Kaip pakelti rytinę nuotaiką?

Ir vėl eilinį kartą iš lovos išlipai ne ta koja... Kas gali būti blogiau, nei prasta rytinė nuotaika? Suimk save į rankas ir apsiginkluok patikimais mūsų patarimais, kurie tiesiog neleis blogai nuotaikai tavęs užklupti nuo pat ryto.

Sveikas altruizmas

Kartais pamilti save kur kas lengviau, kai išpažįsti meilę kažkam kitam. Padaryk malonią staigmeną artimam žmogui. Pasakyk jam bent kelis švelnius žodelius, kad ir telefonu. Jei tau brangus žmogus yra šalia tavęs, pagaminti fantastiškus pusryčius. Darydama gerą kitam, pati jausiesi geriau, juk kitų žmonių džiaugsmas paprasčiausiai užkrečiamas.

Pasirūpink saldėsiais

Turėtum puikiai žinoti, kad saldūs produktai sugeba tiesiog stebuklingai pakelti nuotaiką. Juk tai taip skanu, kad pradeda gamintis endorfinai, taip saldu, kad energija savaime ima lietis per kraštus. Tik atmink, kad vėliau vėl nepultum į liūdesį, pagalvok apie gaunamų kalorijų skaičių. Juk mums, moterims, tai tokia skaudi tema.

Bėk nuo sielvarto

Vos tik pajusi, kad artinasi piktieji rytiniai protrūkiai, pradėk bėgti. Nesvarbu, kad tu bėgsi vienoje vietoje, tau tai vis tiek padės. Fizinis krūvis išlaisvina iš neigiamų emocijų, o organizmas pradeda gaminti endorfinus. Nepamiršk, kad bėgimas turi būti atpalaiduojantis, o ne varginantis.


Perkelk jausmus į popierių

Jei tik aiškiai suvoki, kas šį rytą tau sukėlė neigiamas emocijas, nieko nelauk ir išdėstyk visas priežastis švariame popieriaus lape. Tau iš karto palengvės, o kad efektas būtų dar didesnis, sulankstyk iš to popieriaus lapo lėktuvėlį ir tiesiog paleisk skristi.

Nupiešk gyvūną

Dauguma žmonių tiesiog tirpsta iš malonumo stebėdami gražias gyvūnų ar vaikų nuotraukas. Jei tau efektas toks pats, tiesiog nusipiešk sau gyvūnėlį. Visų pirma, ši veikla atitrauks tavo dėmesį nuo neigiamų emocijų, antra – galėsi pasidžiaugti savo meniniais gabumais ar tiesiog iš jų pasijuokti.

Pasiruošk anekdotų jau iš vakaro

Jei tave dažnai kankina prasta rytinė nuotaika, pasiruošk ją įveikti jau iš vakaro. Internete susirask gerą anekdotų puslapį ir susikelk bent kelis šimtus anekdotų į dokumentą, kurį galėsi atsispausdinti. 5 anekdotai iš pat ryto – ir gera nuotaika tave lydės visą dieną.

Lai daiktai kelia nuotaiką

Ar rytais mėgsti išgerti puodelį kavos? Tuomet pasirūpink, kad tas puodelis būtų kuo nuotaikingesnis! Tik įsivaizduok: puodelis itin skanios kavos ir 5 anekdotai, kol mėgausies rytine kavyte. Juk tai – puiki dienos pradžia!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
neziniukas
2012-10-02 21:05
gryna nesamone
Rita
2012-06-28 15:41
altruizmas tikrai veikia. Man tai - geriausias vaistas.
Emilija
2012-06-28 15:19
anekdotų iš anksto nepasiruoši