Vaikiškas godumas

Vaikų žaidimų aikštelėje dažnai tenka matyti situacijas, kai vaikai vienas iš kito atiminėja žaislus. Iš tiesų mums, suaugusiems, tai atrodo labai netinkama, todėl puolame barti mažylius ir mokyti gero elgesio taisyklių, tačiau vaikai nedaro jokio nusižengimo, juk jiems viskas šiame pasaulyje skamba kaip “mano”. Jų galvoje dar nėra tokios sąvokos kaip “svetimas”.

Dosnumo pamokos

Pirmoji pamoka, kurią turėtų išmokti tėveliai - tai neskubėti kaltinti mažylio godumu. Nuo tavo įtaigos priklausys tolimesnė mažylio vystymosi raida. Ką gi daryti? Reguliariai pravedinėk “dosnumo pamokas”, kurios padės vaikui išmokti dalintis įvairiose situacijose. Pavyzdžiui, paimk kriaušę ir paklausk vaiko: “Nori, aš pasidalinsiu su tavimi kriauše?” arba pietaujant, atlaužus gabalėlį duonos, vieną puselę paimk sau, o kitą atiduok vaikui. Paimk vaikišką konstruktorių, detales išdalink visiems šeimos nariams ir tegu kiekvienas paeiliui “įneša savo indelį” į lėlės namo  ar mašinų garažo statybą. “Dosnumo pamokas” paversk žaidimu.

Galima?

Nepamiršk, kad tai, kad galioja vaikui, privalo galioti ir tau. Mažieji, kaip ir suaugusieji, turi savo asmeninių daiktų, taigi prieš paimant kokį nors mažylio daiktą, atsiklausk jo leidimo. Jeigu tu tiesiog pasiimsi tai, ko nori, mažylis šį tavo veiksmą įsisavins kaip normą ir atiminės žaisliukus iš silpnesnių už save vaikų. Mokink mažylį keistis žaislais su kitais vaikais. Eidami į kiemą ar į svečius,  visada imkite su savimi žaislų.    

Baisu netekti

Jeigu vaikas nenori atiduoti savo žaislo, neturėtum versti jo tai daryti. Kiekvienas turi teisę naudotis savo nuosavybe tiek, kiek jam to reikia. Nepamiršk paaiškinti vaikui, kad po to jūs visus savo žaisliukus susirinksite ir parsinešite namo. Mažiems vaikams labai sunku tai suvokti patiems, todėl geriau jam kartas nuo karto tai priminti, negu versti vaiką nervuotis.

2 psl. »

Komentarai (4)

Pupa 2012-04-11 14:16
Ko jūs panikuojat, išaugs ir viskas :)
Julija 2012-04-11 08:10
Mano mažoji taip pat elgiasi, kai ir Rimantės. Ir niekas nepadeda. Bandėm kalbėt ir gražiuoju, ir piktuoju, bet kaip vaikui paaiškinti, kodėl kitiems galima, o jam - ne?
rimante 2012-04-10 23:26
maniskis skupidla pasidare kai pradejo darzeli lankyti, nes kaip jis pats sako, visi vaikai issirenka geriausius zaisliukus ir niekas nesidalina, todel ir jis pats taip elgiasi
lina 2012-04-10 23:25
Visi vaikai pirmiausiai pavyzdį ima iš tėvų. O tą pavyzdį rodyti reikia kiekviename žingsnyje. Pavyzdžiui pusryčiaujant nereikia visko sukrauti į lėkštes. Kai ką įdėkite į atskirą indą, kad visa šeima draugiškai pasidalintų. Tai gali būti salotos, duona ir t.t.

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai