Einame į pasimatymą su... savo vaiku

@ Shutterstock

Atrodo, kad su vaikais praleidžiame daug laiko - juk gyvename kartu, kasdien jiems padedame, ruošiame maistą, vedame į darželį ar mokyklą, guldome miegoti. Taip, tačiau ar didelė šio laiko dalis yra tikrai „kokybiška“? Siūlome skirti mažyliui visą savo dėmesį, jį išklausyti, sustiprinti tarpusavio ryšį ir pradėti eiti į pasimatymus su... savo vaiku!

Su visais šeimos nariais bei vaiku susitarkite dėl dienos (ar kelių valandų), kurias praleisite pasimatyme. Šis laikas turi būti skirtas bendravimui be jokių pašalinių trikdžių, buitinių problemų ar papildomų žmonių. Į pasimatymą privalote eiti tik dviese, o jeigu turite daugiau vaikučių, tai pasimatymams pasirinkite skirtingas dienas.

Galite organizuoti tokius pasimatymus, kokius tik norite ir sugalvojate - nuo užsidarymo kambaryje su įdomiu filmu ir spragėsių indu iki važiavimo į kitą miestą... O mes dalinamės universaliomis idėjomis, kurios, tikime, padės suorganizuoti ne vieną nepamirštamą pasimatymą su brangiausiu pasaulyje žmogumi!
 

Mama su vaiku kine

Nuotraukos šaltinis Shutterstock

 

Filmas. Apsilankymas kine drauge su visa šeima gerokai paplonina piniginę (ypač, jeigu šeimoje auga daugiau nei vienas ar du vaikučiai). Eikite į kiną kartą per mėnesį, pasimatymo su vienu vaiku metu.
Galima „išsisukti“ ir dar paprasčiau bei pigiau. Pasilikite namuose tik dviese, užsitraukite užuolaidas, ant grindų paskleiskite pagalves ar įsitaisykite tėvelių lovoje, paspraginkite kukurūzų, paruoškite kitų mėgiamų užkandžių, suplakite pieno kokteilį ir mėgaukitės.

Mažas skanėstas. Kartais tikrai sudėtinga ištaikyti laisvą popietę pasimatymui su vaiku, tačiau pusvalanduką juk tikrai galime rasti! Pavyzdžiui, keliaudami iš mokyklos, būrelio ar baigę pirkti maisto produktus užsukite į kepyklėlę, suvalgykite po mažą skanėstą, išgerkite po puodelį kakavos.
Spontaniška atokvėpio ir nuoširdaus bendravimo minutėlė suteiks jėgų bei sustiprins santykius!

Švietimas. Išnaudokite pasimatymo dieną vaiko (o taip pat ir jūsų) lavinimui. Apsilankykite teatro spektaklyje, koncerte, miuzikle, įdomioje mugėje. Nueikite į jūsų mieste ar netoliese esančius muziejus. Užsiregistruokite į ekskursiją ar edukacinę popietę, dirbtuvėles, kuriose mokoma, pavyzdžiui, keramikos, siuvinėjimo, lankstymo iš popieriaus ir pan.

Sporto varžybos. Jeigu vaikas domisi konkrečia sporto šaka, tai jį tikrai nudžiugins apsilankymas mylimos komandos sporto varžybose. O jeigu dar ir išsirinksite komandos spalvų drabužius ar pasipuošite sirgalių atributika, tai lauks tikrai neišdildomi įspūdžiai!
 

Grožio procedūros su dukra

Nuotraukos šaltinis Shutterstock

 

Aktyvus laisvalaikis. Šiuolaikinių žmonių aktyvumas yra gerokai sumažėjęs - tiek maži, tiek dideli laisvalaikį mieliausiai leidžia prie kompiuterio, televizoriaus, su planšete ar išmaniuoju telefono delne.
Išnaudokite pasimatymų laiką aktyvioms pramogoms - nueikite į čiuožyklą, batutų parką, jodinėkite arkliais, pasiirstykite valtele ar tiesiog ilgėliau pasivaikščiokite, pasivažinėkite dviračiu, riedučiais.

Vakarienė restorane. Vaikui bus malonu dailiai apsirengti ir išsiruošti vakarienės ne namuose ir tik su vienu iš tėvelių. Užsisakius teks palaukti, o pavalgius nereikės skubėti plauti indų, tad turėsite šaunaus laiko pokalbiui.
Jeigu negalite apsilankyti restorane, tai tikrai ne bėda! Galite namuose surengti šventišką vakarienę ar pusryčius tik judviem. Gražiai padenkite stalą, pagaminkite mėgstamą patiekalą, pamerkite gėlių, užsidekite žvakelę ir maloniai bendraudami pasimėgaukite maistu.

Bendras hobis. Žmogui svarbu atrasti mylimą profesiją tam, kad darbas nevirstų kančia, tačiau miela laisvalaikio veikla taip pat ne ką mažiau reikalinga! Pasimatymai - puikus būdas parodyti vaikui, kad vertėtų domėtis ne tik mokslais (bet tai, žinoma, labai svarbu), o ir ieškoti širdį atgaivinančios veiklos.
Mokykite vaiką žvejoti, uogauti, grybauti, megzti, siuvinėti, kepti pyragus, konstruoti, drauge sportuokite ar leiskitės į žygius. Galbūt vaikas „užsikrės“ jūsų hobiu ir turėsite patį geriausią kompanioną!

Apsipirkimas, grožio procedūros. Berniukai rečiau skiria dėmesį savo išvaizdai ir drabužiams, tačiau mergaičių mamos pasimatymus tikrai galėtų išnaudoti pasidalindamos su dukromis grožio paslaptimis.
Pasivaikščiokite po parduotuves savo malonumui (nieko nepirkite arba iš anksto susitarkite dėl nedidelės sumos, kurią bus galima išleisti tebūnie nelabai praktiškam, tačiau geidžiamam daiktui), drauge apsilankykite kirpykloje ar grožio salone.
Maloniomis procedūromis galite pasimėgauti ir namuose - abi nusilakuokite nagus, susigarbanokite plaukus, pasidarykite natūralią veido kaukę, pasitepkite kvapniu kremu ar aliejumi...

Vaikui svarbu jausti tėvų artumą, jam skiriamą dėmesį, palaikymą bei meilę. Buvimas dviese bei kokybiškas laiko leidimas tikrai suartins ir sustiprins santykius, padės išvengti paauglystės krizių.

» Rašyti komentarą