Ką reikia žinoti tiems, kas planuoja šeimos pagausėjimą

Dabar daugelis dailiosios lyties atstovių nėštumą linkusios atidėti vėlesniam laikui – iš pradžių jos nori pasirūpinti savo išsilavinimu, karjera, finansine gerove, pagyventi dėl savęs... Suprantama, kad yra dalykų, kuriuos reikia padaryti prieš pastojant, tačiau svarbu, kad nepamirštumėte, jog amžius jūsų planus gali smarkiai pakoreguoti. Ką būtina žinoti, jeigu norite susilaukti vaiko?
 
Apie vaiką reikėtų pradėti galvoti jau nuo 20 metų
 
Taip, perskaitėte teisingai. Kaip planuojate senatvę (pradedate kaupti pensiją ir pan.), reikia planuoti ir savo nėštumą. Yra daugybė veiksnių, kurie ateityje gali kliudyti pastoti, ir juos reikia žinoti iš anksto, kad galėtumėte pasverti visus už, prieš, kad suvoktumėte visą riziką.
 
Jeigu esate tikri, kad ateityje norėsite vaiko, ruoštis dienai X reikia iš anksto,  tad jeigu apie tai dar nekalbėjote su savo ginekologu, dabar – pats metas.
 
Su reprodukcinės sistemos problemomis susiduria tiek dailiosios, tiek stipriosios lyties atstovai
 
Nesėkmingi bandymai pastoti – ne tik moterų problema. Statistika rodo, kad maždaug trečdalio nesėkmingų bandymų priežastis yra sutrikusi vyro reprodukcinė funkcija, trečdalio – moterų, ir dar tiek pat – abiejų partnerių.
 
Net ir jaunai, sveikai porai gali prireikti daug laiko, kad susilauktų mažylio
 
Gydytojų teigimu, tik 20% sveikų porų apvaisinimas sėkmingas bet kurią moters ciklo dieną, tad pastoti nėra taip paprasta, kaip manoma. Net jeigu nesėkmingai bandote kelis mėnesius, tai dar nereiškia, kad negalite to padaryti dėl kokios nors rimtos sveikatos problemos – tai visiškai normalu.
 
Jeigu susilaukti vaiko planuojate, kai jums bus 35 ar daugiau, būtina iš anksto gerai ištirti savo organizmo galimybes
 
Jeigu vaiką planuojate tada, kai turėsite tvirtą pagrindą po kojomis, išsitirti būtina kaip galima anksčiau. Jeigu viskas gerai ir suprantate, kad porą metelių galima palaukti – neskubėkite. Priešingu atveju vargu ar norėsite apsilankymo pas gydytoją metu išgirsti, kad jau per vėlu.
 
1 iš 8 porų susilaukti vaikų sekasi sunkiai
 
Bet tai nereiškia, kad vaikų neturės 1 iš 8 porų.
 
Jeigu jums mažiau nei 35 metai ir jūs bandote pastoti, į gydytoją nesėkmės atveju reikėtų kreiptis po metų. Jeigu jums daugiau nei 35-eri – po pusės metų nesėkmingų bandymų
 
Nuo 35 metų rekomendacijos keičiasi, nes pastoti darosi sunkiau, išauga persileidimo ir genetinių problemų rizika.
 
Jeigu jums jau 40 metų, jums būtina specialisto konsultacija, kad žinotumėte savo galimybes
 
Ši taisyklė galioja ir jau turintiems vaikų.
 
Amžius – svarbiausias veiksnys, net jeigu jūsų sveikata yra puiki
 
Moters galimybės pastoti kas 5-10 metų vis mažėja, iki pat tol, kol prasideda menopauzė. Palyginkite: sveikos 40 metų amžiaus moters nėštumo tikimybė – maždaug 5%, 30 metų amžiaus – 20%. Tad pastoti galima ir sulaukus 35-erių – tiesiog tikimybė tai padaryti bus kelis kartus mažesnė.
 
Sunkumų pastoti gali kelti ne tik amžius
 
Yra daugybė veiksnių, galinčių paleisti jūsų bandymus vėjais: šeimos ligų istorija, rūkymas, lytiniu keliu plintančios infekcijos ir kt.
 
Svarbiausi veiksniai moterims:
 

  • Rūkymas (menopauzė prasideda 4 metais anksčiau, nevaisingų moterų tarp rūkalių du kartus daugiau ne tarp nerūkančių);
  • Pasyvus rūkymas;
  • Nuolatinis stresas;
  • Alkoholio vartojimas;
  • Prasta mityba ir per mažas fizinis krūvis.

 
Veiksniai vyrams:
 

  • Marihuanos rūkymas;
  • Per didelis testosterono lygis organizme;
  • Alkoholis ir kokainas;
  • Cigaretės;
  • Prasta mityba.

 
Niekada nelyginkite savęs su kitais – jūs nežinote, kiek jiems kainavo rezultatas
 
Svarbu suvokti, kad kiekvienas atvejis yra individualus, tad tai, kas padėjo vienai porai, nebūtinai padės ir kitai. Kažkam po ilgų bandymų pavyksta pastoti natūraliai, o kažkam reikalinga pagalba, ir priemonės kiekvienu atveju gali skirtis.
 
Jeigu nesėkmingai bandote pastoti daugiau nei metus, tai nereiškia, kad jūs negalite turėti vaikų
 
Medicina vis tobulėja, tad šiandien ji gali padėti ir toms poroms, kurioms negalėjo prieš 20 metų. Svarbiausia – žengti pirmąjį žingsnį, ryžtis apžiūrai, gydytojo konsultacijai.

» Rašyti komentarą