Misija savaitgalis. Lavinamasis žaidimas savomis rankomis

Savaitgalis – tai laikas, kai visa šeima susirenka kartu, randa laiko poilsiui ir pramogoms. O kas labiausiai patinka vaikams? Savaime suprantama – žaisti!

Per žaidimus vaikai mokosi, pažįsta pasaulį, lavina savo įgūdžius, todėl labai svarbu, kad kiekvienuose namuose būtų tinkamų priemonių. „Taktilinis maišelis“ – tai lavinamasis žaidimas 3–6 metukų amžiaus vaikams. Tikriausiai tau yra kada tekę čiupinėti nepermatomo maišelio turinį ir spėlioti, kas viduje – tai panašu, tačiau taisyklės kiek kitos, ir užduotis sunkesnė. Vaikas turi atpažinti daiktą ne pagal formą, o pagal tekstūrą. Montessori metodikoje naudojamos panašios priemonės, tačiau čia tas pats principas virsta dar įdomesniu žaidimu.

Tokių žaidimų yra pirkti internete, tačiau kainos, švelniai tariant, tikrai per didelės. Jeigu turi laiko, noro ir medžiagų, gali sutaupyti kelias dešimtis litų, išleisti juos kitoms reikmėms ar pramogoms, pasidarydama šią priemonę savomis rankomis. Jeigu tavo atžalėlė jau pakankamai didelė, ji mielai ne tik žais, bet ir prisidės prie gamybos proceso.

Kaip pasidaryti:

 

  • Uždėk ant kartono gabaliuko kamštelį nuo mineralinio vandens, pieno ar sulčių butelio, apibrėžk. Iškirpk šabloną.
  • Pagal kartoninį šabloną iškirpk po du apskritimus iš pačių įvairiausių medžiagų.
  • Prilipink medžiagą prie kartono, o kartoną gražiai įtvirtink kamštelio viduje. Jeigu iškirpai gerai, iš esmės daugiau nieko daryti nereikia – kartonas ir pats kuo puikiausiai laikosi. Blogiausiu atveju visada galima patepti klijais. Paruošk tokių skirtingų kamštukų kaip galima daugiau. Visų jų komplekte turėtų būti po du.
  • Pasiūk gražų ryškų maišelį ir sudėk į jį kamštelius.

2 psl. »

Komentarai

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai