Geriausios priemonės vaikams nuo gripo ir peršalimo

@ Pixabay

Niekam nėra paslaptis, kad per daug vaistų – nesveika. Štai kodėl vos pasireiškus pirmiesiems ligos simptomams mamos skuba gydyti vaikučių švelniais ir saugiais gydymo metodais.
 
Ir nors naminiai vaistai retai kada suveikia akimirksniu, jie ženkliai palengvina ligos simptomus ir leidžia mažyliui nors ir lėtai, bet užtikrintai pasveikti.
 
Ramybė ir poilsis (bet kokio amžiaus vaikams)
 
Su liga kovojančiam organizmui reikia energijos, kad įveiktų infekciją. Poilsis sergant reikalingas ir vaikams, ir suaugusiesiems. Kai vaikas ilsisi, jis sveiksta.
 
Įrodyta, kad stresas daro įtaką ligos eigai. Jei vaikas jaučia spaudimą, jei namuose, mokykloje ar darželyje susiklostė nemaloni situacija, dažnai būtent poilsis ir komfortas užtikrina, kad jis pasveiks greičiau.
 
Viskas, ko jums reikės – patogios vietos, kur vaikas galėtų ramiai pasėdėti ar pagulėti, ir įdomaus, bet nevarginančio užsiėmimo.
 
Leiskite vaikui pažiūrėti filmų ar įdomią televizijos programą, šiek tiek pailginkite laiką, kurį jis gali skirti tokiom pramogom. Jei mažylis mėgsta piešti – nupirkite naują piešimo sąsiuvinį, kreidelių, flomasterių. Puikiai tiks stalo žaidimai, dėlionės.
 
Be abejo, lova – ne vienintelė vieta, kur galima ilsėtis. Kartais labai teigiamai suveikia ir aplinkos pakeitimas. Jei oras geras, o vaiko temperatūra nepakilusi, būtinai išeikite pasivaikščioti.
 
Jei jums vis tiek atrodo, kad ligoniukas turėtų ilsėtis lovoje, pamėginkite joje sukurti žaidimams tinkamą aplinką: pastatykite prie jos staliuką, kur vaikas galėtų susidėti žaisliukus, pakabinkite virš lovos paklodę-baldakimą (galite apipurkšti vandeniu su keliais lašais eukaliptų eterinio aliejaus – toks improvizuotas baldakimas drėkins orą ir palengvins kvėpavimą), pridėkite spalvotų pagalvėlių, kad vaikas galėtų patogiau įsitaisyti.
 
Kvėpavimas garais (bet kokio amžiaus vaikams)
 
Tam reikės oro drėkintuvo arba karšto vandens vonios kambaryje.
 
Įjunkite oro drėkintuvą vaiko kambaryje, kai atžala miega ar žaidžia.
 
Vakare, prieš miegą, išmaudykite vaiką šiltoje vonioje.
 
Jei mažylis karščiuoja, pakvėpuokite garais vonioje: atsineškite į vonios kambarį žaisliukų ar dėlionę, užsidarykite ten su mažyliu ir paleiskite į vonią bėgti karštą vandenį, o vaikas tuo metu galės pakvėpuoti patalpoje susikaupusiais vandens garais. Jei į vandenį įlašintumėte eukaliptų arba mentolio eterinio aliejaus, garų procedūra palengvintų kvėpavimą ir švelniai dezinfekuotų kvėpavimo takus.
 
Garų patalpoje praleiskite apie 15 minučių.
 
Nosies praplovimas (bet kokio amžiaus vaikams)
 
Nosies praplovimas sūriu vandeniu dezinfekuoja ir padeda atkimšti užgultus kvėpavimo takus. Procedūrai reikės stiklinės su šiltu sūriu vandeniu arba specialaus purškiklio su jūros vandeniu, guminės kriaušytės.
 
Keletą kartų per dieną užsikimšusi vaiko nosis pravaloma jūros vandeniu. Jei mažylis dar nemoka išsišnypšti nosies pats, prieš praplovimą gleivės iš abiejų šnervių ištraukiamos gumine kriaušyte. Vyresniems, mokyklinio amžiaus vaikams galima pasiūlyti ir gilesnio valymo procedūrą: stiklinėje drungno vandens ištirpinti ½ šaukštelio druskos. Nosimi įtraukti vandens ir per burną šį vandenį išleisti. Nors procedūra nėra maloni, ji itin veiksmingai išvalo kvėpavimo takus.
 
Aromaterapiniai įtrynimai (vyresniems nei 3 mėnesių vaikams)

 
Tepalas su eteriniais aliejais ne tik padeda atpalaiduoti kvėpavimo takus, bet ir veikia raminamai, pagerina miego kokybę. Tam naudojami eukalipto, kamparo, mentolio kvapai. Patys savaime šie kvapai negydo, tačiau palengvina kvėpavimą, taigi leidžia ligoniui geriau pailsėti, jaustis patogiau.
 
Ko jums prireiks? Geriausia – įsigykite vaistinėje ar ekologiškų prekių krautuvėlėje specialiai peršalimo ligoms gydyti skirtų kvapnių tepalų.
 
Masažuojamaisiais judesiais įtrinkite tepalą į vaiko krūtinę, kaklą, nugarą. Netepkite tepalo ant sudirgusios, pažeistos odos, veido srityje.
 
Daugiau skysčių (nuo 6 mėnesių ir vyresniems)
 
Geriant daug skysčių išvengiama dehidratacijos, suskystėja gleivės, tampa lengviau atsikosėti, išsišnypšti nosį.
 
Pasiūlykite vaikui vandens ir arbatų. Galbūt prireiks šiek tiek fantazijos, kad įkalbėtumėte mažylį nuolat ką nors gurkšnoti.
 
Nesaldintos žolelių arbatos ir grynas vanduo būtų idealus variantas, tačiau tik nedaugelis vaikų noriai gurkšnoja visą dieną tai, kas nėra skanu. Todėl pasitelkite į pagalbą ir sultis, saldžias arbatėles, pieno, jogurto gėrimus. Beje, ir nepamirškite šimtmečiais patikrinto būdo peršalimo simptomams palengvinti – vištienos sultinio!
 
Pakelta galva (vaikams nuo 1 metų)
 
Kai galva ilsisi ant aukštesnės pagalvės, kvėpuoti tampa lengviau. Tiesiog pakiškite po galva tinkamo dydžio pagalvę ar kelis kartus perlenktą rankšluostį
 
Jei mažylis miegodamas nuslenka nuo pagalvės, ją kaip paaukštinimą pakiškite po čiužiniu. Svarbiausia – nepersistengti. Kai galva atsiduria pernelyg aukštai, mažyliui miegoti nepatogu, todėl jis dažnai pabudinės, sunkiai užmigs ir nepailsės.
 
Medus (vaikams nuo 1 metų)
 
Medus sutepa gerklę ir palengvina atsikosėjimą. Neretai jis yra veiksmingesnis nei dauguma sirupų nuo kosulio.
 
Jei medus kambario temperatūroje sukietėjo – pašildykite jį mikrobangų krosnelėje ar šilto vandens vonelėje.
 
Keletą kartų per dieną duokite mažyliui suvalgyti 0,5-1 šaukštelį medaus. Pradėkite nuo mažiausios dozės, kad įsitikintumėte, ar vaikas šiam produktui nealergiškas. Medų galite pagardinti ir šlakeliu citrinos sulčių – nereikia maišyti, tiesiog paimkite su šaukštu truputį medaus ir užspauskite ant jo citrinos sulčių. Puikiai tiks ir medus, sumaišytas su šaukšteliu sviesto (maišykite šilto vandens vonelėje).
 
Pastaba: DRAUDŽIAMA duoti medaus vaikams iki 1 metų. Kūdikiams medus gali sukelti botulizmą – nors retą, bet labai pavojingą ligą.
 
Gerklės skalavimas su druska (nuo 4 metų)
 
Gerklės skalavimas sūriu vandeniu padeda numalšinti gerklės skausmą, dezinfekuoja.
 
Gargaliuokite gerklę tokiu tirpalu 3-4 kartus per dieną. Svarbiausia – kad mažylis jau mokėtų tai daryti. Jei iki šiol to nebandėte, prireiks kelių pamokėlių:
 

  • Iš pradžių paraginkite tai padaryti su vandeniu, be druskos.
  • Paraginkite vaiką atlošti galvą ir sulaikyti vandenį gerklėje, o paskui išspjauti.
  • Kai mažylis tai jau mokės, pamokykite laikyti vandenį gerklėje švelniai išpučiant orą ir gargaliuojant.
  • Pagargaliavus vanduo ne nuryjamas, o išspjaunamas.

 
Būkite sveiki!

» Rašyti komentarą