Kaip sustiprinti vaiko imunitetą

Imunitetas – tai organizmo atsparumas įvairioms bakterinėms ir virusinėms infekcijoms, ligų sukėlėjams, jo apsauga. Suaugusio žmogaus imuninė sistema labai priklauso nuo to, kokia ji buvo vaikystėje.

Pavasario pradžioje vaiko organizmui tenka itin sunkus išbandymas – jam trūksta vitaminų, jį puola virusai ir bakterijos. Vis dėlto prieš imantis kokių nors priemonių reikia įsitikinti, kad imunitetas išties nusilpęs. Juk tai, kad vaikas serga, dar nereiškia, jog organizmas nepajėgus susidoroti pats, be to, būtent ligos imunitetą ir stimuliuoja. Jeigu jūsų mažylis serga peršalimo ligomis 3–4 kartus per metus, jokios pagalbos tikrai nereikia.


Nusilpusio imuniteto požymiai:

  • Virusinėmis ligomis sergama daugiau nei 5–6 kartus per metus, dažniausiai – pavasarį ir rudenį.
  • Po ligos reikia labai daug laiko, kad vaikas vėl jaustųsi visiškai gerai.
  • Gana dažnos grybelinės infekcijos, kurių gydymas sunkus, neduoda akivaizdžios naudos.
  • Alerginės reakcijos į įvairius maisto produktus ir vaistus, rodančios, kad imunitetas yra ypač jautrus.
  • Vaikas greitai pavargsta, tampa kaprizingas, mieguistas, tačiau miegas neramus, dažnai pabundama.
  • Dažnos žarnyno bėdos – užkietėję arba per laisvi viduriai.

Jei pastebėjote bent vieną iš šių požymių, reikėtų skirti daugiau dėmesio vaiko imunitetui. Tą daryti būtina po truputį.

Pasirūpinkite, kad atžala gautų visų būtinų vitaminų – ne tik su papildais, bet ir su visaverčiu maistu. Ypač imunitetui naudingi sūriai, aliejai, įvairių spalvų vaisiai ir daržovės, lapinės salotos, kopūstai, pienas, žuvų taukai, riešutai, pupos, košės, duona su sėlenomis, mėsa, džiovinti vaisiai. Labai geru poveikiu pasižymi erškėtuogės – jų arbata taip pat efektyviai stiprina imunitetą.

Jeigu manote, kad reikalingi papildai, iš pradžių pasikonsultuokite su imunologu ir alergologu. Specialistai tikrai patars, ką rinktis geriau ir kaip sustiprinti vaiko imuninę sistemą.

» Rašyti komentarą