Ar po gimdymo reikalinga kontracepsija?

Po vaikučio gimimo hormonų ir menstruacinio ciklo atsistatymui moters organizme prireikia laiko. Labai tikėtina, kad maitinant krūtimi mėnesinės gali taip ir nepasirodyti, todėl daugelis porų susipainioja ir tikisi, kad jei nėra mėnesinių – vadinasi ir pastoti pakartotinai negalima. Deja, tai – ne visai tiesa. Atvejų, kuomet moteris pastoja, kai jos gimusiam vaikučiui dar nesuėję nė metukai – daugybė.

Tokios situacijos pavojingos ne tik pačiai moteriai, bet ir jos vaikučiams. Po gimdymo organizmas dar nespėjo atsigauti, o jau turi išgyventi naują stresą – pakartotinį nėštumą. Jau gimęs mažylis netenka jam itin svarbaus natūralaus maitinimo krūtimi, o dar tik gimsiantis mažylis vystosi susilpnėjusios mamytės pilvuke. O jei jau gimęs vaikutis buvo gimdomas cezario pjūvio būdu... Deja, tai tiesioginis kelias į abortą.

Kad išvengtum šios problemos – reikia pagalvoti apie apsisaugojimo priemones. Ir pamiršk tuos stereotipus “nera mėnesinių – nėra nėštumo”. Jie tikrai klaidingi. Geriausiai patarti dėl kontracepsijos gali tavo gydytojas, todėl siūlome nesigėdyti ir atvirai aptarti šį reikalą.


Labiausiai patikima ir saugiausia priemonė – prezervatyvas. Tai barjerinė nehormoninė kontracepsija, kuri niekaip nepakenks nei tau, nei tavo pieneliu maitinamam kūdikiui. Šiuo metu galima įsigyti tiek vyriškų, tiek moteriškų prezervatyvų, taigi galite rinktis tai, kas jums priimtiniau.

Pasitaiko, kad prezervatyvais pora naudotis paprasčiausiai negali, pavyzdžiui, jei kuris nors iš partnerių yra alergiškas lateksui. Tokiu atveju, pasitarus su ginekologu, galima rinktis “švelnią” geriamąją kontracepsiją, išbandyti makšties žiedus ar apsisaugojimo implantus.

Tačiau turi būti labai atsargi: po gimdymo moters organizmas labai jautriai reaguoja į bet kokius hormoninius preparatus. Taip pat pagalvok ir apie gimusį vaikutį: jei maitini krūtimi, tai bet kokių vaistų vartojimas neišvengiamai turės įtakos žindymui. Būtent dėl šių priežasčių ir būtina pasitarti su gydytoju.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Inga
2013-08-10 18:19
visai neinformatyvus straipsnis
hm
2012-06-10 00:13
Kontracepcija - šitaip rašomas šis žodis...............
Vanda
2012-06-07 18:34
tai žinoma, kad reikia tartis su gydytojais... Negi manote, kad taip va imsim ir rizikuosim?
Saulė
2012-06-07 16:43
man tai šypseną kelia kai kurie paplitę mitai - neva pagimdei, ir saugotis nebereikia. Aš tuo niekada netikėjau ir visiems įrodžiau, kad tai netiesa dabar turiu du mažylius, o šauniausia tai, kad jų neskiria nė metai
Kristina
2012-05-31 20:08
man metu 29
tai tik turu viena vaika o,dar turesu vaika
tai bus 2mergaite daktarai nustate koke lytis vaiko.
aš sugalvojau varda Ale