Pirmieji pasivaikščiojimai lauke

Grynas oras būtinas ne tik suaugusiam žmogui, bet ir naujagimiui, todėl pasivaikščiojimai lauke turėtų tapti maloniu kasdieniu ritualu. Trumpam mažylį į lauką galime išvežti jau 2-4 dieną po grįžimo namo iš gimdymo namų, tačiau lauke nebūkite per ilgai. Kūdikis dar labai jautrus besikeičiančioms oro sąlygoms, todėl pakaks 10-15 minučių. Pasivaikščiojimo trukmę palaipsniui ilgink iki poros valandų per dieną.

Jei kūdikis gimė šaltuoju periodu, į lauką jį išvežti taip pat patartina, tačiau tik tuo atveju, jei oro temperatūra ne žemesnė nei 10 laipsnių šalčio.  Prieš pirmąjį pasivaikščiojimą vaikutį reikėtų pripratinti prie šaltesnio oro: kelias dienas iš eilės trumpam paguldyk jį gerai išvėdintame kambaryje, kur oro temperatūra žemesnė, nei įprasta. Kai jau pradėsite vaikščioti lauke, stenkis apsaugoti mažylį nuo žvarbaus vėjo. Tam puikiai tinka specialios vežimėliams skirtos vėjo ir saulės apsaugos. Taip pat patartina gale kojyčių padėti guminę šildyklę, kurioje vandens temperatūra nebus didesnė nei 35 laipsniai (40 laipsnių temperatūra gali nudeginti gležną odelę).

Būnant lauke atidžiai stebėk mažylio veido odelės spalvą. Jei kūdikiui bus šalta, jo odelė pabals arba pamėlynuos. Jei bus per karšta – odelė ims rausti. Kai kurie tėveliai persistengia ir vaikutį prirengia tiek, kad jis visas ima kaisti ir prakaituoti. Vidinis karštis ir šaltas oras labai neigiamai veikia mažylio sveikatą, todėl jis ima sirgti. Kartais tėveliai mano, kad jų vaikas serga būtent dėl pasivaikščiojimų lauke. Tai nėra tiesa. Jei kūdikis tinkamai aprengtas, grynas oras jam niekuomet nebus žalingas.

Kol su kūdikiu būsite lauke, paprašyk, kad kas nors iš namiškių tuo metu gerai išvėdintų namus. Pasivaikščiojimams stenkis rinktis atokesnes vietas, kur nebus mašinų ir aplinkinių keliamo triukšmo. Svarbus ne tik triukšmas, tačiau ir užterštumas. Tai, kad mašinų išmetamos dujos kenksmingos – savaime suprantama, tačiau mažam vaikučiui gali pakenkti ir aplinkiniai žmonės, kurie neretai mėgsta pasilenkti ir pakalbinti ar tiesiog apžiūrėti kūdikėlį, o jei pašalinis žmogus sirgs, oro būdu infekcija nesunkiai pasieks ir kūdikio organizmą.

2 psl. »

Komentarai (1)

m 2011-11-08 14:29
Grynas oras labai svarbu

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai