Mokomės skaičiuoti

Pagaliau tapai mama... Jeigu tai tavo pirmas vaikutis, tikriausiai labai įdomu stebėti, kaip jis vystosi, auga ir tobulėja. Štai, išdygo pirmasis dantukas, mažylis ištarė pirmąjį žodį, atsistojo, ėmė šliaužioti, pradėjo vaikščioti... Įdomu, kaip tu sureaguosi, jei pasakysime, kad pusantrų metukų vaikas jau gali skaičiuoti? Jeigu teigiamai, mes mielai tau padėsime ir patarsime, papasakosime, kaip tavo mažyliui tapti naujuoju Archimedu.

Geriausia vaikutį mokyti skaičiuoti žaidimų metu. Jokiu būdu jo neversk užsiimti tokia veikla ir nesitikėk, kad jis iš karto pasirodys kaip genijus: kad pamatytum rezultatus, reikės laiko. Iš pradžių išmokyk skaičiuoti jį iki dešimties, po to – iki dvidešimties, ir tik po to, kai vaikas viską iš tikrųjų supras, gali judėti toliau. Nereikia tikrinti žinių – jeigu nori sužinoti, ar vaikas suprato išdėstytą medžiagą, įsiklausyk į jį, kai mokai naujų skaičių: jeigu pastebi, kad jam nebeįdomu, jis sukasi į šoną, vadinasi, „paleido siūlo galą“ ir prarado susidomėjimą. Tokiu atveju reikia grįžti šiek tiek atgal, leisti vaikui pasijusti užtikrintam. Tada galima tęsti.

Paskutinis svarbus įspėjimas: nemokyk mažylio naujų skaičių tol, kol jis nesuvoks, kas yra kiekybė. Tik tada, kai jam bus aišku, kuo skiriasi vienas nuo dviejų, bus galima pradėti jį mokyti. Kadangi taip paprastai nutinka tik apie 2,5–3 gyvenimo metus, apie tai pakalbėsime pabaigoje, o dabar – apie pirmuosius „žingsnius“.

Apie kiekybę galima pradėti aiškinti jau 6–8 mėnesių mažyliui.

  • Skaičiuok viską, ką jis turi: dvi akytės, dvi ausytės, dvi rankytės, dvi kojytės, viena nosytė ir burnytė. Vaikams patinka save apžiūrinėti ir tyrinėti. Tau tereikia paklausti: „Kur tavo kojytės?“, o kai jis parodys, pakomentuok: „Simukas turi dvi kojytes“. Galima pridėti, kad štai viena, o štai – kita. Taip pradedama mokytis skaičiuoti iki dviejų.
  • Universaliausias skaičiavimo priemonė – pirštai. Kartais kai kuriuos užlenk, skaičiuok, kiek liko. Užlenk visus, ir paaiškink, kas yra nulis. Atskirk vieną pirštą nuo kitų ir paaiškink, kad vienas ir keturi yra penki, kaip ir sudėjus du ir tris. Tada pridėk antrą ranką: vienas jos pirštelis atėjo į svečius pas kitus penkis, ir dabar jų yra šeši.
  • Žaisdama su vaiku skaičiuok viską, ką matai, pavyzdžiui: „Čia gyvena viena vištytė ir du drambliukai“, arba „Kiek žvėrelių lips į traukinuką?“ (ir pati sakyk atsakymus, kad vaikutis suprastų, kaip reikia atsakyti į tokį klausimą).
  • Žaidimų metu mokyk matematinių veiksmų, pavyzdžiui: „Pas žirafą į svečius atplaukė vienas bebras ir du begemotai. Iš viso – trys svečiai“.

Po to, kai išeisite visus šiuos etapus, galėsi mokyti toliau. Dabar itin pravers kortelės.

2 psl. »

Komentarai (9)

viktoras 2016-08-17 19:28
Auginu niegalia vaiką kaip iš mokiti skaičioti ?
eira 2012-03-23 15:26
tikrai galima mokintis anksti, saunus patarimai ir zaidimai...mano 2.5m dukrute jau skaiciuoja iki 10:)
glame 2012-03-06 17:30
mes jau pradėjome mokytis :) žiūrėsim, kaip seksis. Panašu, kad kol kas vaikui patinka
Eimantė 2012-03-06 12:48
nuorodą į šį straipsnį atsiuntė gera mano draugė. Ką aš galiu pasakyti :) pradėti mokytis niekada ne per anksti
Vikule 2012-03-06 09:22
labai smagūs žaidimai. Išmėginsiu, kai susilauksiu mažylio. Laukti liko nebedaug
Labai 2011-12-19 16:33
P.S. Bet bandyti žinoma galima :)
Labai 2011-12-19 16:33
Viskas priklauso nuo paties vaiko. Tikrai ne visus tokio amžiaus galima išmokyti
Violeta 2011-12-19 10:55
Miela :) niekada nepagalvojau, kad mokyti galima taip anksti.
Diana 2011-12-19 09:52
Labai įdomu

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai