Irklenčių sporto entuziastas Markas Gurskij savo aistrą pavertė įdomiu verslu

Turbūt kiekvienam vis dažniaus tenka matyti upėje, ežere ar jūroje ant lentos stovinčius ir plaukiančius žmones – šis irklenčių sportas arba kitaip sup'inimas populiarėja ir mūsų šalyje. Prieš ketverius metus vandens sporto mylėtojas Markas Gurskij ne tik pats išmėgino sup'inimą, jį įsimylėjo, bet ir pavertė verslu – įkūrė savo vardo kompaniją „www.marksuping.com“, į kurią kelią atranda žmonės iš viso pasaulio. Markas mums pasakoja apie savo aistrą - irklenčių sportą, jo ypatumus ir kaip viso to išmokti.Kaip kilo idėja užsiimti irklenčių sportu?


Mano visas gyvenimas susijęs su vandeniu: esu plaukiojęs su baidarėmis, kanojomis, lankiau akademinį irklavimą, užsiminėjau kite'ų, wake'ų sportu, dabar sustojau ties irklentėmis. Šiuo sportu pradėjau domėtis prieš 4 metus, kuomet pirmąkart pamačiau nuotrauką, kurioje šeichai Dubajuje plaukia ant irklenčių. Tai mane taip sužavėjo, kad pradėjau ieškoti informacijos kur ir kaip tai galima išbandyti pačiam. Pirmas bandymas viršijo mano lūkesčius – sup'inti galima bet kuriame vandens telkinyje, irklentės yra pripučiamos, tad jas su savimi gali pasiimti kur tik nori. Pamažu šis naujas hobis virto gyvenimo būdu, tapau profesionalus irklentininkas – Dubline išsilaikiau visame pasaulyje pripažįstamą sup'inimo sertifikatą, dabar planuoju ir toliau kelti savo kvalifikaciją šioje srityje.

Papasakok savo sup'inimo įspūdžius iš kelionių po pasaulį. Koks buvo įdomiausias nuotykis?

Su šiuo sportu jau esu apkeliavęs nemažai pasaulio, teko sup'inti Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Airijoje, Maltoje, Tailande, Indonezijoje, Malaizijoje. Įspūdingiausias ir vaizdingiausias plaukimas buvo Tailande, kur plaukėme Mangroviu džiuglėmis – jokių žmonių, tik beždžionės, voranai ir vorai (šypsosi).Kol kas įdomiausiu, be abejo, ir sunkiausiu nuotykiu įvardinčiau ilgiausią mano su irklente įveiktą 460 kilometrų atstumą Lietuvoje. Su bedraminčiais plaukėme 7 dienas, kasdien įveikdami po 50-80 kilometrų, maršrutas driekėsi per visą Nemuną nuo apačios iki pat Rusnės. Šiuo plaukimu pasiekėme ir Lietuvos rekordą, kurį greitu metu tikiuosi pagerinti. Taip pat planuojame plaukti 230 kilometrų Baltijos jūra nuo Švedijos Gotlando salos iki Palangos krantų.

Kokie būtų Tavo patarimai pradedantiems irklininkams?

Pirmasis patarimas – nebijoti. Išklausius profesionalų instruktažą ir šiek tiek pasipraktikavus jau po 15-20 minučių galima pradėti savo kaip sup'erio „karjerą“. Be abejonės, būtina atkreipti dėmesį į įrangą – ji turi atitikti Jūsų kūno svorį, būti saugi ir tvarkinga.Ar populiarinant šį sportą mūsų šalyje, teko sutikti ir Lietuvos garsenybių?

Esu ne kartą ant irklentės sutikęs, taip pat konsultavęs Atlantą, Eglę Jokužytę, Cololo, Luką Pačkauską. Artūras Zuokas yra įsigijęs mūsų gamybos pripučiamas irklentes, o Lukas kartu su mumis dalyvavo 7 dienų plaukime.

Kur šiuo metu gyveni ir sup'ini?

Šiuo metu su žmona gyvename Maltoje, čia atkeliavome iškart po Tailando. Žiemą vėl kelsime sparnus į Tailandą – jis turi kažką nepaprasto ir užburiančio, visą laiką norisi ten grįžti, o ir dėl šio sporto vasaros ieškome visus metus.Koks būtų Tavo palinkėjimas aktyvaus laisvalaikio mylėtojams?

Noriu palinkėti nebijoti svajoti, nes turint svajonių ir stengiantis - jos pildosi. Dar noriu priminti, kad šiukšlinti ir šlapintis į vandens telkinius draudžiama ir negražu – Poseidonas jus prigaus ir gerokai išmaudys (šypsosi). Ir, aišku, sup'inkite, kai tik rasite galimybę!

 

» Rašyti komentarą