Problemos, kylančios maitinant krūtimi (II dalis)

Kaip veikia stimuliatoriai

Tarp maitinančių mamyčių labai populiarūs įvairūs laktaciją skatinantys gėrimai (dilgėlių nuoviras, graikinių riešutų užpilas karvės pienu ir kt.). Dauguma jų turi ne tiek gydomąjį, kiek psichologinį efektą, kuris susijęs su oksitocino poveikiu.

Kai kurioms moterims padeda įvairūs skanumynai, sukeliantys malonių emocijų antplūdį ir padidinantys atitinkamo hormono kiekį. Kitoms – darbas (riešutų traiškymas, įvairių komponentų maišymas).

Yra mamyčių, kurioms padeda patys neskaniausi receptai (malonu kentėti dėl vaiko, todėl pagerėja savęs vertinimas ir vėl stimuliuojama oksitocino gamyba).

Nėra stebuklingo eliksyro, kuris be jūsų pastangų padidintų pieno kiekį, todėl daug žadančiomis produktų etiketėmis aklai tikėti nereikia.

Kodėl skauda spenelius

Dažniausia spenelių skausmo priežastis – netinkamai priglaudžiamas vaikas. Kaip jam padėti apžioti spenelį taip, kaip reikia?

Pirmiausia įsitikinkite, kad ir mažyliui, ir jums yra patogu. Jis neturi sukti galvos ar tiesti kaklą, bandydamas pasiekti krūtį.

Kad išvengtumėte šių problemų, priglauskite jį taip, kad nosies galiukas būtų tame pačiame aukštyje, kaip ir spenelis.

Lengvai pamasažuokite sritį apie spenelius, kad išsiskirtų truputis pieno ir mažylis pajustų jo kvapą. Jis instinktyviai išsižios, tada jam ir padėkite.

Atsargiai įkiškite į burnytę spenelį ir jį  supančią sritį. Atkreipkite dėmesį į tai, kad mažylis turi išsižioti pakankamai plačiai – taip išvengsite pažeidimų.

Jeigu nenorite įtrūkimų

Nekentėkite skausmo! Jeigu vaikas pakeitė pozą ir ėmė žįsti tik spenelį, atsargiai ištraukite krūtį (pavyzdžiui, prieš tai įkišusios pirštą tarp dantenų) ir švelniai, bet atkakliai pamėginkite jį priversti apžioti tinkamai.

2 psl. »

Komentarai (3)

Irutė 2011-11-30 15:48
Oj maniškė mane iškankino būdama mažutė. Na niekaip nenorėjo aureolės spenelio apžioti, kad pienukas lengviau bėgtų.
Taip, 2011-11-30 14:50
Negerai, jeigu maitinama tai krūtimi, tai iš buteliuko.
Eleonora 2011-11-30 13:52
Girdėjau, kad toms, kurios turi pabaigoje minimą spenelių anomaliją, galima įsigyti specialių gaubtukų.

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai