Angelina Jolie ryžosi kiaušidžių pašalinimo operacijai

Aktorė Angelina Jolie bei jos sutuoktinis Bradas Pittas augina gausų būrį vaikučių - pora turi tris įvaikintus ir tris biologinius vaikus. Daugiau biologinių mažylių jiedu susilaukti nebegalės, nes Angelinai buvo atlikta kiaušidžių pašalinimo operacija, kuri lėmė ankstyvos menopauzės pradžią.

Prieš dvejus metus aktorė sužinojo turinti BRCA1 geno mutaciją, kuri padidina krūties ir kiaušidžių vėžio išsivystymo tikimybę, atitinkamai 87% ir 50%. Anuomet aktorė ryžiosi abiejų krūtų pašalinimui, o šiemet jai buvo pašalintos kiaušidės. Moteris pabrėžia, kad nuo vėžio mirė jos močiutė, mama ir teta, tad ji, bijodama to paties likimo, imasi visų įmanomų prevencinių priemonių bei, norėdama paskatinti kitas moteris labiau rūpintis savo sveikata, ryžtasi apie tai kalbėti garsiai.

Patikrinimo metu aktorės kiaušidėje buvo rastas mažas, nepyktybinis navikas, kuris ilgainiui gali supyktybėti. Moteris, pasitarusi su gausybe gydytojų, chirurgų ir natūraliosios medicinos specialistų nusrendė pasirinkti kiaušidžių pašalinimo operaciją. Jos sprendimui bei medikų rekomendacijoms didelę įtaką padarė dažni vėžio atvejai šeimoje.


Šiuo metu Angelinai Jolie taikoma hormoninė terapija, kadangi kiaušidžių šalinimo operacija išprovokuoja ankstyvą menopauzę - aktorei 39-eri, o įprastai menopauzė moterims prasideda 45-55-aisiais gyvenimo metais.

Moteris teigia užjaučianti tas, kurios su šia problema susidūrė nespėjusios susilaukti vaikų ir teigė, kad jų situacija ženkliai sudėtingesnė. Ji taip pat pasidžiaugė, kad jos vaikams niekada neteks ištarti skausmingų žodžių, kuriuos teko pasakyti jai: „Mano mama mirė nuo kiaušidžių vėžio“.

„Nelengva priimti tokius sprendimus, tačiau reikia suprasti, kad įmanoma kontroliuoti situaciją bei sveikatos problemoms užbėgti už akių. Jūs galite klausti patarimų, ieškoti informacijos apie galimybes ir priimti sprendimus, kurie bus geriausi jums. Žinojimas yra galia“, - atvirą laišką moterims baigė Angelina Jolie.

» Rašyti komentarą