Ką reikia žinoti apie džinsų priežiūrą?

@ Shutterstock

Džinsų priežiūra – daug daugiau dėmesio reikalaujantis dalykas, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Anot „Pando Wear“ įkūrėjo Mariaus Bieliausko, tikri džinsų entuziastai pastaruosius skalbia ne dažniau nei kartą per metus, bet to priežastis yra visai ne apsileidimas, bet netgi priešingai – itin kruopšti rūbo priežiūra.

Džinsinių gaminių pasirinkimas prasideda nuo paprasčiausio veiksmo – pačio rūbo ir medžiagos, iš kurios jis padarytas, atrinkimo. M. Bieliausko teigimu, šiuo metu egzistuojanti itin plati rūbų pasiūla gali šį, atrodo, paprastą procesą apsunkinti, todėl pirmiausia reikia žinoti, ką konkrečiai perkate.

„Džinsus galime išskirti į dvi pagrindines rūšis – apdorotus ir neapdorotus džinsus, dar vadinamus „raw denim“. Neapdorotos medžiagos džinsas yra ypatingas tuo, kad paskutinėje gamybos stadijoje jis nėra skalbiamas, ištrinamas ar įplėšiamas. Dėl šios priežasties pastarieji yra stangrūs, sodresnės spalvos. Renkantis džinsus svarbu atkreipti dėmesį ir į vidinę siūlę – uždaros siūlės džinsai, geriau žinomi kaip „selvedge“, dažniausiai tarnauja ilgiau“, – pasakojo M. Bieliauskas.

Džinso priežiūra priklauso nuo to, ar šis yra apdorotas, ar ne. Pavyzdžiui, neapdoroti džinsai daug stangresni, pastariesiems reikia daugiau rūpesčio. Jie ilgiau prisitaiko prie žmogaus kūno linijų, kai „raw denim“ džinsai galiausiai prisitaiko prie žmogaus, jie tampa tarsi antrąja oda. „Kuo dažniau dėvėsite džinsus – tuo greičiau jie taps patogūs.


Neapdorotas džinsas – itin asmeniškas rūbas. Jis išsitrina ir nublunka pagal konkrečius žmogaus įpročius (tai priklaus nuo to, kurioje kišenėje laikomas telefonas ar piniginė). „Raw denim“ medžiagos rūbais turėtų susidomėti tie, kas nenori, jog džinsų gamykla nuspręstų už juos, kurioje vietoje išsitrins ar susiplėšys džinsas. Taip pat svarbu ne tik rūbo nešiojimas, bet ir tai, kur pastarąjį sandėliuojate. Kadangi neapdorotų džinsų audinys yra nudažytas tik paviršiuje, jo spalva yra ypač sodri, liečiantis su kitais audiniais rizikuojama džinso spalva nudažyti ir juos“, – pasakojo M. Bieliauskas.

Labai svarbu nepamiršti, kad jeigu tai – neapdoroti džinsai, pirmasis dalykas, kurį turite padaryti norėdami tinkamai jais pasirūpinti – pamiršti skalbimo mašiną. Priešingu atveju, neteksite sodrios denimo spalvos ir ištrauksite iš skalbyklės net keliai dydžiais mažesnį džinso gaminį.

„Ypatingą dėmesį džinsų priežiūrai skiriantiems žmonėms, vietoje skalbimo skalbyklėje džinsus derėtų įdėti į šaldymo kamerą ar ištrinti sniege – žema temperatūra sunaikina bakterijas ir pašalina blogą kvapą, bei mažiau kenkia pačiam audiniui. Kitas sprendimas – skalbimas rankomis, tačiau kuo aukštesnės temperatūros vandenį naudosite, tuo labiau rizikuojate, kad jūsų rūbas nubluks. Skalbti pastaruosius reikėtų ne dažniau, nei kartą per 2-3 mėnesius. Neapdorotą džinsą rekomenduojama skalbti dar rečiau – kartą per pusę metų“, – teigė M. Bieliauskas.

Dar vienas svarbus aspektas – raukšlės. Jos gali reikšti greitesnį besiraukšlėjančių medžiagos vietų nublukimą. Šiais laikais retas kuris po skalbimo lygina savo džinsus, tačiau jei norite ilgiau išlaikyti originalią ir vientisą rūbo spalvą, vertėtų bent retkarčiais džinsus išlyginti. Tam, kad išvengtumėte audinio blizgėjimo, juos lyginkite tik išverstus.

» Rašyti komentarą