Maitinimas krūtimi: klausimai ir atsakymai

Tu ką tik parsivežei savo „aukselį“ iš gimdymo namų. Prieš akis – daugybė laiko geriau susipažinti. Tačiau, kaip ir daugeliui kitų mamų, tau anksčiau ar vėliau iškils klausimų, apie kuriuos anksčiau net nepagalvojai. Pakalbėkime apie maitinimą krūtimi – ši tema tau bus viena iš aktualiausių.

Mažylis nubunda ir dar net nepraplėšęs akelių suglaudžia lūpytes vamzdeliu, ieško tavo krūties. Tačiau toks natūralus maitinimas naudingas ne tik jam, bet ir tau pačiai. Fiziologai jau seniai pastebėjo, kad tikra mama tampama ne vien pastojus ir pagimdžius vaiką, bet ir jį išmaitinus. Bendravimas su mažyliu pakelia „meilės hormono“ prolaktino ir „prieraišumo hormono“ oksitocino lygį moters organizme.

Tai, kad vaikučio sveikata tiesiogiai priklauso nuo maitinimo krūtimi, niekas nepaneigs. Tavo pienas jam yra ir maistas, ir vaistas, saugantis nuo ligų. Įrodyta, kad krūtimi maitinami vaikai rečiau peršąla/kenčia dėl alergijų ir kitų ligų.

Ar reikia nutraukti maitinimą krūtimi pakartotinai pastojus?

Gana plačiai paplitusi nuomonė, kad antrąjį nėštumo trimestrą (4–6 mėnesį) maitinimą krūtimi reikėtų nutraukti. Vis dėlto kiekvienas atvejis yra individualus. Reikia atsižvelgti į moters fizinę ir psichologinę būklę. Dauguma mamyčių maitinimo nenutraukia, o pagimdžiusios antrą mažylį, abu glaudžia prie krūtinės ir jokių sveikatos problemų neturi. Pirmąjį trimestrą nutraukti maitinimo krūtimi nerekomenduojama, kadangi tai gali išprovokuoti persileidimą. Jeigu neketini maitinti abiejų vaikučių krūtimi tuo pačiu metu, geriau pirmagimį atpratink nuo jos dar iki tol, kaip gims broliukas arba sesutė.

Ką daryti fiziologinės geltos atveju?

2 psl. »

Komentarai (3)

X 2013-08-30 06:03
:) Savo vaiko nematinau krūtimi ir ji niekada man nesirgo. Per 20 metų negulėjo nė kartą ligoninėje, nesirgo jokiomis rimotmis ligomis, išsyrus buvo susilaužiusi ranką ir nusiplikiusi koją. VISKAS. O draugės, maitinusos vaikus krūtimis, neišlipdavo iš ligų ir neišeidavo iš ligoninių. Tad nereikia pasakoti apie motinos pieno naudą vaikui.
Ilona 2012-07-05 17:59
su tais pieno "riebinimais" tai močiutės daugiausiai gąsdina :D
Nijolė 2012-07-05 16:48
aš sirgdama tikrai krūtimi nemaitinčiau :/

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai