Kaip įsivaryti kompleksą?

Už atsiųstą laišką dėkojame Pasmama.lt skaitytojai Jovitai.

Sutiksite ar ne, tačiau kiekvienas žmogus kenčia dėl kokio nors komplekso – Edipo, mesijo ar kurio nors kito. Labiausiai vis dėlto paplitęs pojūtis/požiūris, kad nesi visavertis – tai tarytum savotiška mada, kuria, nors ir nenoriai, bet sekame, arba epidemija, nuo kurios nežinome, kaip apsisaugoti.

Labai dažnai esame linkę elgtis priešingai, negu mums sakoma. Pritaikykime tai praktiškai. Laikykitės šių patarimų ir tikrai įsitaisysite depresiją. Pamąstykite, ar kasdieniame gyvenime nesivadovaujate šiais principais?

Nuolatos lyginkite save su kitais

Dar geriau – susidarykite detalų sąrašą, kuo jūsų draugai už jus geresni. Kaip sakė Konfucijus, ko tobulas žmogus ieško savyje, to niekingas – kitame. Jeigu tikrai norite pasijusti nieko verti, imkite tušinuką ir rašykite: pavyzdžiui, Rima moka groti gitara, Antanas yra vakarėlių siela, Eglės aksominė oda, Vytas kalba penkiomis užsienio kalbomis, o Viktorija neseniai užėmė vadovės pareigas.

Atminkite: jūs niekada to neturėsite. Galite sau tai pakartoti po 3 kartus per dieną, arba dar dažniau. Geriausia – prieš valgį, kad dingtų apetitas, ir prieš miegą. Bloga nuotaika, visą dieną trunkantis pyktis ir didžiulis nevisavertiškumo kompleksas jums garantuotas.

Dažniau vartykite žurnalus ir lyginkite save su modeliais

Tai kas, kad jie perkarę, padengti storu makiažo sluoksniu ir neatpažįstamai pakeisti nuotraukų koregavimo programų. Jūs irgi turite taip atrodyti (ir dar „natūraliai“, be jokių redagavimų gudrybių). Jeigu po akimis ratilai, plaukai trupa ar oda nėra ideali, sėdėkite namie iki tamsos, kad niekas jūsų nematytų.

Dažniau kreipkite dėmesį į smulkmenas

Jei norite, galite įsigyti padidinamąjį stiklą, ir kasdien save apžiūrinėti, kaip atrodote. Ar gražios jūsų akys? Ar ne per stora nosis? Ar tokia odos spalva (dabar madingas įdegis, o tai puiki priežastis imti kompleksuoti).

Gal atsirado nauja raukšlelė? Svarbu save ištyrinėti kiekvieną rytą, kad būtų apie ką galvoti likusią dieną. Juk pasaulis sukasi tik apie jus, visiems be galo įdomu, kaip jūs atrodote, bet koks jūsų trūkumas jiems akivaizdus ir taps gera priežastimi iš jūsų pasišaipyti, apkalbėti už akių. Juk visi į jus tik ir žiūri.

Netikėkite komplimentais!

Jūs juk seniai įsitikinote, kad neturite nieko, kas būtų nors kiek verta susižavėjimo. Jei kolega pasakė, kad šiandien atrodote puikiai, tai, žinoma, melas arba gailestis, o gali būti ir taip, kad iš jūsų tiesiog šaiposi. Nedrįskite padėkoti ir atsakyti šypsena – geriau nutaisykite akmeninį veidą ir nutylėkite, kad kitą kartą jus paliktų ramybėje – tegul jie nekliudo toliau vystytis jūsų kompleksams.

Aktyviau kritikuokite aplinkinius ir būkite nepakantūs jų trūkumams

Kiekviena pasitaikiusia proga nepasikuklinkite kalbėtis su kitais apie jų nesėkmes ir netobulumą. Pamąstykite: jūsų pažįstamas juk greičiausiai niekada nesusiprotės, kad turi antsvorio, tad jūsų pareiga yra jam tai pasakyti.

Po kelių mėnesių aktyvios kritikos pusė jūsų draugų pabėgs (taip tik dar geriau – kai pulsite į depresiją, vis tiek nenorėsite jų matyti), o kita pusė atsakys tuo pačiu. Svarbiausia tai, kad pasaulį imsite suvokti visiškai kitaip, ir galų gale iš aplinkinių imsite sulaukti tik kritikos.

Jūsų šūkis – „esu mažiausias sraigtelis“

Idealu, jei supratote tai dar vaikystėje – tokiu atveju šią mintį reikės tik prisiminti ir plėtoti toliau. Gera mama visada paaiškins vaikui, kad jo poreikiai yra menkiausi, vadinasi, ir apie pasiekimus verčiau patylėti. Juk tai niekam neįdomu, o ir girtis kažkaip negražu. Nepriimtina. Jeigu mama to nemokė, nenusiminkite – virsti pilka pelyte niekada ne vėlu.

Neteikite reikšmės nei savo, nei kitų sugebėjimams. Atminkite, kad svarbu ne tai, ką mokate, o tai, ko nemokate.

Bendraukite su pagiežingu žmogumi

Tai įkvepia, kompleksai ima augti lyg ant mielių. Juk logiška: jeigu komplimentai buvo melas, tada kritika turi būti tiesa. Priimkite viską, ką girdite negatyvaus, pavyzdžiui, jeigu radote forume po savo nuotrauka pagiežingą anoniminę žinutę. Jos autoriui jūs nepatikote? Vadinasi, taip ir yra. Būtinai tai prisiminkite, kai kitą kartą vėl išgirsite komplimentą.

Dažniau skųskitės aplinkiniams savo nesėkmėmis ir trūkumais

Tai užtikrins, kad greta jūsų liks tik nevykėliai, vadinasi, panašūs į jus, o su jais ugdyti kompleksus daug paprasčiau. Galima, pavyzdžiui, suburti storulių klubą ir visiems kartu nekęsti turinčių gražią figūrą.

Kiekvieną nesėkmę vertinkite kaip visišką pralaimėjimą

Nė nemėginkite mėginti iš naujo! Jums tikrai nepavyks. Niekas taip nepadeda išsiugdyti kompleksų, kaip pasidavimas. Nesilygiuokite į Tomą Edisoną, kuriam tik iš 1001 karto pavyko sukurti lemputę. Jūs tam neturite nei laiko, nei gabumų. Kas žino, gal iš 10 karto jums vis dėlto pavyktų, o tada nebebus dėl ko kompleksuoti. Jums juk šito nereikia?

Stenkitės patikti iš karto visiems

Labai gerai, jeigu ir čia mamytės atliko savo darbą – įkalė jums, kad patikti reikia iš karto visiems, kad tai pagrindinis ir vienintelis jūsų vertės įrodymas. Tik derinantis prie aplinkinių pageidavimų galima tapti visaverčiu žmogumi. Visuomenės įvertinimas – tai jūsų sėkmingo gyvenimo rodiklis.

Iš jūsų reikalaujama nedaug: kad turėtumėte antrą pusę, augintumėte porą vaikučių ir būtumėte padarę sėkmingą karjerą. Neturite to? Kovokite iki paskutinio kraujo lašo ir mėgaukitės savo kompleksais. Svarbiausia – kuo dažniau galvokite apie save, savo problemas ir trūkumus. Muzika, menas, kelionės, mokslo atradimai – visa tai tiems, kurie neturi problemų. Jums negalima atsipalaiduoti ir užsiimti šiomis nesąmonėmis.

Laikykitės išvardintų punktų kasdien, ir jau po savaitės pasijusite pačiu nelaimingiausiu ir niekingiausiu žmogumi.

Pasmama.lt už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė! Jeigu ir Jūs norite pasidalinti savo pastebėjimais ar patarimais, rašykite mums laiškus elektroniniu paštu info@pasmama.lt
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
fdf
2013-01-31 01:35
nuostabus straipsnis! plūste priplūstas nuostabiosios ironijos
agdg
2012-11-05 23:04
Jau turiu kompleksą, tik jį jau seniai įsivariau tokį, o ne šį straipsnį perskaičius...
gst
2012-07-08 22:34
as suprantu irgi kenciu.......................
egidija
2012-06-15 21:36
aplamai man straipsnis visai patiko , gerai optimistiškai nuteikė
Beata
2012-06-14 19:12
viskas puikiai pažįstama. Bet ne su viskuo sutinku