Ryškios spalvos interjere

Ryškios spalvos visuomet traukia dėmesį ir suteikia namams daugiau “energingumo”. Tačiau dizaineriai perspėja: su spalvomis reikėtų elgtis atsargiai, nes pernelyg ryškūs namai gali imti varginti. Pamėginkime apžvelgti populiariausias spalvas ir išsiaiškinti, kokią įtaką jos daro žmogui.

Gausus raudonos spalvos kiekis gali sukelti pernelyg didelę nervų sistemos stimuliaciją, tuo tarpu šiek tiek raudonos spalvos gali veikti tonizuojančiai ir suteikti energijos. Būtent dėl šios priežasties dizaineriai rekomenduoja iš pradžių išbandyti pagyvinti interjerą vos keliomis ryškiomis detalėmis: išdėlioti raudonas pagalves ant sofos ar pastatyti raudoną lempą ant kavos staliuko. Jei grįžus į namus ryškūs akcentai jūsų neerzina, galite ir toliau eksperimentuoti. Sakoma, kad raudona spalva geriausiai tinka stipriomis lyderio savybėmis pasižymintiems žmonėms, kurie iš prigimties yra energingi ir ryžtingi. Raudona spalva šiems žmonėms padeda išlaikyti energiją ir siekti užsibrėžtų tikslų, tuo tarpu ramesnius žmones ji gali išbalansuoti ir nuvarginti. Geriausiai raudona spalva tinka bendroms namų erdvėms: prieškambariui, virtuvei, svetainei. Na, o jei trokštate savo miegamajame sukurti intymią atmosferą, tuomet rekomenduojame rinktis prislopintus raudonos spalvos tonus.

Šilta geltona spalva džiugina ir suteikia energingumo, tačiau ji, kaip ir raudona, taip pat gali imti erzinti. Kad išvengtumėte geltonos spalvos pertekliaus, derinkite ją su žalia, mėlyna arba balta spalva. Šios spalvos nuslopina geltoną, todėl ji neerzins, o veiks tik teigiamai. Dizaineriai rekomenduoja geltoną spalvą naudoti patalpose, į kurias patenka mažai natūralios šviesos ir kambariuose, kurie skirti aktyviai veikai: darbo arba vaikų kambariui, svetainei, virtuvei. Kalbant apie vaikų kambarį, reikėtų laikytis vienos taisyklės: skirstyti kambarį į žaidimų ir poilsio zoną. Ryškiai geltonos sienos puikiai tiks aktyviajai žaidimų zonai, o štai prie vaiko lovos spalvos turėtų būti ramesnės. Jei vistiek norite geltonos, tuomet rinkitės švelnius, prislopintus atspalvius.

2 psl. »

Komentarai (5)

Kristina 2012-05-19 14:34
Mėlynos spalvos kambarys gražiausias
Viltė 2012-05-17 15:23
visi gražūs, bet man tikrai labiau tinka neutralūs variantai. Ruda, smėlinė spalva...
Julija 2012-05-17 10:28
Nemėgstu oranžinės, bet dabar imu žiūrėti kitaip. Gražu.
Kas 2012-05-16 20:55
Raudonasis variantas labai gražus. Nei per daug, nei per mažai
Vita 2012-05-16 20:54
Labai gražu pažiūrėti, bet mane per daug erzintų ir vargintų jei nuolatos namai ryškūs būtų

Interjeras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai