4 taisyklės, kurias turi žinoti kiekviena mama

Ką reiškia būti „gera mama“? Kiekviena šią sąvoką supranta savaip, bet visos laikosi vienokių ar kitokių taisyklių. Štai ką pataria vaikų psichologai.

Savo vaikams pirmiausia reikia būti ne drauge, o mama. Nesistenkite elgtis kaip paauglė, jeigu vaikai ėmė bręsti – tai tikrai ne garantas, kad vieni kitus suprasite geriau. Esate stipri ir protinga moteris, kuri saugo savo vaikus ir rodo jiems pavyzdį.


Tai nereiškia, kad nereikia dalyvauti vaikų gyvenime. Atvirkščiai: kuo daugiau jūsų jame bus, tuo geriau. Padėkite vaikui, užsiimkite kartu papildomai, jeigu atžalai nesiseka mokykloje. Turite palaikyti tokius santykius, kad galėtumėte ją pažinti ir padėti kaip galima daugiau. Taip vaikai jausis saugūs, jumis labiau pasitikės.

Svarbu atminti: jūsų pačių gyvenimas neturi apsiriboti vien vaikais. Turite pasireikšti ir kitose socialinėse rolėse (ne tik kaip mama), todėl nepamirškite nei savo pomėgių, nei karjeros.

Ne ką mažiau svarbu nustatyti vaikams taisykles, kurių privalu laikytis. Jos moko vaikus atsakomybės, laiko planavimo ir kitų naudingų įgūdžių, kurie labai pravers gyvenime.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
m
2013-04-28 14:42
berasciai antraste sutvarkykit