kaip galima anksčiau pasodinkite vaiką ant dviračio. Aišku, iš pradžių reikės išmokti važiuoti triratuku, tačiau labai greitai važiavimas dviem ratais taip pat nebebus problema.


Visi šie punktai tinka kalbant apie pramokusius vaikščioti vaikučius. Patiems mažiausiems mamos ar dėl laiko stokos vaikščiojimo pamokoms, ar dėl kitų priežasčių perka vaikštynes. Kokie gi šių priemonių trūkumai?

  • Mažyliai stovi „pakabinti“. Tai lėtina taisyklingą pėdų formavimąsi ir gali tapti plokščiapėdystės priežastimi.
  • Kad vaikutis galėtų judėti į priekį, jis turi prisispausti prie vaikštynės priekinio krašto. Sugebėjimas laikyti pusiausvyrą ugdomas lėčiau, todėl mažyliui po to dar gana ilgai sunku savarankiškai būti vertikalioje padėtyje.
  • Kai vaikas mokosi vaikščioti natūraliai, jis krenta, keliasi, pritupia, išmoksta harmoningai valdyti savo kūną. Vaikštynė atima naujų galimybių atradimo džiaugsmą, kojytės beveik nesilanksto.
  • Piktnaudžiavimas vaikštyne gali pertempti nugaros raumenis, todėl padidėja skoliozės tikimybė.


 

» Rašyti komentarą