Idealus vaikų amžiaus skirtumas

Jeigu tik ką pagimdėte pirmą vaiką, tikriausiai ir pagalvoti baisu, kad visai netrukus galite pastoti ir antrąkart. Kiek turi praeiti laiko nuo vieno nėštumo iki kito?

Amžiaus skirtumas – treji metai

Tarkime, grįžtate su mažyliu iš gimdymo namų, jus pasitinka trejų metų sūnelis. Kas jūsų laukia? Berniukas, kuris jau moka vaikščioti, kalbėti, naudotis puoduku. Jis užduoda jums begalę klausimų, susižavėjęs klausosi pasakų, kviečia jus išgerti įsivaizduojamos arbatos, o štai jūs parsinešate kažką, kam skirsite didžiąją savo dėmesio ir laiko dalį... Užuot kaip įprastai ėjusi su sūnumi pasivaikščioti, jūs turite maitinti mažylį, negalite užbaigti su vyresnėliu pradėtų darbų ir net sau nerandate laiko.

Gali pasikeisti ir jūsų charakteris: gal anksčiau niekada prieš vaiką nepakeldavote balso ir net pirštu nebūtumėte drįsusi jo paliesti, tačiau jeigu pastebite, kad bejėgiui mažyliui gresia pavojus, ranka tiesiog pati kyla pliaukštelėti chuliganui per sėdimąją. Jeigu nesate bandžiusi papirkti savo sūnaus, gali būti, kad, norėdamos paguldyti miegoti mažąjį, vyresnėliui duosite saują saldainių.

Praėjus keliems mėnesiams, liksite su vaikais namie viena – vyras išeis į darbą, pagalbininkų neturėsite. Sėdėsite trise prie stalo – mažylį maitinsite krūtimi, o vyresniajam bandysite įsiūlyti šaukštą avižinės košės. Jausitės rami, nes žinosite, kad po kelių valandų ateis pietų metas ir abu vaikus paguldysite miegoti.

O jeigu mažiau?


Dažnai nutinka taip, kad (atsitiktinai arba suplanuotai) antras vaikas gimsta beveik iš karto po pirmojo. Kai kas mano, kad tai – idealus variantas, kai kas – kad pats blogiausias. Žinoma, taip susiklosčius aplinkybėms motinai bus labai sunku.

Viena vertus, nedidelis vaikų amžiaus skirtumas yra privalumas: vyresnėlis turbūt nepavydės jūsų mažyliui. Metukų amžiaus vaikas aplink save mato tiek įdomių dalykų, kad ir mažylis jam tėra tik dar vienas stebuklas. Kita vertus, jums teks ilgai vargti su dviem porom vystyklų, sauskelnių, buteliukų, mišinukų... Reikės būti budrioms: vaikus teks itin prižiūrėti. Labiausiai tikėtina, kad didžiąją rūpesčių dalį kels būtent vyresnėlis, o ne miegantis ar vaiskiomis akutėmis į pasaulį žiūrintis naujagimis.

Tikriausiai vienintelis dalykas, kuris jums šiuo atveju padės – nuolatinis kūdikio nešiojimas su savimi. Jums neteks nutraukti žaidimų su vyresniu vaiku ir namų ruošos darbų dėl mažylio verksmų. Juk sudėtinga visą dieną bėgioti tai į virtuvę, tai į vaikų ar į vonios kambarį, į svetainę... Juk paguldyti mažąjį į vežimėlį, krepšį ar tiesiog šalia savęs nėra sudėtinga.

Optimalus laiko tarpas

Kai kurios moterys gimdyti antrą kartą susiruošia po 15 ar net 20 metų. Tai sveikintina. Drąsiausios damos pripažįsta, kad tiesiog nuostabu vėl išgyventi šiuos jaudinančius momentus ir pasijusti jaunoms mamoms, išvysti kūdikio akių žibesį ir džiaugsmą vyresniojo vaiko veide. Juk vyresnio amžiaus žmonėms kiek lengviau iškęsti bemieges naktis, fizinį krūvį, per nugyventus metus įgyta patirtis atneša ir vidinę ramybę, filosofišką požiūrį į gyvenimą. Vaikas – tikras stebuklas, dovana, neaprėpiamas džiaugsmas. Jo priežiūra tėra smulkmena – jums padeda tiek vyras, tiek pirmoji atžala.

Kaip sakoma, lazda turi du galus, tad ir čia yra šiokių tokių niuansų. Visko ir neišvardinsi, tačiau apie kai ką nutylėti negalima. Visiems žinoma, jog didelė tikimybė, kad vyresnio amžiaus mama vaikui gali perduoti nelabai gerą palikimą – nėštumo metu dažnai pasitaiko įvairių komplikacijų, ligų ir vystymosi sutrikimų. Vėlyvas gimdymas – rizikingas žingsnis.

Tikriausiai suprantate, kad nėra idealaus periodo tarp pirmojo ir antrojo nėštumo, todėl nevarkite ir negaiškite laiko skaičiavimams, prognozėms, neklausinėkite draugų ir giminių apie jų vaikų auklėjimo patirtį. Padedamos vyrų, savarankiškai priimkite svarbų sprendimą, ir būkite laiminga mama ar žmona. Metai ar kiti, praleisti skubant ir vargstant, greitai prabėgs – nespėsite ir apsidairyti, kaip jus apsups anūkų pulkelis. Branginkite ir mylėkite savo vaikus – tokių niekas kitas pasaulyje neturi.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
3 nėštumas
2015-03-02 12:56
mano vyresneliui beveik 11, mažajai 1 ir 2 mėnesiai , dabar laukiamės trečio , tai skirtumas tarp mažųjų bus nepilni 2 metai. Manau geras skirtumas bus. Vyresnelis mazesnia pažiūri , tik kartais elgiasi su ją kaip su žaislu. Dėl to kartais baramės. Bet pagalba dabar ne tik is vyro, net ir is vyresnio vaiko.

2014-03-26 16:58
Dukrai 4,5metų, labai norime jai padovanoti broliuką ar sesutę...jos 3-iojo ir 4-ojo gimtadienio norai pučiant žvakutes ir buvo tokie...tačiau nesiseka pastoti
mama
2012-11-11 16:54
tarp mano burbuliuku beveik triju metu skirtumas ir taipogi pesasi bet buna kad ir grazei zaidzia manau kad idealaus skirtumo nera kiekviena mama pasirenka kada ji gali pirkti antaji vaikeli
kristina
2012-11-03 15:02
Mano merginai 19 ,o mazajam tik vieneri.Nemamanau ,kad tai idealus variantas .Antrojo vaiko teko laukti labai ilgai.Dukra be galo myli ir dziaugiasi pagaliau budama ne vienturte ,o turedama broliuka.Dziaugiuosi ,,kad likimas atsiunte dar viena "tebukla".)
laima
2012-02-20 16:34
tarp mano vaiku skirtumas 1,5 metu .sutinka labai ,myli vienas kita ir viens be kito negali .tikiuosi ir toliau taip bus.