Apendicitas - kliūtis susilaukti vaikų

Ekspertų teigimu, moterys, kurioms operacijos metu buvo pašalintas apendicitas, turi kelis kartus daugiau galimybių susilaukti vaikų, ir joms nereikia sukti galvos, kaip gydytis nevaisingumą. Plačiai paplitęs įsitikinimas, kad operacija tik sumažina tikimybę tapti mama, tačiau pasirodo, kad nebūtinai. Dundee universiteto tyrėjai išanalizavo vieną iš gausiausių Didžiosios Britanijos medicininių duomenų bazių ir pastebėjo, kad iš daugiau kaip 76 000 moterų, kurioms buvo pašalintas apendicitas, 39 % per artimiausius dešimt metų pirmą kartą pastojo.


Per tą patį laiką pastojo tik 28 % moterų, kurioms apendicitas nebuvo pašalintas. Savaime suprantama, buvo atsižvelgta į tiriamųjų amžių ir daugybę kitų veiksnių. Tyrėjų komanda tvirtina, kad reikia papildomų tyrimų, kad būtų galima išsiaiškinti, ar moterys, kurioms reikia skubios operacijos, yra kuo nors ypatingos, tačiau tai nesuteikia pagrindo manyti, kad norinčioms greičiau pastoti reikia gultis po chirurgo skalpeliu.

Vis dėlto išvados tokios: moterims, kurios apendicito nebeturi, vaikų susilaukti lengviau, tad baimė operuotis ir įsitikinimas, kad po to gresia nevaisingumas, yra visiškai nepagrįsta. Daugeliui pacienčių atrodo, kad jos smarkiai rizikuoja, tačiau tyrimai rodo, kad viskas yra atvirkščiai.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Vilma
2013-08-07 22:22
isioperavau apendicita kai buvo penkios dienos kai trukes bet chirurgai sake tikrai vaiku galesiu tureti dauk nes gimdos nepazeide kai vale apendicito skiscius
jolanta
2013-05-26 16:09
turejau apendicita 8 metus (letini) nusprendziau operuotis, isoperaco apendicita , kai atsigavau atejo daktaras ir pasake yra uzsimezgusi gyvybe(tada jam buvo menuo) ir ka jus manom 4menesi dare isvalyma, nes sustojo jo sirdele
Neringa
2012-07-10 21:42
o aš tebeturiu, ir man baisu, kad jis anksčiau ar vėliau trūks
Austėja
2012-07-10 20:44
skaičiau kažkur man išoperavo dar vaikystėje