Ramybės augalų puokštė pritaikyta moters nervų sistemai

Shutterstock nuotr.

Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir sugebėti juo džiaugtis. Kiekvienoje moteryje slypi galia kontroliuoti savo psichologinę būklę. O tais momentais, kai nepavyksta, dažnai norisi pabėgti. Tuomet geriausiai atsigręžti į gamtą, pasisemti pozityvių minčių iš plačių horizontų, pušų viršūnių ar tiesiog augalų.

Ramybę susigrąžinti gali padėti ir tam tikrų augalų mišiniai. Ramybės augalų puokštė, iš valerijonų, melisų, apynių spurgų, ramunėlių žiedų ir pipirmėčių yra pritaikyta būtent moterų nervų sistemai. Šių augalų kompleksas sumažina nervinę įtampą, nerimą, išsaugo hormonų pusiausvyrą, ir tuo pačiu didina sklandaus užmigimo tikimybę, gerina miego kokybę.

Siekiant augalų veikimo sinergijos, labai svarbu šiuos augalu vartoti kartu:

  • Valerijonai. Tyrimai rodo, kad valerijonų šaknys teigiamai veikia nervų sistemą ir miego kokybę, atpalaiduoja lygiuosius raumenis.
  • Melisos. Melisų lapuose esantys junginiai pasižymi raminančiu, skausmą mažinančiu, silpnu antibakteriniu poveikiu. Melisa taip pat vartojama kamuojant nemigai, esant padidintam dirglumui.
  • Apynių spurgai. Apyniai yra „moteriškas“ augalas, nes turi fitoestrogenų, kurių poveikis panašus į moteriškuosius lytinius hormonus. Apynių spurgai padeda subalansuoti nuotaikos svyravimus.
  • Ramunėlių žiedai. Ramunėlių žieduose yra nervų sistemą veikiančių junginių, padeda sumažinti dirglumą, kai nepavyksta nusiraminti.
  • Pipirmėtės. Pipirmėtės yra kaip chemijos laboratorija, jos lapuose aptinkama daugiau nei 100 įvairių junginių. Pipirmėtės preparatai vartojami kaip raminanti, spazmolitinė priemonė,  padeda pagerinti nuotaiką ir atsipalaiduoti.

Šių augalų sausieji ekstraktai vartojami kartu veikia lėtai ir saugiai. Rekomenduojama tokį mišinį vartoti ne trumpiau nei 21 dieną tiems, kurie dažnai patiria nervinę įtampą.

Šaltinis: Partnerių turinys

Komentarai

Psichologija

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai