Pirmoji mamytės ir jos mažylio savaitė

Pagaliau gali pelnytai savimi didžiuotis – tu tapai mama. Ilgi laukimo mėnesiai atsipirko su kaupu: gimė nuostabus mažylis, tave išrašė iš ligoninės, greičiausiai gavai daugybę gėlių ir šiltų šypsenų. Tavo gyvenimas skilo į dvi dalis – prieš ir po gimdymo. Gali būti, kad jautiesi kiek sutrikusi: ką daryti šiame naujame gyvenimo etape? Mes tau papasakosime, kas vyksta su tavo kūnu ir dvasia, taip pat apie tai, kaip prižiūrėti naujagimį.

Pirmosios valandos po gimdymo

Po kūdikio gimimo labai norėtųsi nuraminti mamytę ir pasakyti, kad viskas jau praeity, tačiau pirmosiomis valandomis vis dar gali kilti komplikacijų, pavyzdžiui, prasidėti kraujavimas, pakilti kūno temperatūra, pakisti arterinis kraujospūdis. Dėl šios rizikos maždaug 2–4 valandas po gimdymo moteris lieka ten, kur vaikutis išvydo pasaulį, prižiūrima ligoninės personalo.

Net ir perkelta į palatą mamytė neturėtų manyti, kad jau visiškai atsigavo. Negalima daug judėti ir pakilti iš lovos, kol nepraeis nustatytas laikas. Miegoti ir gulėti patartina ant pilvo, stengtis jo nepertempti. Nesitikėk, kad grįžusi namo iš karto tilpsi į savo mėgstamus džinsus – greičiausiai nepavyks.

Pirmąsias dienas po gimdymo atsiranda makšties išskyrų, panašių į menstruacijas. Nebijok – tai normalu. Kiekvieną dieną jų turėtų būti vis mažiau, nes žaizdos traukiasi ir gyja. Pagimdžius po dviejų ar trijų parų gimda gali pasirodyti sunki ir įtempta. Tai praeis. Jausi, kaip ji traukiasi. Tokie susitraukimai vadinami pogimdybiniais sąrėmiais ir palaipsniui silpdami trunka keletą dienų. Tiesiog pasilenk į priekį ir paglostyk pilvo apačią lengvais sukamaisiais judesiais.

Dabar tu – mama!

2 psl. »

Komentarai (5)

Tetis 2017-03-10 00:01
Jusu patarimai tinkami nebent ssrs laikams.visiskos neaamones.pagal jus negalima i lauka,negalima sveciu,skalbt tik stebuklingais milteliais,kudikio svoris (cia is kur tie skaiciai? Belekokie matyt).praktiskai kiekvienam sakiny nesamones rasot.Atsipalaiduokit,galima ir lankyt,ir i lauka vest ir drabuzelius skalbt skalbimo masinoj,ir net gimt gali nebutinai 3-3.5 kg ,svarbu mylet,ir priziuret
Rita 2012-01-02 16:06
Taip, be panikos :)
Mama 2012-01-02 14:57
Mielosios, mažiau pergyvenkite. Motinystės jausmas yra instinktyvus, taigi vaikeliui gimus tikrai pajausite ką ir kaip daryti :)
Tararam 2012-01-02 12:56
Suri, viskas Jums pavyks. Stiprybės!
Suri 2012-01-02 12:07
As po savaites gimdysiu. Prisiskaiciau knygu bet vistiek labai bijau kad paciai nepavyks susitvarkyti

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai