Kada mažylis pradeda laikyti galvutę?

Prieš pradėdamas mokintis apsiverst, mažylis mokosi laikyti galvutę. Iš pradžių jis bando ją tik kilstelėti, kai guldai ant pilvuko (ant pervystymo staliuko, ar ant lovos). Pirmieji bandymai įprastai prasideda 2-3-ią mėnesį nuo gimimo, tačiau kaklo raumenukai dar silpni, todėl šiam įgūdžiui prireikia nemažai laiko. 6 savaičių pypliukui savo galvutę pavyks nulaikyti 45 laipsniu kampu. Tiesa, užtruks šis pratimukas visiškai neilgai – iki minutės. Tačiau mažyliui viskas dar priešaky.

Nereikėtų džiūgauti, jeigu vieno mėnesio naujagimis pradėjo užtikrintai laikyti galvutę. Tai įspėjamasis ženklas, kad organizme kažkas netvarkoje. Greičiausiai mažyliui padidėjęs intrakranijinis spaudimas ir mamai būtina nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju.  

Kaip paspartinti procesą?

Padėti mažyliui greičiau išmokti laikyti galvutę galima kuo dažniau guldant jį ant pilvuko. Geriausia tai daryti kai tu guli ant nugaros, tavo pilvas ir krūtinė atidengti, o mažylis guli tau ant viršaus. Tai ne tik padės mažyliui vystytis, bet ir sustiprins tavo ir mažylio tarpusavio ryšį.    

Kada vaikutis jau pilnai laikys galvutę?


Pagal vidutines normas, mažylis galvutę pradeda laikyti būdamas 3 mėnesių. Paėmus mažylį ant rankų, jis kurį laiką nulaikys galvutę vertikaliai, o paguldžius jį ant pilvuko, mažylis kartu su galvute bandys kelti ir petukus.

4-ių mėnesių pyplys jau užtikrintai laiko galvutę ir net aktyviai gali ją sukioti, tyrinėdamas jį supantį pasaulį.

Jeigu dėl galvutės laikymo kyla problemų

Jei laikas, kuomet mažylis turėjo laikyti galvutę, jau praėjo, geriausia būtų nedelsiant užsirašyti pas pediatrą. Šiuolaikinė medicina pajėgi greitai išspręsti problemas. Neišsigąsk, jei gydytojas skirs vaistinės terapijos ir masažo kursą.  Juk pasitaiko tokia liga kaip vaikų kreivakaklystė. Tai tiesiog būtina gydyti.     

Jeigu vaikas jau laiko galvutę.

Reikia atidžiau pastebėti kaip tavo pyplys laiko galvutę. Jeigu ji ne griežtai vertikalioje padėtyje, o lyg ir svyranti į šoną, tai gali būti, kad reikalingas masažo kursas. O galbūt ši problema lengvai išsprendžiama po galvyte pakišant minkštą volelį ar reguliariai kaitalioti mažylio guldymą vis ant kito šoniuko (kuomet mažylis guli savo lovytėje). Bet kuriuo atveju, jei pastebėjai, kad kažkas yra ne taip, kaip turėtų būti - pasikonsultuok su gydytoju. Juk atsarga gėdos nedaro.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
ineta
2012-04-24 22:52
" pyplys" " nu jo...
dede usas
2012-04-24 20:19
Pimpalo galvute.........
lince
2012-04-03 19:33
taip, padeda. jei vaikutis dar nelaiko galvytes, siulau nueiti pas pediatra
Aida
2012-04-03 16:38
O masazai padeda siuo klausimu? Po savaites sulauksim 5 menesiu, bet galvyte ne ilgiau kaip kelias sekundes islaiko
dezavu
2012-04-03 16:37
mes 3 menesiu jau laikeme galvute