Papildomi kilogramai nėštumo metu ir po jo: ar reikia nerimauti?

Jei laukiatės ir pastebite, kad svoris ėmė greitai augti, nenusiminkite – dauguma jaunų mamų po gimdymo iš karto netenka maždaug 6 kg. Per artimiausias savaites nukrenta dar šiek tiek – nuo 1 iki 3. Likusius sukauptus kilogramus tirpina maitinimas krūtimi.

Toms, kurios pačios maitina mažylį, buvusią figūrą sekasi atgauti greičiau nei toms, kurios dėl kokių nors priežasčių turi pirkti mišinukus. Vien tik krūtimi per pusmetį maitinusios savo atžalą mamytės netenka dar 7 kg.

Jei kalbėtume apie svorio augimą po gimdymo, tai lemia keletas veiksnių: pirma – svarbu, kiek moteris svėrė prieš nėštumą. Jeigu ji buvo linkusi apvalėti, tikimybė, kad po gimdymo ims kauptis riebalai, siekia 60 %. Antra – paveldimumas. Pažiūrėkite į savo tėvus ir senelius. Jei kas nors iš jų buvo nutukęs, tikimybė prarasti formą po gimdymo sudaro maždaug 50 %.

Reikia pabrėžti ir tai, kad nėštumo periodu pastebimi hormonų pokyčiai – organizmui reikia didelio estrogenų kiekio (dėl jų poveikio auga gimda, vystosi pieno liaukos), intensyviai gaminamas progesteronas (reikalingas vaisiui vystytis ir išlaikyti jį gimdoje). Kitaip tariant, moters organizme labai daug hormonų, o tai gali lemti nutukimą.

Problemų kyla, jeigu iš karto susideda keli veiksniai. Vienas iš jų – pakitęs moters gyvenimo būdas. Plačiai paplitusi nuomonė, kad nėščioji turi valgyti už du (žinoma, kad toks persivalgymas atsiliepia papildomais kilogramais), mažiau judėti, maitinimo krūtimi metu savęs visiškai neriboti – valgyti ir gerti ką nori ir kiek nori. Tikriausiai suprantate, kad tai tik mitai.

Po gimdymo reikia maždaug dvejų metų, kad hormonai susinormalizuotų. Tuo periodu moterys, neturinčios medžiagų apykaitos sutrikimų, susigrąžina iki nėštumo turėtą svorį.

2 psl. »

Komentarai (7)

Laura 2011-12-08 16:40
Aš kadangi priaugau tik tiek, kiek buvo tiesiog neišvengiama, tai man tikrai jokių problemų nekilo. Bet aš nėštumo metu sau neleidau atsipalaiduoti. Plaukiojau, lankiau jogą, stengiausi riebiai nevalgyti ir t.t.
Sigute 2011-12-08 16:08
Žinot kas man padėjo? Baseinas. Aš eidavau plaukioti kas antrą dieną ir numečiau visus 14 kilogramų.
Jurate 2011-12-08 15:57
Na, man po pirmojo labai greit svoris sutirpo, o va kai antrasis gime tai teko gerokai pasikankinti. Bet kai nori, viskas imanoma :)
Nasturta 2011-12-08 13:57
Man jokių problemų nekilo
Edita 2011-12-08 11:13
Jeigu prieš nėštumą nebuvo antsvorio, po gimdymo sukaupti kilogramai greičiausiai be vargo ištirps :)
Kukulis 2011-12-08 09:21
Ne visoms taip ir nukrenta savaime tas svoris. Man vistiek uzsiliko keli papildomi kilogramai, nors as ir sportavau ir mityba buvau sureguliavusi
Mama 2011-12-08 09:12
Kuo mažiau galvosite apie tai, tuo greičiau tas svoris sutirps. Aplink mažą vaiką tiek šokinėti reikia, kad čia geriau nei bet kokia sporto salė :)

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai