Kaip pamilti save?

@ Shutterstock

Daugumos iš mūsų tikslas – surasti tinkamus žmones, o ne būti jais pačiais. Mes dažnai nusistatome sau stereotipus, reikalavimus, gal netgi taisykles, kuriomis remiantis tiriame ir analizuojame kitą žmogų. Manome, kad save pamilsime tuomet, kai mus mylės kas nors kitas. Tačiau šiuo atžvilgiu – MES esame tie, kurie turi mylėti save pirmiausia, o tik tuomet ieškoti meilės kitame žmoguje. Kaip tai padaryti?
 
Pažvelkite į trūkumus kaip į privalumus
 
Tai, ką matote veidrodyje – dar ne viskas. Trūkumų turi visi, tobulų nėra. Su savo trūkumais patartina susigyventi arba tiesiog įtikinti save, kad kiekvienas trūkumas turi savų privalumų. Pavyzdžiui, Jūs esate nepatenkinti savo figūra. Moterys – per plačiais klubais ar per maža krūtine, o vyrai – per siaurais pečiais, pilvu. Neharmoningos kūno proporcijos dažniausiai gali būti užmaskuojamos tinkamai parinktu drabužiu, na, o jeigu vis vien liekate nepatenkinti savo įvaizdžiu – nenusiminkite. Teisingi žmonės, kuriems lemta būti Jūsų gyvenime, būtinai ras kelią pas Jus ir jiems Jūsų netobulumai atrodys lyg natūrali gyvenimo duotybė.
 
Suraskite tai, kas artima jūsų širdžiai
 
Geriausias požiūris į gyvenimą – pomėgių ieškojimas ir jų puoselėjimas. Jausdami, kad tobulėjate, atrandate save per tam tikrą veiklą, o galų gale, dar ir gebate tai pritaikyti darbui – suprasite, jog tai Jus veda per gyvenimą į priekį, skatina tai daryti kuo geriau. Galbūt Jums patinka rašyti ar piešti? O gal mokate groti kokiu instrumentu ar turite vokalinių gabumų? Visa tai tiesiog privalote išreikšti DABAR! Jei visgi trūksta įkvėpimo, pasistenkite savo mintis sutelkti į savo mėgstamą veiklą. Ką ji Jums suteikia? Gal taip išsiliejate, o gal tiesiog trokštate parodyti savo rezultatus ir aplinkiniams?
 

Bendraukite su pozityviais žmonėmis
 
Tai visai nereiškia, kad jeigu Jūsų draugas ar draugė į gyvenimą žiūri kiek pesimistiškai – jį ar ją reikia išstumti iš savo gyvenimo. Pakaktų užmegzti naujų pažinčių, o draugams padėti nugalėti pesimizmą savo skleidžiamomis teigiamomis mintimis. Jei aplink save bursite linksmus, savimi pasitikinčius žmones, kurie žino, ko nori iš gyvenimo ir noriai to siekia – pasieksite aukštumas. Tokie žmonės visuomet pasižymės gebėjimu aiškiai reikšti savo mintis ir atvirai, be užuolankų jas perteikti kitiems. Bendravimas su pozityviais žmonėmis gali padėti Jums ,,atsitiesti“, pažvelgti į save iš kitos perspektyvos, kito žmogaus akimis. Be abejo, mokėkite ir pagirti kitus už jų gerus darbus – patikėkite, bus atlyginta tomis pačiomis pagyromis.
 
Praeitį palikite praeityje
 
Tikėtina, jog save vertinti kitaip Jums trukdo praeityje likę nemalonūs prisiminimai, nesėkmės. Juos būtinai reikia išstumti iš atminties, atsikratyti jų kaip senų šiukšlių, kurios neleidžia Jums įkvėpti gryno oro gurkšnio. Net jeigu jaučiate, kad sunkiai sekasi užsimiršti apie patirtas nesėkmes ar patyčias, turite bandyti tai užgožti gerais ir maloniais prisiminimais. Galvokite apie dabartį – kokia ji nuostabi, kad suteikia man tiek daug, leidžia semtis naujų idėjų, uždega veikti. Taip pat mintyse kurkite ateities vaizdinį. Jis Jums padės sutelkti dėmesį į savo tikslą ir nepasiduoti užplaukus liūdesio debesims.
 
Padėkite kitiems
 
Tai reikšmingas, gyvenimą papildantis akcentas. Padėdami kitiems, skleisdami savo pozityvią energiją, pasikelsite savo savivertę bei pasijusite reikalingesni. Juk nesunku padėti ne tik šeimos nariams ar draugams, bet ir gatvėje sutiktiems žmonėms, kuriuos galbūt ištiko bėda. Taip jiems atrodysite tarsi angelas sargas, o sau – drąsus, geras ir nuoširdus žmogus.

» Rašyti komentarą