Kaip užimti vaiką, jeigu neturi jam laiko

Kiekvieno žmogaus gyvenime (ypač – mamų) būna dienų, kai tenka suktis kaip voverei rate, spėti padaryti viską ir iš karto – skalbti, lyginti, susitvarkyti, gaminti... Ir, žinoma, nepalikti be priežiūros ir dėmesio savo atžalos. Kaip nepatrūkti ir viską suspėti, kad ir mažylis būtų užimtas, ir mama nesinervintų?

Planuok savo dieną

Dienos prieš tai, kai reikės suspėti viską, vakare pasistenk apgalvoti, ką ir kokiu metu reikės padaryti. Visus darbus padalink į dvi grupes: tuos, kuriuos spėsi nudirbti, kol vaikas miegos, ir tuos, kuriais galima užsiimti, kai jis budrus.

Iš anksto reikėtų prigalvoti ir veiklos savo atžalai, kuria ji galės užsiimti viena (tai gali būti konstruktorius, piešimas, lipinimas, kaladėlės) ir su tavimi (mankšta, pasakų skaitymas ir pan.).

Ne viskas iš karto

Reikia išsiaiškinti, kurie darbai šią dieną tau bus svarbiausi. Gal tai vaišių ruošimas svečiams? Jeigu taip, teks gaminti viską ne iš karto, o etapais (juk vaikučiai iki 3 metukų dar nesugeba išbūti susikoncentravę į ką nors ilgiau, nei 15 minučių). Būk pasiruošusi bet kada nutraukti savo kulinarinius eksperimentus tam, kad galėtum duoti savo atžalai naujos veiklos.

Ir mažylis gali padėti

Daugelis mamyčių klaidingai įsitikinusios, kad 2–3 metukų vaikas tik painiojasi po kojomis, ir niekuo padėti negali. Iš tiesų yra visai ne taip. Tu tiesiog negali net įsivaizduoti, kiek daug džiaugsmo suteiktum savo vaikui, jeigu leistum, kad jis tau kuo nors padėtų, jeigu jis galėtų užsiimti kažkuo su tavimi. Juk esi jam pats brangiausias ir mylimiausias žmogus visame pasaulyje!


Labai paprastas pavyzdys: jeigu tau reikia skalbti, tavo mažylį labai domins įvairiaspalviai rūbai. Pasinaudok tuo ir paprašyk, kad jis surūšiuotų drabužius pagal spalvas. Galite tai daryti ir kartu – tuo pačiu pasimokyti spalvų ir paskaičiuoti. Dar vienas variantas: duok vaikui dubenį šilto vandens, žaisliuką ir kempinę – būk tikra, mažyliui tikrai bus smagu išmaudyti savo lėlytę arba guminį kiškutį.

Virtuvėje

Jeigu virtuvė yra pakankamai didelė, o gamybos procesai mažyliui nesukelia jokių nemalonių pojūčių, gali jį pasiimti kartu su savimi. Čia jam veiklos tikrai atsiras. Pavyzdžiui, jeigu darai tortą arba kepi pyragą, leisk vaikučiui pamaišyti tešlą. Jeigu reikia virtų kiaušinių – tegul mažylis juos nulupa (tokia veikla jam tikrai labai patiks).

Na, o jeigu leisi pažaisti su šaukštais ir puodais, mažas vaikas tikriausiai jausis tarytum devintame danguje – juk šie daiktai domina didžiąją dalį mažylių.

Ežiukas savomis rankomis

O štai ir dar viena smagi ir, beje, naudinga veikla, kuria tavo atžala galės užsiimti virtuvėje. Duok vaikui kiaurasamtį ir ilgų makaronų, paprašyk, kad mažylis padarytų ežiuką. Kiaurasamtį reikia apversti, o makaronus perlaužti per pusę ir įstatyti į skylutes. Žaidimas visai nesudėtingas, lavina smulkiąją motoriką, ir užtikrina, kad 10–15 minučių tau niekas nekliudys užsiimti savais reikalais.

Dauguma šeimininkių prie šaldytuvo mėgsta prilipinti vieną kitą magnetuką, tačiau laiko tai greičiau puošmena, o ne žaislu ar būtinybe. Leisk su magnetukais pažaisti savo vaikui – jam tai puiki pramoga.

Keli naudingi patarimai

Jeigu laikysiesi šių kelių taisyklių, mažylis beveik be jokių problemų išleis tave į virtuvę ar kurį kitą kambarį, nekliudys užsiimti savais reikalais.

  • Išeidama iš kambario, kuriame lieka tavo mažylis, dar kartą dėl visa ko patikrink, ar vaikutis nenori valgyti, gerti, ar nereikia pakeisti sauskelnių.
  • Imk vaikutį ant rankų, skirk jam dėmesio, apkabink ne tik tada, kai tavo atžalėlė verkia, bet ir tada, kai ji rami. Taip nesusiformuos įprotis verkti, norint patraukti tavo dėmesį.
  • Prieš duodama į rankas kokį nors žaisliuką, parodyk, kaip juo galima naudotis. Pavyzdžiui: kokius garsus skleidžia muzikinis žaisliukas, kaip gražiai piešia pieštukai, kokį kamuoliuką galima nulipinti iš plastelino (tiesa, jeigu vaikas visai mažas ir mėgsta viską kišti į burną, šiek tiek rizikinga palikti palikti jį eksperimentuoti vieną, be priežiūros).


O ką veikia tavo mažylis, kol esi užsiėmusi?

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Asta
2017-04-26 16:27
visiskai nenaudingas straipsnis - info jokios, o patarimai ir taip zinomi ( kiekviena mama tai isbandziusi ir be internetines ismones)
GABIJA
2017-04-25 16:35
As noriu tikro sekso
Kamilė
2012-03-14 11:46
Tikra tiesa, padėti vaikai mėgsta
Vilija
2012-03-14 09:19
paskutiniai patarimai nėra tokie jau veiksmingi, visada yra koks nors kabliukas. Kas iš to, kad parodysi vaikui, kaip veikia muzikinis žaisliukas, jeigu mažylis nori būti su mama? Jam žaislas įdomus tik tol, kol ji šalia