Pirmadienio interviu. „Važiuokite, ropokite, eikite prie knygų lentynų!“ - bibliotekoje dirbantis katinas Rainis Rainiauskas

Pirmadienis kalbamės su įdomiais pašnekovais, kurių sąraše iki šiandienos buvo tik žmonės, tačiau truputį sulaužysime tradiciją ir pasikalbėsi su... katinu. Prisatome jums bene įdomiausią Lietuvos bibliotekų darbuotoją, visų vaikų ir suaugusiųjų draugą Rainį Rainiauską.

Rainis - rimtas katinas, kuris ne tik turi savo „Facebook“ paskyrą, bet ir dirba itin garbingą ir įdomų darbą Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje „Židinys“. Kviečiame paskaityti Rainio mintis apie darbą, knygas, naująsias technologijas ir, žinoma, mažuosius skaitytojus. Ypatingai dėkojame ir jo kolegei Lolitai, kuri mielai išvertė Rainio murkimą į mums suprantamą kalbą, nes juk tikrai ne kiekvienas tą sudėtingą rainųjų kalbą moka.

Raini, papasakok, kur tu gyveni, kaip radai tokią neįprastą darbo ir gyvenimo vietą?

Aš - Rainis. Tokį vardą man davė ne mama su tėčiu, o žmonės, kurie mane pamilo. Taip pavadino todėl, kad kailiukas mano rainas rainiausias. Gyvenu aš viename iš Panevėžio miesto rajonų. Kiek save pamenu, visada čia ir gyvenau. Skaičiuoti nemoku, bet girdėjau kaip žmonės kalbėjo, kad man 5-6 metukai, kas atitinka 36-40 metų žmogaus amžių. Taip kad esu kaip knygos ir filmo herojus Karlsonas - pačiame jėgų žydėjime.

Gyvenau netoli maisto prekių parduotuvės, jos darbuotojos mane mylėjo ir lepino, net leisdavo miegoti ant šildomų grindų. Po to kažkam ten aš nepatikau, liepė man išeiti. Liūdna buvo lauke. Viena mane globojusi moteris prieš tris metus, per Kalėdas, nusprendė nusivesti į biblioteką. Namai greta, moteris gera, blogai nesiūlys, todėl sutikau ir nuėjau. Gal šalta žiema, o gal bibliotekos darbuotojų svetingumas lėmė, bet apsisprendžiau pasilikti: šilta, ramu, jauku, o ir valgyti skaniai duoda. Praėjusios Kalėdos buvo trečiosios, sutiktos naujoje „darbo“ vietoje.

2 psl. »

Komentarai

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai