Kai pilvelyje auga du kūdikėliai

Tikriausiai dauguma pastojusių moterų bent kartą pagalvoja „O kas bus, jei gims dvynukai?“. Deja, taip pasitaiko ne itin dažnai, nes didelės įtakos čia turi paveldėjimas. Ir vis dėl to, jei jau laukiesi dvynukų, tau tikriausiai bus įdomu žinoti, kaip jie auga tavo pilvelyje ir kaip galiausiai gimsta.

Dažniausiai dvynukai vystosi dviejuose apvaisintuose kiaušinėliuose, t.y. vienas kiaušinėlis augina vieną vaisių, o kitas – kitą. Tačiau pasitaiko (nors ir gana retai), kad dvynukai gimsta iš vieno kiaušinėlio.

Kaip gimdoje formuojasi vaisius?

Dviejų kiaušinėlių dvyniai gyvena tarsi atskirus gyvenimus: kiekvienas turi savo atskirus dangalus iš kurių vėliau išsivysto placentos. Įdomu tai, kad netgi augdami tuo pačiu metu, abu būsimi kūdikėliai gali turėti visiškai skirtingas kraujo grupes.


Vieno kiaušinėlio dvyniai dažniausiai turi atskirus vandeninius dangalus, tačiau vieną bendrą gaurelinį dangalą. Kartais pasitaiko, kad abu vaisiai auga tame pačiame vandeniniame dangale, tačiau tai nėra geras ženklas, nes tokie kūdikėliai gali gimti suaugę vienas su kitu arba tiesiog apsigimę. Įdomu tai, kad vieno kiaušinėlio dvyniai visuomet būna tos pačios lyties, priešingai, nei dviejų kiaušinėlių. Be to, jie turi tokią pačią kraujo grupę.

Besilaukiančios dviejų kūdikėlių mamytės dažniausiai jaučiasi labiau nuvargusios, nei kitos nėštukės. Tai visiškai normalu, nes daugiavaisio nėštumo metu gimda auga greičiau, nei esant vienam vaisiui. Tokias mamytes dažniau kamuoja ir papildomi nemalonūs simptomai: galvos skausmai, vėmimas, nugaros skausmai.

Kaip gimsta dvynukai?

Jeigu viskas vyksta pagal planą, dviejų vaikučių gimdymo eiga būna įprasta. Iš pradžių išsiplečia gimdos kaklelis, vėliau plyšta pirmojo vaisiaus vandenų pūslė ir gimsta pirmasis kūdikis. Vėliau, maždaug po valandos, plyšta antrojo vaisiaus vandenų pūslė ir mamytė gali džiaugtis turėdama du vaikučius.

Deja, gimdymo eiga ne visuomet būna tokia paprasta. Dėl pertemptų, suplonėjusių gimdos raumenų gimdyvei trūksta pakankamai jėgų, todėl gimdymas užsitęsia ir prasideda įvairios komplikacijos: pirmasis kūdikis neleidžia laiku gimti antrajam arba antrasis kūdikis pakeičia savo pozą, todėl nėščioji negali jo pagimdyti. Tačiau tau nereikia dėl to rūpintis, nes visas šias problemas išsprendžia daktarai. Vienintelis tavo rūpestis – tai gerai jaustis ir ateityje pasirūpinti savo dvynukais.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
m,./.m,.
2014-07-24 15:24
bvghk b
Hpc
2014-04-08 21:04
Mums liko 1,5 savaites,laukiam nesulaukiam savo stebukleliu
Natalija
2014-01-04 23:42
mano vyro brolis turi dvinukus ar yra tikimybe kad ir man gims dvinukai?
Natalija
2014-01-04 23:42
mano vyro brolis turi dvinukus ar yra tikimybe kad ir man gims dvinukai?
Angelika
2013-11-02 15:34
Gal ir man bus dvynnukai,nes mano mociute is dvyniu yra!