Dainininkė Katažina iš arti pamatė skurdą: „Vaikai stovi ir verkia... Į juos žiūrint plyšta širdis...“

Labdaringose akcijose noriai dalyvaujanti dainininkė Katažina Zvonkuvienė priėmė „Maisto banko“ ir LNK televizijos kvietimą ir susitiko su skurdžiai gyvenančia šeima - mama Viktorija ir jos vaikučiais Klaidu, Meida ir Milana. Atlikėja neslepia: ją ištiko šokas, kai reikėjo šeimai nupirkti maisto savaitei už 60 litų.

Jonavoje gyvenančios 26-erių Viktorijos Pavinkšnytės likimas neglostė. Jauna mama viena augina tris mažamečius vaikus: 8-erių sūnų Klaidą ir 5-erių dvynukes Meidą ir Milaną. Viktorijai vaikai yra viskas, dėl to jiems gimusiems davė ypatingus vardus. Deja, mergaitėms vardus rinko jau viena, nes tėvas, pabūgęs atsakomybės, šeimą paliko. Viktorija tuo metu dar tik laukėsi.Dabar vaikų tėvas leidžia dienas įkalinimo įstaigoje. Jaunai moteriai pagalbos ranką ištiesia vaikų močiutės ir draugė, priglaudusi šeimą savo namuose, kai jų namus sunaikino prieš porą metų kilęs gaisras.

Viktorija tiki gerumu, sako, kad ir visiškai svetimi žmonės jai yra padėję sunkiausiomis akimirkomis. Dabar moteris džiaugiasi draugės pagalba – butas, kuriame glaudžiasi, yra tvarkingas, o svarbiausia – su šaldytuvu, todėl nebereikia bijoti, kad suges maistas.

Moteriai nereikia mokėti buto nuomos, belieka padengti komunalinius mokesčius. Tačiau šiuos sumokėjus keturių asmenų šeimai lieka vos apie 60 litų savaitei. „Jei perki kokį nors rūbelį, maistui lieka mažiau“, - apie savo kasdienybę pasakoja V.Pavinkšnytė.

Ką ruošti vaikams, klausimų nekyla. Mažieji valgo viską ir viską mėgsta. Kitas dalykas – jie nepažįsta pyragų, tortų, bananų skonio, geriau jau paprasta pieniška dešrelė.

Tokiomis šeimomis besirūpinančio „Maisto banko” iniciatyva – atkreipti visuomenės dėmesį į skurdžiai gyvenančius tautiečius – ypač sujaudino dainininkę Katažiną. Ji aplankė jonaviškę Viktoriją ir jos mažylius, kartu praleido dieną, važiavo į prekybos centrą ir pabandė pati nupirkti maisto už labai ribotą sumą.

Dainininkė asmeniškai patyrė tą skaudų jausmą, kai nori pralinksminti vaikus skanėstais, bet neišgali to padaryti.

„Aš esu šoke. Ir gerąja, ir blogąja prasme. Man pavyko už tuos 60 litų nupirkti maisto savaitei. Bet ar ta šeima kokybiškai ir skaniai pavalgys, ar jiems užteks maisto savaitei – nežinau, - atvirai kalbėjo atlikėja. - Vis dar negaliu atsigauti nuo reginio, kai vaikai prieina prie kokių nors produktų, net ne prie prabangių, o tu skaičiuoji, kad tai - vos 2 litai, bet privalai paimti kopūstą. Vaikai stovi ir verkia... Į juos žiūrint plyšta širdis...“


Norintieji paaukoti „Maisto banko“ iniciatyvai, jau dabar gali surinkti trumpąjį numerį 1343 ir paaukoti 5 litus (1,45 euro) arba padaryti tą labdaros koncerto, kurį lapkričio 28-ąją transliuos LNk televizija, metu.

 

» Rašyti komentarą