15 abortų per 17 metų: Irene Vilar istorija

Irene Vilar baimiansi visuomenės pasmerkimo, tiek dėl pačios sau priskirto „abortų narkomanės“ titulo, tiek dėl knygos „Neįmanoma motinystė“, kurioje moteris aprašo savo patyrimą - 15 abortų per 17 metų, kurių didžiąją dalį ji pasidarė būdama ištekėjusi.

Knygoje moteris atskleidžia itin sudėtingą savo likimą, pasakodama  apie močiutę, Lolitą Lebron, aktyvią Puerto Riko patriotę, kuri dėl savo politinių įsitikinimų buvo kalinama net 25-erius metus. Šios situacijos neištvėrusi Irene mama susirgo depresija, priprato prie raminamųjų vaistų ir galiausiai nusižudė iššokdama iš važiuojančio automobilio. Tąkart mergaitė buvo automobilyje ir dar bandė sulaikyti iš jo šokančią mamą. Jai tebuvo 8-eri metai, kiek vėliau du Irene Vilar broliai įklimpo į heroiną.

Ieškodama žmogiškos šilumos Irene, būdama 15-mete, susižavėjo savo, tuo metu 50-mečiu dėstytoju, už kurio netrukus ištekėjo. Tironiškas vyras naudojosi patiklia mergina, menkai ją vertino, žemino ir nuolat, beveik girdamasis, kartojo, kad ilgiausi jo santykiai netruko nė penkių metų, o vaikai slopina seksualinę aistrą, todėl jie yra visiškai nepageidaujami.

„Pradžioje aš gėriau tabletes, kartais praleisdavau dieną ar dvi, kartais ir visą mėnesį. Vis galvodavau, kad vėliau susiimsiu ir būsiu atsakingesnė. Mano seniau nepastovus ciklas normalizavosi. Kai prasidėdavo mėnesinės aš nuliūsdavau, bet kai sužinojau, kad laukiuosi ir išsigandau, ir kartu buvau maloniai susijaudinusi.“

Žinoma, kiekvieną tokį nėštumą lydėjo ir abortas - apie didžiąją jų dalį moters vyras nė nežinojo. O sužinojęs apie jos nėštumą tiesiog pasakė: „Jeigu nori būti su manimi, tai privalai užtikrinti mano laisvę, o to dalis yra vaikų neturėjimas. Nenoriu būti tavo pasikeitusio gyvenimo auka.“


Moteris pasakojo, kad vėl pastojus ji vis planuodavo išsaugoti ir pagimdyti vaikelį, tačiau jai kildavo panikos priepuoliai, kuomet ji suvokdavo, kad teks rinktis tarp vaiko ir vyro. Galiausiai Irene pasirinkdavo vyrą, tuomet ieškodavo naujos klinikos, dažnai kitame mieste ir meluodavo ankstesnių abortų skaičių.

„Ši knyga nekalba apie abortą, kaip šeimos palanavimo priemonę. Moteris sąmoningai neteisingai vartoja kontracepcijos priemones, sąmoningai pastoja ir vėliau darosi abortą. Tai savotiška savęs žalojimo priemonė. Tokiems žmonėms savęs žalojimas yra galimybė pabėgti, galimybė pasijusti tuščiam. Ji tikrai turi rimtų psichologinių proiblemų,“ - kalbėjo daktarė, medicinos profesorė Dr. Lauren Streicher.

Galiausiai, smarkiai susirgus ir mirštant mylimam moters šuniui, kurį Irene Vilar nemažai laiko slaugė, ji ėmė daugiau mąstyti apie savo gyvenimą bei jos psichiką sužalojusią santuoką. Moteris paliko savo vyrą, kiek vėliau ištekėjo antrą kartą ir susilaukė dviejų dukrų, nors gydytojai jai beveik nesuteikė šansų pastoti, išnešioti ir pagimdyti vaiką po šitiekos abortų.

Ilgai svarsčiusi Irene Vilar ryžosi parašyti knygą, kuri, jos manymu, turėtų padėti moterims, patekusioms į panašią situaciją, kenčiančioms vyro priespaudą, ar turinčioms psichologinių problemų. Ji taip pat pabrėžia, kad jos gyvenimas ir šiandien tebėra kova su pačia savimi: „Ar tai pasibaigia pernakt? Miręs šuo ir gimęs vaikas? Tu tebekovoji su savo demonais,“ - prisipažįsta tragiško likimo moteris.

Vienas sakinys statistikos

Apie 50% vieną abortą pasidariusių moterų pasidarys ir antrąjį. Apie 10% pastarųjų pasidarys ir trečiąjį bei ketvirtąjį.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Anonime
2019-03-18 01:59
Nesuprantu, kaip tokia monstrė gali miegoti ir save matyti veidrodyje.
Anonimas
2018-10-04 14:33
Negaliu jokios užuojautos jausti. Juokinga pati nevengė pastot tam kad pasidarytu aborta dėl ko užjaust? Pati nesenai turėjau persileidima, 3mėnesiai kiekviena vakara verkiu, naktim sapnuoju. Kaip imanoma pačiai 15kartu nužudyt savo kūdiki? Nepateisinama. Jei būtu nenorėjus po pirmu 2 ar 3kartu būtu apsisaugojus nuo likusiu 10
kristina
2015-10-27 19:01
Ok
kristina
2015-10-27 19:00
Noreciau tureti vaikuti gydytoja ir artimieji sake man negalima tureti vaikuti mes su vyru norim tikrai vaikuti
kristina
2015-10-27 18:58
Man baisu pagalvoti